İşte gıdada hile yapan ve halkın sağlığı ile oynayan firmalar.. Kayseri’den kimler var haberde..

lkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından titizlikle yürütülmektedir.

5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu Kanun kapsamında hazırlanan Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.
Bu uygulama tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması ve sektörde haksız rekabetin önlenmesine büyük katkı sağlamaktadır.
Uygunsuzlukların tespitinde Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan CİMER, Alo 174 Gıda Hattı ve Whatsapp (0 501 174 01 74) gıda ihbar hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı bulunmaktadır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri tüketici sağlığının en üst düzeyde korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır.
Tüketici sağlığının en üst düzeyde korunmasına yönelik yapılan Kanun düzenlemesi ile gıdada taklit veya tağşiş cezaları caydırıcı hale getirilmiştir. Bu kapsamda, taklit ve tağşiş yapan gıda işletmecilerine gayri safi gelirlerine bağlı olarak 50 Bin TL’den 2 milyon TL’ye kadar idari para cezası, hapis cezası, adli para cezası ve gıda sektörü faaliyetinden men cezası getirilmiştir.
Yüksek teknoloji ürünü cihazlar ile güçlendirdiğimiz, güçlü personel altyapısı ile hizmet veren laboratuvarlarımızda taklit veya tağşişe esas her türlü tespit yapılabilmektedir. Önümüzdeki süreçte yeni risklerin belirlenmesinde yeni teknolojiler, yeni sistemler kullanılarak özellikle kasıtlı olarak gıdada taklit veya tağşiş yapan firmalar en ağır şekilde cezalandırılacaktır.
Yeni düzenleme gıda üreticilerine önemli sorumluluk yüklemektedir. Bu kapsamda üreticilerin hammadde tedariğini dikkatli yapmaları, gerekirse üretim prosesini ayırmaları önem arz etmektedir.
Daha önce 26 kez yapılan kamuoyu duyuruları ile gıdalarda taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam toplam 1.609 firmanın 3.605 ürünü kamuoyu ile paylaşılmıştır.
Bugün yapılan 27. kamuoyu duyurusu ile 371 firmaya ait 559 parti ürün Bakanlığımız internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.
Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1.887 firmaya ait 4.164 parti ürün kamuoyunun bilgisine arz edilmiştir.
ALKOLLÜ İÇKİLER

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ve taklit/tağşiş edilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Orze Turizm Gıda İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti. Merkez Fatih/İSTANBULViskiTersiyer butil alkol
VotkaTersiyer butil alkol
Hakim CENGİZ- Arizona Restaurant Merkez Fatih/İSTANBULRakıTersiyer butil alkol
Rayıf DELİ –                              Laguna

Cafe-Bar

Merkez Fatih/İSTANBUL

VotkaTersiyer butil alkol
Can-Sev Otelcilik İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Fatih/İSTANBULViskiTersiyer butil alkol
Yuvam Et Lokantası Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Merkez Fatih/İSTANBULVotkaTersiyer butil alkol

01/03/2022Abdurrahman ÖZTÜRK – Özderik Şarküteri Merkez Fatih/İSTANBULViskiTersiyer butil alkol
RakıTersiyer butil alkol
VotkaTersiyer butil alkol
İkram Turizm Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi – Modül Disko Merkez Fatih/İSTANBULViskiTersiyer butil alkol
RakıTersiyer butil alkol
VotkaTersiyer butil alkol
Göklin İçecek Tütün Gıda. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Bayramiç/ÇANAKKALE

Motto CraftMuz Aromalı Aromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesiMA01
Motto CraftNane Aromalı Aromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesiNA02
Bella Şarapçılık Bağcılık Gıda Sanayii Tic. Ltd. Şti. Kemalpaşa – İZMİRBellaBella Aperitivo Rosso Aromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesi011
BellaBella Bitter Aromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesi009
Selim Erdoğan Alkollü Alkolsüz İçecekler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi-Bekilli – DENİZLİBiricik Ice ShotDömisek Aromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesi001
Kırbıyık İçecek Dağ. Paz.Tur. Otel. İnş.Tic. San. A.Ş. Serik/ANTALYAVolimAromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesi30.08.2019
VolimAromatize Şarap Bazlı İçkiDışardan etil alkol ilavesi05.09.2019

01/03/2022Kemalettin KIRMANOĞLU Ulubey/ORDUVotkaTersiyer butil alkol            Hacmen

alkol

RakıTersiyer butil alkol            Hacmen

alkol

ViskiTersiyer butil alkol            Hacmen

alkol

Mahmut ÇELİK Merkez/AMASYAViskiHacmen alkol

ALKOLSÜZ İÇECEKLER

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Ergün Gıda Tekel Bayi – Hergül ABIK Merkez Fatih/İSTANBULSpeed Buzzer ShotSpeed Buzzer Shot (3 in 1) Ginsengli Karışık Meyve Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)A003
Hobimax İlaç ve Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece/İSTANBULDiblong ShotTutti Frutti Aromalı Gazsız İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)1-20112022
Sunmar Gıda İç ve Dış Ticaret San. Ltd. Şti.

