Avukatlarla buluştu,Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi, ‘İsrail’in İşgal Politikası ve Filistin’ Konferansı, Semt pazarını gezdi, KASKİ’den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi

AKAR VE BÜYÜKKILIÇ, AVUKATLARLA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ile birlikte kentteki avukatlarla bir araya geldi.

Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘en büyük gücümüz birlikteliğimiz’ şiarıyla kentte çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Ayşe Böhürler’in katılımlarıyla adalet sisteminin olmazsa olamaz unsurlarından olan şehirdeki avukatlarla bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç’a, avukatlarla buluşmada eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, Genel Sekreter Hüseyin Beyhan ve daire başkanları da eşlik etti.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisindeki Kayseri Mutfağı’nda avukatlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Önümüzde 31 Mart seçimleri söz konusu. Sahada yapılan çalışmaların sandıkta ve sonrasında pekiştirilip, başarıya ulaştırılması, takdir edersiniz, seçim günü sizler vasıtasıyla hayata geçirilmektedir. O açıdan hukukçu dostlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, iyi ki varsınız diyor, sağ olun, var olun” diye konuştu.

“Başkanımız, Kayseri’mizin Şansı”

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar da Başkan Büyükkılıç’ı ‘Kayseri’nin şansı’ diye nitelendirerek, “Sayın Belediye Başkanımızın, Kayseri’mizin şansı, Kayseri’mizin medarıiftiharı, bundan sonra çok daha iyi şeyler yapacak. Bu azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hakikaten, yemeden, içmeden, dolaşıyor” dedi.

Vatandaşların her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Akar, “Arkadaşlarımız gece gündüz demeden canla başla çalışmalarını sürdürüyorlar. Gayet güzel gidiyor, merkezde olsun, ilçelerde olsun vatandaşlarımıza derdimizi anlatmak suretiyle, gerçek belediyecilik dediğimiz hususa vatandaşımız layık, en iyisine layık” şeklinde konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar, Başkan Büyükkılıç’tan ustalık dönemi beklediklerini vurgulayarak, “Çıraklık, kalfalık bitti, şimdi sayın başkanımızdan ustalık bekliyoruz. İnşallah hayırlısıyla bunu sonuçlandıracağız. Hepinize kolaylıklar diliyorum, teşekkür ediyorum. Biz bir bütünüz, bir bütün halinde tek yürek, tek yumruk olarak vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Bizim bir bütün halinde güçlü olmamız lazım. Bunun bir parçası da belediyecilik, altyapı oluşuyor orada, o altyapıyı da hem Türkiye’de hem de Kayseri’mizde bir daha gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

KASKİ’DEN ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ ALIM İHALESİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 28 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’da Kombine Kanal Temizleme Aracı Alımı ile Paletli Ekskavatör ve Kanal Kazıcı Yükleyici Alımı ihalesi gerçekleştirilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapılarak 28.02.2024 Çarşamba günü önemli bir ihale gerçekleştirileceği kaydedildi.

KASKİ’den yapılan açıklamada; “Genel Müdürlüğümüzce, finansmanı Dünya Bankası (BELGEP) projesi kapsamında Avrupa Birliği’nden hibe olarak sağlanan ‘3 adet Kombine Kanal Temizleme Aracı Alımı (Lot-1)  ile 2 adet Paletli Ekskavatör ve 2 adet Kanal Kazıcı Yükleyici Alımı (Lot-2) (KASKI2-G1)’ ihalesi 28.02.2024 Çarşamba günü Yakut Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:186 Kocasinan/KAYSERİ adresindeki Genel Müdürlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olup son teklif verme saati (yerel) 14.00’dır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

KAYSERİ’NİN MÜCEVHER TESİSİ, YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİ’NDE ULU ÇINARLAR ÇOK MUTLU

Kayseri Büyükşehir Belediye Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hizmet birimlerinden biri olan Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde yaşlıların yüzü gülüyor. Ulu çınarlar kendileri için uğrak mekân haline gelen Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nden çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, düzenli ve gelişmiş Kayseri’de belediyecilik tarihinin en önemli projelerini hayata geçirmek için çalışmaya devam ederken, gönül belediyeciliğinde de kalplere dokunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mimarsinan Parkı’nda hizmet veren Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi, kısa zamanda yaşlıların hayır dualarını alan bir merkez haline geldi.

Ulu çınarların birbirleriyle sohbet ettiği, bazı el sanatları ile uğraşma imkânı bulduğu, sağlık kontrolünden geçtiği, fizik tedavi imkânının bulunduğu ve kişisel bakımlarının yapıldığı merkezde farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor.

