Akkocaoğlu’nu entübe eden şehir magandasına Diş Hekimleri odasından sert tepki: Siz kimsiniz?

Kayseri Dişhekimleri Odası adına,   Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dişhekimi Ülkü Aktaş, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız-Diş Çene Cerrahisi eski Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Murat Akocaoğlu’na defalarca çarparak hastanede entübe olmasına neden olan magandaya sert tepki gösterirken ‘Siz Kimsiniz?’ diye sordu, şunları söyledi.

Şehir magandası, akıl tutulması, şuur kaybı yaşayan, zavallı yaratık… Sen kimsin? Senin gibiler kimler? Dün akşam saatlerinde Ankara’da yaşanan, kasten adam öldürmeye yönelik, trafik kazası denilemeyecek, hunharca, defalarca çarparak, çok sevgili dostum, kardeşim, hocam, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız-Diş Çene Cerrahisi eski Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Murat Akkocaoğlu, bu gün entübe halde, kafatasında oluşan kanamalar ve hematomlar sebebiyle, beyin cerrahi yoğun bakımda, uyutulmasına sebep olan bu kendini bilmez-ler kimler? Hiç mi vicdanınız yok? Hiç mi Allah korkunuz yok? Nasıl bir akıl tutulması içindesiniz? Nasıl bu kadar kin ve nefret dolusunuz? Böyle bir değere, hekimlik camiasını parlayan yıldızlarından birine, her şeyden önce bir insana bunu nasıl yapabilirsin-iz? Siz kimsiniz? Sevgili dostum, Murat Akkocaoğlu’na acil şifalar dilerken, ülkemizde can güvenliğinin sağlanması için, bir an önce caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemleri alınmasını talep ediyoruz… Sevgili Murat; güçlü olduğunu seni tanıyan herkes çok iyi biliyor… Bir an önce gözlerini, sağlıkla açacağın günü iple çekiyoruz…”

CEVAP ve DÜZELTME METNİ

Öte yandan soruşturma ile ilgili, Kayseri Diş Hekimleri Odasının yaptığı açıklamaya, avukat Duygun Ertürk cevap ve düzeltme olarak şu yazılı açıklamayı gönderdi.

22.08.2022 tarihinde Davut Güleç İnternet Haber Sitesinde yayınlanan ve Davut GÜLEÇ tarafından düzenlenen. “Akkocaoğlu’nu enlübe eden şehir magandasına Diş Hekimleri odasından sert tepki: Siz kimsiniz?” başlıklı yazıda kasıtlı olarak yıpratmaya yönelik haber yapılmıştır. Hem içerik hem de üslup açısından kabul edilemez olan bu yazıyı haber yapmak, müvekkilin kişilik haklarına, şahsi ve mesleki itibarına ağır saldın teşkil etmektedir. azıda, …Şehir magandası. akıl tutulması, şuur kaybı yaşayan, zavallı yaratık. Sm kimsin? Senin gibiler kimler? Dün akşam saatlerinde Ankara’da yaşanan, kasten edem öldürmeye yönelik, trafik kazası demlemeyecek. hunharca, defalarca çarparak. … Şeklinde Kayseri Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Ülkü Aktaş’ın açıklamasına yer verilmiştir. Henüz olay soruşturma aşamasında olup dosyaya ilişkin hiçbir bilgi sahibi olmadan bu kadar ağır hakaretlerde bulunulması, kişilik haklarına saldın niteliğindedir. Bu asılsız ve dayanaksız iddiaların ileri sürülmesi müvekkilin şahsını ve ailesini yıpratmak gayesinde olup başka bir amaca hizmet etmemektedir. Bu tür haber yapılması objektif ahlak kurallanna ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırıdır.

Kamuoyu bilmelidir ki, Prof. Murat AKKOCAOĞLU’nun yaralanmasına ilişkin haber kişisel yorumlara dayalı olarak yapılmış olup, yapılan haber Anayasa. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Basın kanunu ve yerleşik yargı içtihatlannca belirlenen basın kurallarını ihlal etmektedir. Yargıya taşınan, taraflann karşılıklı şikayetçi olduklan ve daha yeni başlayan soruşturma dosyası ile ilgili bu bilgisiz açıklama hukuka aykırı niteliktedir. Paylaşılan yazı ve bu yönde haber yapılması hukuki yaptırımları gerektirmekte olup, sorumlular hakkında yargı nezdinde gerekli başvurular yapılacaktır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

SES “Ebelik yasası isteğimizde ısrar ediyoruz.”

Dünya Ebeler gününü kutlayan  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kayseri yönetimi, Ebe mesleğinin …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420