Şişli/İSTANBUL

Buzzer ChakVitaminli ve Mineralli Limon Aromalı İçecekİlaç etken maddesi (Tadalafil)26609738
Altanea Gıda Anonim Şirketi- Yenidoğan Mah. Bahçelievler Cad. No:20/3 Sancaktepe/İSTANBULBuzzer +18Ginsengli Karışık Meyve Aromalı Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)2505019
Buzzer +18Ginsengli Karışık Meyve Aromalı Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)2202019
BuzzerGinsengli Karışık Meyve Aromalı Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)02082019
Atlas İçecek Üretim Dağıtım ve Ticaret-Serhan DÖNER Esenyurt/İSTANBULJett Plus Rising GenerationTutti Frutti Aromalı Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)0207020

01/03/2022Sümerkan Gıda Ve Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi Esenyurt /İSTANBULDiblongTutti Frutti Aromalı Ginsengli Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)16022021
Diblong ShotTutti Frutti Aromalı Gazsız İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)021120
DiblongTutti Frutti Aromalı Ginsengli Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)04012021
NY Verde Gıda Tic. Ltd. Şti. Ataşehir/İSTANBULDinamitGinsengli Karışık Vitaminli Meyve Aromalı Gazlı İçecekİlaç etken maddesi (Sildenafil)08.04.2023

ARICILIK ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik’in 8’inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek Balı (460 gr)Ham Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark1004
Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARABillur BalSüzme Çiçek Balı (850 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz/Glukoz Oranı, F ruktoz+Glukoz1001
Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek Balı (460 gr)Prolin, Fruktoz+Glukoz0409
Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARABalvitalSüzme Çiçek Balı (850 gr)Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı, Diastaz Sayısı, Prolin, Ham Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark1012
Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek BalıProlin, Diastaz Sayısı, Fruktoz+Glukoz0401
Hünkar Bal – Gökdağ KARAKAYA/ Çankaya/ANKARAYoncaSüzme Çiçek Balı (850 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, Ham Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz, Maltoz0409

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Balı Pınar – Gökdağ KARAYAKA/ Yenimahalle/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek Balı (850 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Ham Bal C13 değeri, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz, Maltoz0608
Balı Pınar – Gökdağ KARAYAKA/ Yenimahalle/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek Balı (700 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, Ham Bal C13 değeri, Fruktoz/Glukoz Oranı, F ruktoz+Glukoz1502
Balı Pınar – Gökdağ KARAYAKA/ Yenimahalle/ANKARABalkaymakSüzme Çiçek Balı (460 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, Ham Bal C13 değeri, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz1001
Hastürk Gıda Otomotiv İnşaat Emlak Sanayi ve Ticaret Ltd.

Şti./ Akyurt/ANKARA

VitamelSüzme Çiçek Balı (850 gr)Ham Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark0604
İrem Hanım Çiftliği Tarım İşletmeleri A.Ş./

Demirköy/ KIRKLARELİ

İrem Hanımın Çiftliği DemirköyPetekli Çiçek Balı (400 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz07.2021
Alibaş Gıda Hayvancılık Tarım Ürünleri Ambalaj Temizlik İnşaat Nak. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti./ KAYSERİKirveSüzme Çiçek Balı (850 gr)Pirolin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz OranıP161
Alibaş Gıda Hayvancılık Tarım Ürünleri Ambalaj Temizlik İnşaat Nak. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti./ KAYSERİOnbeşliSüzme Çiçek Balı (850 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, Maltoz, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı225

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 Alibaş Gıda Hayvancılık Tarım Ürünleri Ambalaj Temizlik İnşaat Nak. San. îç ve Dış Tic. Ltd. Şti./ KAYSERİKay Altınbaş ErzincanSüzme Çiçek BalıC4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı325
 Alibaş Gıda Hayvancılık Tarım Ürünleri Ambalaj Temizlik İnşaat Nak. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti./ KAYSERİAltın EllaSüzme Çiçek BalıC4 Şeker Oranı, Protein- Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı, Prolin, Diastaz Sayısı333
 Alibaş Gıda Hayvancılık Tarım Ürünleri Ambalaj Temizlik İnşaat Nak. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti./ KAYSERİAkpetekSüzme Çiçek BalıC4 Şeker Oranı, Protein- Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı, Prolin, Diastaz Sayısı69
01/03/2022Kır Bal Gıda Mad. Taş. înş.

