Gelecek Partisi : 100 bin konut nerede? diye sordu, Zafer “Mavi Boyayı İstiyorum” kampanyası başlattı

Gelecek Partili Özdağ’dan  “100 bin konut nerede” eylemi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, beraberindeki bir grup partili ile TOKİ’nin önünde “2019’da vaat edilen 100 bin konut nerede” eylemi yaparak, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Selçuk Özdağ açıklamasında, Hükümet’in 2022’nin sonunda açıkladığı 500 bin sosyal konut projesine atıfta bulunarak, 2019’da da 100 bin konut vaadinde bulunduğunu ancak bu vaadin yerine getirilmediğini söyledi.Eylem esnasında Gelecek Partililerin “Vaat var ev yok” sloganları atması ve pankartlar açması dikkat çekti.

Selçuk Özdağ TOKİ önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın önündeyiz. Gelecek Partisi olarak niçin TOKİ’nin önündeyiz. TOKİ Türkiye’de dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için kurulmuş bir kurum. 2022 yılının sonlarına doğru Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesine imza atacaklarını söylemişti. 500 bin konut yapacaklarını, 250 bin civarında arsa tahsisi edeceklerini, 50 bin civarında da işyeri yapacaklarını ve dar gelirli ailelere takdim edeceklerini söylemişti. Bu güzel bir vaat, hoş bir vaat. Ama aynı sözlerle sayın Erdoğan yine Cumhurbaşkanı’yken 2019 yılının Aralık ayında aynı sözlerle 500 bin yerine 100 bin konut yapacaklarını söylüyordu. Dar gelirli aileler için 100 bin konut. Aynı zamanda şehit aileleri için ve de gaziler için. Kaç yılda tamamlayacaklarını söylüyordu? Bir buçuk iki yıl içinde tamamlanıp dar gelirli ailelere takdim edileceğini söylüyordu. Biz Gelecek Partisi olarak bu 500 bin konut vaadini duyunca 2019 yılındaki vaadini hatırladık. Dedik ki, “Bunları araştıralım.” Elimizde bu löküs lambalarıyla, bu gaz lambalarıyla Ankara Bala’ya gittik.

Bala’ya gittik. Bala’da TOKİ arsasını aradık. Çok şükür arsayı bulduk. Fakat 2019 yılından bu tarihe kadar, 2022 yılının Kasım ayına kadar oraya bir çivi çakılmadığını gördük. Kaç yıl geçmiş? 3 yıl geçmiş. Niçin bunun üzerine TOKİ binalarını yapmadınız? Trabzon Sürmene’ye gittim. Sürmene’de arsa aradım. Arsayı bulamadım.”

ZAFER PARTİSİ’NDEN SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN KAMPANYA: “MAVİ BOYAYI İSTİYORUM”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştığı videoda seçim güvenliği için, “Mavi Boyayı İstiyorum” kampanyası başlattığını duyurdu ve bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet etti.

Prof. Dr. Ümit Özdağ: “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine doğru gidiyoruz ve bu seçimlerde herkesin sorduğu soruların başında, “Seçimler dürüst yapılacak mı ve seçim güvenliği sağlanacak mı?” var. Evet, biz de Zafer Partisi olarak bunun endişesini taşıyoruz. Seçilerin dürüşt geçmesi açısından Zafer Partisi bir kampanya başlatıyor: Mavi Boyayı İstiyorum.”

İmzaladığınız dilekçeleri ben teslim edeceğim

“Mavi boya biliyorsunuz oy kullanan her seçmenin tırnağına sürülen ve 1-2 gün çıkmayan, böylece bir kişinin iki kez oy kullanmasını, seçim sahtekarlığı yapmasını engelleyen bir uygulama. Bu uygulama AKP tarafından kaldırıldı. Biz, Zafer Partisi olarak Türkiye’nin her yerinde bütün ilçe başkanlıklarımız aracılığıyla bir dilekçeyi imzaya açıyoruz. Sizlerin bu dilekçeyi imzalamanızı rica ediyoruz. İmzaladığınız dilekçeleri Yüksek Seçim Kurulu’na sizin adınıza ben teslim edeceğim.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARAASLAN VE ADAY ADAYLARINDAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ı makamında …