TALAS’TA 560 YENİ İŞ YERİ AÇILDI, KOCASİNAN’DA GELECEĞİN RESSAMLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

TALAS’TA 560 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

Talas’ta ticari hayat her geçen yıl gelişmeye devam ediyor. İlçede 1 Ocak-31 Aralık 2022 tarihleri arasında 560 yeni iş yeri daha ruhsat alarak faaliyetlerine başladı.

Koronavirüs salgınıyla birlikte durgunluğa giren ticari hayat, Talas’ta yeniden canlanmaya devam ediyor. 2022 yılına hızlı giren Talas’ta bir yıl içinde 560 yeni iş yeri daha açıldı.

Açılan iş yerleri arasında bakkaliye, market, şarküteri, kafeterya, manav, emlak bürosu, kahvaltı salonu,  kuru yemişçi, kuaför, hızlı yemek yenen işletmeler, oyun salonu ve unlu mamul satışı gibi 61 kalem iş yeri yer alıyor.

Bu iş yerleri arasında 76 adetle bakkaliye en fazla açılan iş yeri olurken, bunu 48 adetle kuaför salonu, 34 adetle market, yirmi altışar adetle lokanta ve çiğ köfte salonu takip etti.

HER ALANDA EKONOMİYE KATKI

Açılan iş yerlerinin büyük çoğunluğunun gıda üretimi ve tüketimine yönelik olması dikkat çekerken, kişisel bakıma yönelik işyerleri ile bilişim, oto sanayi ve binicilik gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren işyerlerinin de bulunması Talas’ta her alanda gelişme kaydedildiğinin göstergesi oldu.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “ÇOCUKLARIMIZI, GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

-KOCASİNAN’DA GELECEĞİN RESSAMLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Çocuk Kulübü resim kursiyerlerinin almış oldukları güz dönemi eğitimi sonunda ortaya çıkardıkları eserlerin sergisini açtı. Birbirinden güzel sanat eserlerinden dolayı çocukları tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve mutlu olmalarını sağladıklarını belirterek; “Çocuk Kulübü’nde daha keyifli ve mutlu vakit geçiren çocuklarımızı, geleceğe hazırlama noktasında yoğun gayret sarf ediyoruz” dedi.

Çocukların yapmış olduğu el emeği göz nuru eserleri, Kocasinan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ziya Kılıç ile birlikte inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, onları tebrik etti. Çocuklarla tek tek sohbet edip, yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, çocukların yeteneklerini keşfetmesini ve mutlu olmalarını sağladıklarına değinerek; “ Çocuk Kulübü’nde eğitim alan çocuklarımızın hazırlamış olduğu el becerileriyle gün yüzüne çıkartmış oldukları resimleri ve birbirinden güzel sanat eserlerinin açılışını yaptık. Çocuklarımızla birlikte eserleri inceledik. Bu konuda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın gizli kalmış yeteneklerini gün yüzüne çıkartarak, onların eğitimi için ellerinden geldiğince katkı koyuyorlar. İmkan verildiğinde neler yapabileceklerini ispatlayan çocuklarımızın birbirinden farklı çalışmalarla ortaya çıkardıkları eserleri hep birlikte görüyoruz. Belediye olarak her alanda hemşehrilerimizin yanındayız. 7’den 70’e herkesin belediye başkanı olabilme ve herkesin belediyesi olabilme yaklaşımıyla yoğun gayret sarf ediyoruz. Çocuklarımızın daha keyifli vakit geçirmesi, onları geleceğe hazırlama noktasında ve yaşamın içerisinde mutlu bir hayat sürmeleri için yapmış olduğumuz etkinliklerden bir tanesidir. Çocuk Kulübümüzle her geçen gün bir önceki günden daha iyisini yapabilme kaygısıyla çalışıyoruz. Yeni Çocuk Kulübü tesisleriyle çocuklarımızı buluşturup, daha güzel bir Kayseri emanet edebilmenin kaygısı içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bütün gayretimiz; Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir” ifadelerine yer verdi.

Genç yetenekler ise böyle güzel hizmetten dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, kurs sayesinde resme olan ilgilerinin daha da arttığını ve ileride meslek ya da hobi olarak resim yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Öte yandan Kocasinan Çocuk Kulübü kursiyerlerin el emeği göz nurundan oluşan eserler, Tuna Life Center etkinlik alanında 29 Ocak Pazar Gününe kadar açık olacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

“ZAM YAPMAYIN, FIRSATÇILARA PRİM VERMEYİN”DİYEN GÜLSOY : ÇANAKKALE RUHU İLE YARALARIMIZI SARACAĞIZ  

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Mart ayı olağan Meclis toplantısı “Deprem ve Ekonomik Etkileri” ana gündemi …