Taah. Tur. îth. îhr. Tic. San.

Ltd. Şti./ SİVAS

KırbalPetekli Akasya Çiçek BalıHam Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein ve Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark160
 Veysel Karani DEMİR/ Süleymanpaşa/TEKİRDAĞSüzme BalC4 Şeker Oranı, Protein- Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Fruktoz/Glukoz Oranı670
 Uğurlu Ticaret – Hasan UĞURLU/ Bozkır/KONYAUğurluSüzme BalC4 Şeker Oranı, Protein- Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Ham Bal C13 değeri, Prolin, Diastaz, Fruktoz+Glikoz, Fruktoz/Glukoz Oranı, Maltoz1010
 Çeşme Süt ve Tarım Ürün.

San. Tic. Paz. Ltd. Şti./ Selçuk/İZMİR

ÇeşmeSüzme Çiçek Balı (340 gr)Prolin, Diastaz Sayısı, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz07

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 Çeşme Süt ve Tarım Ürün.

San. Tic. Paz. Ltd. Şti./ Selçuk/İZMİR

Belevi Köyü Bal BirliğiSüzme Çiçek BalıProlin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Ham Bal C13 değeri, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz, Maltoz21.01.2022
 Efe Ticaret – Yusuf AĞAÇCI/ Bozkır/KONYAÇıtaSüzme Çiçek BalıProlin, Diastaz Sayısı, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Ham Bal C13 değeri, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz, Maltoz172
01/03/2022İlknur Ticaret – Ayşegül TEKE/ Kocasinan/KAYSERÎİlkverKarakovan Petek BalıProlin, Diastaz Sayısı, Ham Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz+Glukoz, Maltoz
 Talat Bal Gıda ve İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.- Cevher Bal/ VANCevher BalPetekli Akasya Çiçek BalıC4 Şeker Oranı, Protein- Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Ham Bal C13 değeri12/2019
 Tahir Tosunlar Arı Ürünleri/ Buca/İZMİRTahir TosunlarBingöl Yöresi Temel Petekli Çiçek BalıHam Bal C13 değeri, C4 Şeker Oranı, Protein-Ham Bal Delta C13 değerleri arası fark, Fruktoz/Glukoz Oranı, Fruktoz+Glukoz12/2023

BAHARAT

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürüne ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 İsmail BAHÇECİ Musabeyli/KİLİSBahçeci BaharatSumakBoya/Gıda Boyası Tespiti01
 Atom Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Sultanbeyli/İSTANBULArtıArtı Pul Kırmızı BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti249250
 Palaz Kardeş Gıda Sanayi ve Ticaret-Recep PALAZ Bağcılar/İSTANBULAk ZirveAk Zirve Baharat Pul Biber 200grBoya/Gıda Boyası Tespiti20
 Fettahlısan Kuyumculuk GıdaTemizlik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İslahiye/GAZİANTEPFettahlısanFettahlısan Kırmızı Toz BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti_
01/03/2022Agah Baharat-Ayhan ÖZEREN Şehitkamil/GAZİANTEPAgahAgah Acı Kırmızı Toz BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti20.12.2019
 Fettahlısan Kuyumculuk GıdaTemizlik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İslahiye/GAZİANTEPFettahlısanFettahlısan Kırmızı Pul BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti_
 Kaan Dağıtım Pazarlama- Yılmaz ARAÇ Yenimahalle /ANKARAKalehisar BaharatPul BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti01-01/21
 Dilmen Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi İslahiye/GAZİANTEPBiberoğluBiberoğlu Kırmızı Pul BiberBoya/Gıda Boyası Tespiti05.04.2021

BİTKİ, ÇAY ve KAHVE ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürüne ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022MRT İlaç Kozmetik Gıda Turizm İthalat ve İhracat San.Tic. Ltd. Şti. BALIKESİRErvax Detox Mixed Herbal TeaBitkisel Çayİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil, Sibutramin)_
Altınbaşak Çay ve Gıda Mad.

