Senegal’den Bezmiâlem’e Ziyaret

Ticaret Bakanlığı, Sağlık ve Diplomasi Derneği iş birliği ile Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi, uluslararası platforma sağlık alanındaki tecrübelerini aktarmak adına Senegal’den gelen heyete ev sahipliği yaptı.

Senegal’den gelen Başhekim ve çeşitli branşlardan doktorların ağırlandığı heyet ziyareti, hastalara sunulan tedavi fırsatları ve özellikli hizmetleri yerinde göstermek amacıyla gerçekleştirildi.

Bundan sonra işbirliği ve ortak projelerde yer almaya devam edeceğiz

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu “Senegal’den gelen meslektaşlarımızı Üniversitemiz ve Hastanelerimizde ağırlamaktan büyük gurur duyduk. Bezmiâlem’in sağlık alanında sunmuş olduğu hizmetleri ve kullanılan son teknoloji imkanlarını kendileri ile paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmaktan çok mutluyuz. Aldığımız geribildirimler, insan hayatının söz konusu olduğu sağlık alanında, ne kadar başarılı olduğumuzu bizlere bir kez daha hatırlattı. 2 asırlık sağlık tecrübemizle uluslararası platforma rol model olmak bizlere onur verdi. Özellikle alanında uzman hekimlerimizin sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinden, son teknoloji cihazlarımızdan ve sağlık konusunda hijyene verdiğimiz önemden çok etkilendiler. Sağlık ve eğitim alanındaki tecrübelerimizi Senegal’deki meslektaşlarımıza aktarmak ve bunun sürekliliğini sağlamak adına iş birliğimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Senagal’den gelen heyet, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Genel Sekreter Dr. Zeynep Görmezoğlu, Başhekim Prof. Dr. Alparslan Mayadağlı ve Prof. Dr. Sedat Ziyade başta olmak üzere Başhekim Yardımcıları rehberliğinde Üniversite ve Hastanede yer alan çeşitli servisleri ve laboratuvarları ziyaret etti. Sağlık Diplomasisi Derneği Genel Sekreteri Dr. Eyüp Kahveci’nin de katılım sağladığı ziyarette Merkez Hastane’de ağırlanan heyet, öğle yemeğinden sonra Dragos Hastanesine geçerek incelemelerde bulundu. Karşılıklı hediyelerin takdimi ve toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından ziyaret, akşam saatlerinde son buldu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

HOLLANDA’DA TESETTÜR GİYİM (BOERKA) VE SONRASINDA BİKİNİ İLE BAŞLAYIP TOPLESS’E UZANAN SERÜVEN…

İlhan KARAÇAY derledi: Hollanda’da yüzyıllarca giyilen Burka, Mayo, Bikini ve Topless’ten sonra şimdi yine gündemde. …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420