“Yaşlılarımızın Kişisel Tercihlerine Göre Aktiviteler Yapıyoruz”

Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nin Sorumlusu olan Seval Genç, yaşlıların merkezde kişisel tercihlerine, hobilerine göre birçok aktivite gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Her yaşlımız haftada iki gün geliyor. Yaşlılarımızın karakterlerine, kişisel tercihlerine, hobilerine göre günler ve aktiviteler belirliyoruz. O günlerde örgü örme, ahşap boyama, tiyatro, müzik gibi pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Büyükkılıç Başkanımın Düşünceleri ve İnsanlığı Çok Hoşuma Gitti”

Eşini kaybettikten sonra sık sık Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’ne gelen Hikmet Kocabey ise “Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı bu tesis için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Böyle bir yerin olması, çok güzel bir şey. Eşimi kaybettim. O zaman çok büyük üzüntüler çektim. Bir nebze de olsa burası bana unutturuyor. Çok fazla sevdim. Arkadaşlarımı da öyle. Memduh Büyükkılıç başkanımın düşünceleri ve insanlığı çok hoşuma gitti. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.

Yaşlı Yaşam Merkezi’nde çok rahat olduklarını ve burayı çok sevdiklerini ifade eden Müzeyyen Usta da  “Biz buradan çok memnunuz. Memduh Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Burada çok güzel karşılanıyoruz. Birçok aktiviteler yapıyoruz. Oyunlar oynanıyor. Sabah sporumuz oluyor. Buraya gelince psikolojik olarak çok düzeliyoruz. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Çok Alıştım Buraya. Çok Memnunuz”

Feride Yerebasmaz ise “Memduh Başkanımıza teşekkür ederiz. Evimizden üstün burası. Biz burada çok iyiyiz. Evimiz gibi. Hepimiz çok rahatız. Örgü örüyoruz. Çok alıştım buraya. Çok memnunuz. İnanın Memduh Büyükkılıç’ın ellerinden öpeceğim” dedi.

Merkez açıldığından beri gelen Fatma Kesim de şöyle konuştu:

“2019 yılından açıldığından beri buradayım. Buradaki faaliyetlerimiz oldukça güzel. El işi yapıyoruz. Memduh Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu faaliyetlerin çok daha olmasını isteriz.”

“Sosyal Belediyecilik Anlamında Burası Çok Güzel Bir Kurum”

Nuh Demirtaş ise  “Sosyal belediyecilik anlamında burası çok güzel bir kurum. Çok güzel bir yapılandırma içerisindeyiz. Gerçekten burada bulunan arkadaşlarımızın ve büyüklerimizin yaşlılığın en güzel evrelerini yaşayan güzide bir topluluğumuz var. Burada gerek müzik, gerekse sosyal anlayış, psikoloij danışman, fizyoterapist, hemşirelerimizin gözetimi altında çok güzel ortam ayarlanmış vaziyette” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, PAZARCI ESNAFININ HER ZAMAN YANINDA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan ilçesinde Kayseri Yeşilmahalle Semt Pazarı’nı ziyaret ederek, alışveriş yapan vatandaşlarla ve pazarcı esnafı ile sohbet etti.

Yerel yönetim hizmetlerini etkin ve kaliteli bir şekilde Kayserililere ulaştırmayı sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu hizmetlerde vatandaşların ihtiyaçlarına ve taleplerine de ayrı bir önem veriyor.

Bu kapsamda sürekli sahada ve vatandaşlarla iç içe olan Başkan Büyükkılıç, bu kez Kocasinan ilçesi Kayseri Yeşilmahalle Semt Pazarı’nı ziyaret etti. Pazar Yeri’nde pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya gelen Büyükkılıç, esnaf ve vatandaşların sıcak ve samimi ilgisiyle karşılandı.

Pazarda karşılaştığı çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Ayrıca pazarda tezgâhın başına geçen Büyükkılıç, satış yapan esnafa hem yardım etti hem de vatandaşın isteklerini dinledi.

Vatandaşın talep ve önerilerini yerinde dinleyip, çözüm üreten Başkan Büyükkılıç, “Yerel yöneticiler olarak hizmet sevdasında olduğumuz hemşehrilerimizle her zaman yan yanayız. Esnaf ve sanatkârlarımızın daima yanlarındayız. Yeşilmahalle Semt Pazarı’nı ziyaret ederek, buradan alışverişlerini gerçekleştiren vatandaşlarımızla ve pazarcı esnafımızla keyifle sohbet ettik. Rabbim helalinden bol kazançlar versin” diye konuştu.

Pazarcı esnafı ve vatandaşlar da Kayseri’ye hizmetlerinden dolayı Büyükkılıç’a teşekkür ettiler. Başkan Büyükkılıç’a pazar yeri ziyaretinde AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Mehmet Çifçi, Meyveciler-Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık da eşlik etti.

BÜYÜKKILIÇ, ‘İSRAİL’İN İŞGAL POLİTİKASI VE FİLİSTİN’ KONFERANSINDA KONUŞTU: “KAYITSIZ KALAMAYIZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Dr. Hulusi Akar ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un konuşmacı olduğu İsrail’in İşgal Politikası ve Filistin Konulu Konferans ve Sergi Programı’na katıldı.

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliama sessiz kalmayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri Ticaret Odası Meclis Salonu’nda İsrail’in İşgal Politikası ve Filistin Konulu Konferans ve Sergi Programı gerçekleştirdi.

Konferansa TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Dr. Hulusi Akar ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un konuşmacı olarak katılıp, bölgedeki zulme dikkat çekti.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı, AK Parti Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, il protokolü ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak,  katledilen çocuklara, mazlumlara sessiz kalmadıklarına vurgu yaptı.