San. Ve Tic. Ltd. Şti. Merkez/ RİZE

Altınbaşak ÇayAltınbaşak Maestro Çay

3000 gr

Boya/Gıda Boyası Tespiti085
Doruk Gıda İmalat ve Paketleme-Celal BİLECEN: Avcılar/İSTANBULDiblongDiblong Ginseng & Guarana Energy Coffee 10 grİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)DK-0776
Sürçaysan Çay Sanayii ve Ticaret A.Ş. Sürmene/TRABZONDeren RizeSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası Tespiti20.01.2019
Ali Rıza USTA Çekmeköy/İSTANBULGürbüzGürbüz Saklı Bahçe Siyah ÇayBoya/Gıda Boyası TespitiA 003
Sahe Grup Gıda İlaç Kozmetik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ümraniye/İSTANBULAB Slim X6AB Slim X6 DTX Kiraz Saplı Karışık Bitki Çayıİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sibutramin)001
Aykan Tüketim Maddeleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Başakşehir/İSTANBULŞirinŞirin Filiz Demlik Süzen Poşet Siyah ÇayBoya/Gıda Boyası Tespiti_
Aykan Tüketim Maddeleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Başakşehir/İSTANBULŞirinŞirin Siyah Çay (Şirin Çay Elek Altı)Boya/Gıda Boyası Tespiti001
Nildem Çay-Mehmet Ali SARI Başakşehir/İSTANBULNildemNildem Rize Çayı (Siyah Çay)Boya/Gıda Boyası Tespiti2021
CVZ Fonksiyonel Gıda ve Sağlık Ürünleri-Semih CEVİZ Buca/İZMİRBy Hercules GoldBy Hercules Gold Çözülebilir Kahve 9 gr.İlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)30.12.2022
Han Gıda Üretim ve Pazarlama Korhan ÖZTÜRK Lüleburgaz/KIRKLARELİHançay Harika İlk HasatSiyah Çay 30grBoya/Gıda Boyası TespitiA-018
PLNT Gıda İlaç Kozmetik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sancaktepe/İSTANBULA&BAB Slim X Kitre Zamklı Karışık Bitki Çayıİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil, Sibutramin)003
01/03/2022Tirebolu Çaysan Çay Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi SAMSUNElmas GoldSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası Tespiti20621
Tirebolu Çaysan Çay Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi SAMSUNElmas EkoSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası Tespiti001
Tirebolu Çaysan Çay Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi SAMSUNKümbetSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası TespitiK-01
Aklar Çay Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi RİZEYenigün ÇayRize Filiz Çayı 500 gBoya/Gıda Boyası TespitiA-002
El-SE Gıda Çay Paketleme Pazarlama ve Ticaret Seyhan / ADANABeyçayır Karadeniz Siyah Filiz ÇayıSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası TespitiA.007
Çavdarcı İthalat ihracat Petrol Tekstil

Gıda İnşaat Nakliyat Sanayi Ticaret

Limited Şirketi Doğubeyazıt/AĞRI

Ehmedi TeaEhmedi Tea Ceylon Special Blend ( 450g)Boya/Gıda Boyası Tespiti09.2019
Çavdarcı İthalat ihracat Petrol Tekstil

Gıda İnşaat Nakliyat Sanayi Ticaret

Limited Şirketi Doğubeyazıt/AĞRI

Ehmedi TeaEhmedi Karadeniz Kış ÇayıBoya/Gıda Boyası Tespiti03.2020
Çavdarcı İthalat ihracat Petrol Tekstil

Gıda İnşaat Nakliyat Sanayi Ticaret

Limited Şirketi Doğubeyazıt/AĞRI

Ehmedi TeaEhmedi Tea Ceylon Special Blend ( 500g)Boya/Gıda Boyası Tespiti12.018
Firma Unvanı: Zaloğlu İmalat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Doğubeyazıt/AĞRIZaloğlu Ahmed TeaZaloğlu Ahmed Tea Ceylon Special BlendBoya/Gıda Boyası Tespiti02
Sürçaysan Çay Sanayii ve Tic.A.Ş. Sürmene/TRABZONObaçay Karadeniz ÇayıSiyah ÇayBoya/Gıda Boyası Tespiti29/04/2020

BİTKİSEL YAĞ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten / ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Korelioğlu Grup Gıda Nakl. Paz. İth.

İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

(Gaziemir/İZMİR)

Güney EgedenNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))3
Özışıl Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

( Efeler/AYDIN )

May MisRiviera Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))03
Varpa Gıda San ve Tic. Ltd. Şti. (Efeler/AYDIN)Batı EgedenNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Ege Temmuz Gıda Tur. İnş.Tah. Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Orhangazi/BURSA)H.Başer Ege PınarıNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))15
Raşit Lokmacılar (Alaşehir /MANİSA)Purest GoldNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))9
Tuna Gıda Pazarlama- Ferdi Tuna ( Şarköy/TEKİRDAĞ)Tuna Zeytuna Oil OliveNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))25.09.2019
Upfield Gıda Üretim A. Ş.

(Ergene /TEKİRDAĞ)

SanaTereyağ Aromalı Ayçiçek Yağı(Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti)200309
Basküloğlu Gıda ve Ticaret Ltd. Şti.- Yağ Dolum Tesisi (Melikgazi/ KAYSERİ)Ege Zirve Soğuk SıkımNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))Kasım 2021
Dönger Gıda ve Tüketim Mad. Paz. Tic. Ltd. Şti.

(Germencik / AYDIN)

DöngerNatürel Sızma ZeytinyağıYağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)
Dimra Gıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. İth. İhr. Ltd. Şti.

( Antakya/ HATAY)

ZahreRiviera Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))105
Dimra Gıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. İth. İhr. Ltd. Şti.

( Antakya/ HATAY)

ZahreNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))105
Hulki KARAKAYA (Torbalı/İZMİR)Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Şahin Ticaret-Nazım AKMAN (Akhisar-MANİSA)SevnazNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Sedat Altay Zeytinyağı ve Zeytin Ürünleri Gıda Petrol Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti.

(Kırkağaç/ MANİSA)

AltayoğluNatürel Sızma Zeytinyağımumsu madde miktarı, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Sesa Yağ Gıda Pazarlama İth. San. ve Tic. A.Ş.- ( Akhisar /MANİSA)Yağcı EfendiNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))003
Upfield Gıda Üretim A. Ş.

(Ergene /TEKİRDAĞ)

SanaTereyağ Aromalı Ayçiçek Yağı(Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti)200310
Zeytinova İth. İhr. Yağ Sabun Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Antakya /HATAY)AltınözNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))13042018
Pelmur Gıda Koz. İnş. Tur. Teks. Tem. Bilg. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd.

Şti.

(Yenimahalle /ANKARA)

BiotamaNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))201903
Denpet Petrol Kimyevi Madde ve Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Merkezefendi/DENİZLİ)Zeytin PınarıNatürel Sızma Zeytinyağı(sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması), trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))001
Özışıl Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti ( EfelerAYDIN )Ayka MiraçNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,mumsu madde miktarı , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))05
Sezgin ÇETİN- ( EfelerAYDIN )VakıfbirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Üretici:-Samet Aslan Gıda Sanayi- Samet ASLAN ( Karesi/ BALIKESİR )

Satıcı: Fatma GÖKKAYA (Köşk/AYDIN)

BirtatNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Üretici:-Samet Aslan Gıda Sanayi- Samet ASLAN ( Karesi/ BALIKESİR ) Satıcı: Fatma GÖKKAYA (Köşk/AYDIN)BirtatRiviera Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Üretici:Kızılkeçeli Mahallesi Küçüktepe Sokak No:18 Güre/BALIKESİR

Satıcı: Sahra Yerli Ürünleri Gıda Deposu-Sercan ACAR ( Alaşehir/MANİSA)

Dalından GurmeNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,mumsu madde miktarı , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

22.01.2021

Türkoğlu Toptan Gıda- Hasan TÜRKOĞLU

(Yıldırım/ BURSA)

Ege KörfezNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))15
Coşkun KARAMAN (Efeler/AYDIN)Natürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Ar-Ba Oto Gıda San. Tic.A.Ş.

( İZMİR)

Dolum Yapan: Coşkun KARAMAN (Köşk/AYDIN)

Lüx Ayvalık KörfezimNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))005
Ar-Ba Oto Gıda San. Tic.A.Ş.

( İZMİR)

Dolum Yapan: Coşkun KARAMAN (Köşk/AYDIN)

Ege ArasbeyNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Savola Gıda San. Ve Tic. A.Ş. ( Ayvalık/BALIKESİR)Yudum EgemdenNatürel Sızma ZeytinyağıYağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)117

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Ege Temmuz Gıda Tur. Înş.Tah. Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Orhangazi/BURSA)UrlaNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))15
Topçuoğlu Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

( Osmaneli/BÎLECÎK)

Ege KırsalRiviera Zeytinyağı(18 lt)( Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0819
Topçuoğlu Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

( Osmaneli/BÎLECÎK)

AyvalıkNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Üretici:Soyvar Aperatif-Cemal SOYVAR(Efeler/AYDIN) Satıcı:Çiftçipet Akaryakıt Otomotiv Taşımacılık Turz. înş. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

(Buca/ÎZMÎR)