“Bu Katliama Kayıtsız Kalamayız”

Gençlere seslenen Başkan Büyükkılıç, “Gençler iyi ki varsınız. Sizleri çok seviyorum. Hepimiz için hassasiyet arz eden, içimizde adeta bir yara olan Filistin’de, Gazze’de, kardeşlerimiz şehit olurken, adeta bir soykırıma dönüştürüp ana rahmindeki yavrular, kuvözdeki yavrular, masum insanlar katledilirken hastaneler bombalanırken elbette hiçbirimiz buna kayıtsız kalamayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda gerekli duyarlılığı gösterdiğine vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hassasiyetimiz ve bakış açımızla ülkemizin önemi asla göz ardı edilemez. Bu konuda gerekli duyarlılığı gösterme yönünde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bu milletin asil evlatları olarak, herkes üzerine düşeni yapma yönünde irade gösteriyor. Bizler de Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu alanda uzman olan değerli hocamızı ve değerli bakanımızı, milletvekilimizi sizlerle buluşturmak suretiyle bir yol haritası çizme, bu konuda hem bilgilendirme ve hem bilinçlendirme hem de bu hassasiyet içerisinde gündemde tutmayı amaçlıyoruz. Bu anlayış içerisinde yapılan çalışmayı çok önemli ve anlamlı buluyorum.”

Başkan Büyükkılıç, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bizlere ev sahipliği yapan Ticaret Odamızın kıymetli başkanına her zaman duyarlılığı ve anlayışı içerisinde teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmanın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hepinize sevgilerimi iletiyorum”  diye konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Dr. Hulusi Akar ise yaptığı konuşmada, burada İsrail’in zulüm politikası olduğunu ifade ederek, “İsrail’in işgal değil, zulüm politikası var. Bunun karşısında mazlum, mağdur, insanlar var. Hocamız da bu konuda en yetkin, en etkili kişidir” dedi.

“Gazze, İnsanlığın Sonu”

Gazze’nin insanlığın sonu olduğuna dikkat çeken Akar, “Herkes her şeyi canlı görüyor, kuvözdeki çocuk balık gibi çırpınıyor. Niye oksijen kesildi, niye jeneratör sustu, insanlığın sonu, hukuktan bahsetmiyorum bile, bunu görmemiz, hissetmemiz lazım. Bu adaletsizliğe, bu katliama, bu soykırıma birey olarak tepkimiz olması lazım. O yetmez, toplum olarak da mutlaka bir şeyler yapmamız, konuşmamız lazım” şeklinde konuştu.

“Gazze’de Yaşanan Vahşeti Konuşmak Mecburiyetinde Kaldığım İçin Bir Tarihçi Olarak Utanç Duyuyorum”

Prof. Dr. Zekeriya Kurşun da Anadolu medeniyetinin beşiği Kayseri’de bir konuşma yapma imkânı sunulmasından dolayı teşekkür ederek, “Anadolu medeniyetinin beşiği, ülkemizin ve dünyanın yükünü üstlenmiş olan Kayseri’de bir konuşma yapma imkânı verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün burada medeniyetimizden, Kayserililikten bahsetmek, medeniyetimizin gerçekleştirmiş olduğu üstün meziyetleri, dünyaya hediye etmiş olduğu ahlakı, istikameti ve marifeti anlatmak isterdik ama maalesef farklı bir gündemle buradayız. Sözde medeni dünyanın gözü önünde Gazze’de yaşanan vahşeti konuşmak mecburiyetinde kaldığım için bir tarihçi olarak utanç duyuyorum” diye konuştu.

“Bu Büyük Felaketin Eşi ve Benzeri Yoktur”

Gazze’de yaşanan insanlık dramının eşi benzeri olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Kurşun, şunları söyledi:

“Şuanda gözümüzün önünde yaşanmakta olan bu büyük felaketin eşi ve benzeri yoktur. 3 ay içerisinde 30 bin insanın hayatını kaybetmesinden mi bahsedelim? Bu insanların çoğunun savunmasız bebek, çocuk, kadın, yaşlı ve eli silah tutmayan insanlardan olduğundan mı bahsedelim? Şifa Hastanesi’ne giden insanların üzerine atılan fosfor bombasından mı bahsedelim? Hangi birinden bahsedelim? Dünyanın hiçbir döneminde yaşanmamış bir şeyi yaşamak ve konuşmak utanç vericidir. Bu utancın tarihinden, müsebbiplerinden ve tabi ki bugün baş müsebbibi olan doğrudan doğruya devlet adı altında terörist bir organizasyon olan İsrail’in işgal politikalarından bahsedeceğiz.”

Kurşun, ‘Birkaç şeyi bilinç dünyamızı tazelemek için yeniden ve yeniden söylemek zorundayız’ diyerek, İsrail’in Filistin’i işgal politikalarından ve Dünya’da bu işgale karşı yükselen tepkilerden söz etti.

Akar ve Büyükkılıç ile birlikte il protokolü tarafından, İsrail’in Filistin’deki İşgal Politikası’nı gözler önüne seren sergi ilgiyle gezildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420