Has KöylüNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Zeytinova Îth. Îhr. Yağ Sabun Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Antakya /HATAY)AltınözNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))000191
Savola Gıda San. Ve Tic. A.Ş. ( Ayvalık/BALIKESÎR)Yudum EgemdenNatürel Sızma ZeytinyağıUV’de özgül soğurma, Serbest yağ asitliği, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)233
Türkoğlu Toptan Gıda- Hasan TÜRKOĞLU

(Yıldırım/ BURSA)

Edremit HasatNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))10
Sezgin ÇETÎN- ( Efeler/AYDIN )VakıfbirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))2
Üretici:Emin Gökkaya Yerli Ürünler Ticareti

( Alaşehir/MANÎSA) Satıcı:Kaya Gıda-Seral KAYA ( Didim/AYDIN )

Emin DereköyNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

2022

Murat Yılmaz Zeytin Îşletmeleri (Ayvalık/BALIKESÎR) Satıcı:Yarımada Süt Ürünleri-Bircan ÖZER

(Didim AYDIN)

AyvalıkNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

11.2021

Hakan Gecegiden-3M Gıda (ÇANAKKALE)Has DalındanNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Hakan Gecegiden-3M Gıda (ÇANAKKALE)Yeni EgeNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))11
Hakan Gecegiden-3M Gıda (ÇANAKKALE)Yeni EgeNatürel Sızma Zeytinyağı(2 lt)( Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))10
Kavlak Zeytin Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Gemlik/BURSA)KavlakNatürel Sızma Zeytinyağı(1 lt)Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)17
Sazlı Zeytin ve Zeytinyağları-Hüseyin Evren YURDAKUL- ( Ayvacık/ÇANAKKALE)Sızma ZeytinyağıSterol Kompozisyonu, Eritrodiol uvaol, mumsu madde miktarı (zeytinyağına pirina yağı karıştırılması), Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)01 TS 341
Latmos Gıda-Ömer SOYKAN (Milas/MUĞLA)AltınoranNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması))01
GMLK Zeytin – Îsmail TURAN – (Gemlik/BURSA)BeşyıldızNatürel Sızma Zeytinyağı(500ml)((U.V’de özgül soğurma, Serbes Yağ Asitliği , Peroksit Sayısı,Yağ Asidi Etil Esterleri (FAEE), (daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) )0519

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Eray Bitkisel Yağ Tic.-Bayram OK (Efeler/AYDIN)OkoliveNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))03
Zeytinova İth. İhr. Yağ Sabun Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Antakya /HATAY)Attun Doğadan SoframızaRiviera Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))13042018
Dimra Gıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. İth. İhr. Ltd. Şti. (Antakya/ HATAY)ZahreNatürel Sızma Zeytinyağı( (U.V’de özgül soğurma,Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0031
Has Ambalaj.

(Dörtyol/HATAY)

HatayNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01.11.2022
Arkos Taşımacılık İnş. Gıda Teks.Deri Orm. Ürün Peyzaj Çiçekçilik San. ve Tic. Ltd.Şti (ÇANAKKALEıUrla Olive OilNatürel Sızma Zeytinyağı( sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) ), ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti))003
Alioğlu Toptan Gıda- Sabri AKIN (Yıldırım/BURSA)Green EgedenNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))17
Semiz Zeytinleri -Mehmet SEMİZ (Gemlik/BURSA)Semiz Taş BaskıZeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))3
Topçuoğlu Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

(Osmaneli/BİLECİK)

Topçuoğlu Mecid EfendiNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Eritrodiol uvaol, mumsu madde miktarı (zeytinyağına pirina yağı karıştırılması), trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1119
Topçuoğlu Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

( Osmaneli/BİLECİK)

AyvalıkNatürel Sızma Zeytinyağı(18lt)( sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, , trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0319
Türe Zeytin ve Zeytinyağı-Mutallip TÜRE

(Orhangazi/BURSA)

AtadanNatürel Sızma ZeytinyağıUV’de özgül soğurma, Serbest yağ asitliği, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)001133
Arkos Taşımacılık İnş. Gıda Teks.Deri Orm. Ürün Peyzaj Çiçekçilik San. ve Tic. Ltd.Şti ( ÇANAKKALE)ÇağlarcaNatürel Sızma Zeytinyağı( UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, vaks mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))008
Arkos Taşımacılık İnş. Gıda Teks.Deri Orm. Ürün Peyzaj Çiçekçilik San. ve Tic. Ltd.Şti ( ÇANAKKALE)Cemre ZeyNatürel Sızma Zeytinyağı( sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, miktarı,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))17
Raşit Lokmacılar (Alaşehir /MANİSA)Purest GoldNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))022023
Sezgin ÇETİN ( Efeler/AYDIN )Natürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))06
Alioğlu Toptan Gıda- Sabri AKIN (Yıldırım/BURSA)Green EgedenNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))11134
Üretici:C.E.K Gıda Sanayi Ltd. Şti (Ayvalık/BALIKESİR)

Satıcı: Konukoğlu Grup Pazarlama

Gıda İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Anıl KONUK

( KÜTAHYA)

AyvalıkNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

2022

Üretici: :Edremit Zeytin Ürünleri Ltd.Şti (Edremit/BALIKESİR )

Satıcı: Konukoğlu Grup Pazarlama

Gıda İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. Anıl KONUK (KÜTAHYA)

EdremitNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

2022

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Hem Yağ ve Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. (Köşk/AYDIN)Edremit Taş BaskıNatürel Sızma Zeytinyağı( sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))001
Arkos Taşımacılık İnş. Gıda Teks.Deri Orm. Ürün Peyzaj Çiçekçilik San. ve Tic. Ltd.Şti (ÇAAAKKALAıCemre ZeyNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))011
Büyükakça Zeytincilik Gıda Tarım Turizm İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi- (Gazipaşa/ANTALYA)Mustafa BüyükakçaNatürel Sızma ZeytinyağıAsit Sayısı/Serbest Yağ Asitliği (oleik asit cinsinden), Yağ Asidi Etil Esterleri(FAEE)((daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)004
Sezgin ÇETİN ( Efeler/AYDIN )VakıfbirlikNatürel Sızma Zeytinyağı( sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))3
Hakan Gecegiden-3M Gıda (ÇANAKKALE)Ayvalık SafirNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))47
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)DoburcalıNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))007
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)Ege HasatNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))007
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)Edremit SerenNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))007
Akhisar Anatolia Zeytin ve Zeytinyağı İşletmeleri Mert-GEZGİN (Akhisar/MANİSA)AkhisarNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0724
Akhisar Anatolia Zeytin ve Zeytinyağı İşletmeleri Mert-GEZGİN (Akhisar/MANİSA)AkhisarNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))00612
Yılmaz Zeytincilik-Sinan YILMAZ ( Akhisar/MANİSA)Sinan YılmazNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)
Akhisar Anatolia Zeytin ve Zeytinyağı İşletmeleri Mert-GEZGİN (Akhisar/MANİSA)AkhisarNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))007
Raslar Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ( Orhangazi – BURSA)Efes Meryem AnaNatürel Sızma Zeytinyağı( yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri ,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0820
Üretici:Raslar Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

( Orhangazi – BURSA) Dolum Yapan:Esdem Gıda Tar. Zir. Ürün. Hay. Oto. İnş. Pet. San. Tic.

Ltd. Şti.

( Torbalı/İZMİR)

GemlikNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Hem Yağ ve Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. (Köşk/AYDIN)Edremit Taş BaskıNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
Üretici: Zeytinyurdu Zeytinyağları Satıcı: Efe Süt ve Peynir Evi- Mert SALİÇ Ortaklığı (Şehzadeler/MANİSA)Efe İzi 1. Natürel zeytinyağıNatürel Birinci Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Sezgin ÇETİN- ( EfelerAYDIN )VakıfbirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))4

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
 Soliya Gıda İnşaat Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

(Torbalı / İZMİR)

Ege Birlik LimaRiviera Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))2
01/03/2022Umut ŞAHİN- ( Köşk – AYDIN)AybirtatNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))006
Satıcı: Peynirci Nuri-Berfin ÜNEŞİ (Konak/İZMİR)Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Üretici:Korelioğlu Grup Gıda Nakl.

Paz. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti ( Ayvalık/BALIKESİR)

Satıcı:’Konukoğlu Grup Pazarlama Gıda İth. İhr. San. ve Tic. Ltd.Şti (KÜTAHYA)

Güney EgedenNatürel Sızma Zeytinyağı(ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))12
Üretici:Korelioğlu Grup Gıda Nakl.

Paz. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti ( Ayvalık/BALIKESİR)

Satıcı:’Konukoğlu Grup Pazarlama Gıda İth. İhr. San. ve Tic. Ltd.Şti (KÜTAHYA)

AyvalıkNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))12-2022
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)Ege KumsalNatürel Sızma Zeytinyağı( Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))0002
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)Zeytin PınarıRiviera Zeytinyağı(18 lt.)(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))001
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)Zeytin PınarıRiviera Zeytinyağı(5 lt.)(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))001
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)YağcıköyNatürel Sızma Zeytinyağı( Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))003
Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)New Urla Olive OilNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))003

31.12.2022

Son Orman Ürünleri İnşaat Nakliye San.Tic.Ltd.Şti. (ÇANAKKALE)New Urla Olive OilNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))003

31.12.2023

Kopar Zeytincilik Gıda San Tic.- Sezai KOPAR (Akhisar /MANİSA)KoparNatürel Birinci Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1111
Ege Prom. Gıd. İnş. Taah. Oto. Gayrimenkul Geri Dön. Amb. Tem.

Teks. San. Tic. Ltd. Şti.

(Osmangazi/BURSA)

Yağcı EfeNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))006
Mehmet ÜNAL-Üçler Değirmen- Hububat-Yem ve Zeytinyağı Fabrikası (Kozan/ADANA)Dökme Ham ZeytinyağıHam Zeytinyağı( Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Denpet Petrol Kimyevi Madde ve Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Merkezefendi/DENİZLİ)CivanNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))04
Ar-Ba Oto Gıda San. Tic.A.Ş.

( İZMİR) Satıcı:Taner Er Petrol ltd. Şti (Söke/AYDIN)

Mudanya Köy BirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))007

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Kopar Zeytincilik Gıda San Tic.- Sezai KOPAR (Akhisar /MANİSA)KoparNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, serbest yağ asitliği, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
E.A.T. Tarım Ürünleri Gıda Sanayi Tic. Ltd. Şti ( Efeler /AYDIN)Saray BahçesiRiviera Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))01
E.A.T. Tarım Ürünleri Gıda Sanayi Tic. Ltd. Şti (Efeler /AYDIN)Yamaç BahçemNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Zeytin Ticaret-Fatma BALABAN (Akhisar ■MANISAıFatma AnaNatürel Sızma Zeytinyağı(peroksit değeri, serbest asitlik, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)

2023

Doğan Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi-Doğan Side Zeytinyağı Fabrikası (Manavgat/ANTALYA)SideNatürel Sızma ZeytinyağıYağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)2020/11/08
Üretici:Akhisar Tarım Üürnleri (Akhisar/MANİSA)

Satıcı: Kemahlıoğlu Zeytin

Zeytinyağı Ticareti-Tevfik KEMAHLIOĞLU

( Akhisar /MANİSA)

Tevfik EfendiNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri,eritrodiol uvaol,ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

2022

Diriliş Yayla Nalburiye Gıda İnşaat Emlak Petrol Tekstil Ürünleri İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi (Efeler/AYDIN)Ege KumsalNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma, serbest yağ asitliği, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)vaks mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))006
Ovabey Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Orhangazi/BURSA )Ayyudum BirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma,Sterol kompozisyonu, yağ asitleri mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Üretici: Onay Ticaret-Sabri AKIN ( Nilüfer / BURSA)

Satıcı:Sabri AKIN – 13849863798 (Efeler /AYDIN)

Ayvalık İncisiNatürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma,Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))005
Satıcı:Sabri AKIN – 13849863798 (Efeler /AYDIN)Natürel Sızma Zeytinyağı(U.V’de özgül soğurma,Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))
Onay Ticaret-Sabri AKIN (Nilüfer /BURSA)Ege KumsalNatürel Sızma Zeytinyağı( serbest yağ asitliği, Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, trans yağ asitleri, ,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması) , ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))006
Üretici:Mudanya Yolu Serinler Mevki

No:46

Satıcı:Karaca Yerli Ürün Tic.-Huriye Karaca

( Köşk /AYDIN)

Mudanya Köy-KoopNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu mumsu madde miktarı, trans yağ asitleri, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti))06

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün Adı/UygunsuzlukParti/Seri No
 Üretici: Derebağı Sanayi Bölgesi No:3(Mudanya/BALIKESİR) Satıcı:Karaca Yerli Ürün Tic.-

Huriye Karaca

( Köşk /AYDIN)

Mudanya Köy-KoopNatürel Sızma Zeytinyağı(Sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu mumsu madde miktarı, trans yağ asitleri, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti))99
01/03/2022Ege Temmuz Gıda Turizm İnşaat Taahhüt Sanayi Tic.Ltd. Şti.

( Orhangazi / BURSA )

V.D. EgeköyRiviera Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu,trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))1
Çetin Zeytin Zeytinyağı Gıda Ürünleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Akhisar/MANİSA)zeytoliaNatürel Sızma Zeytinyağı( serbest yağ asitliği, Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)0038
Piyasaya arz eden:Algur Zeytincilik – Nuray ALGUR-Kartal (Kartal/İSTANBUL)Ali AlgurTaş Baskı Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma,Yağ asidi etil esterleri(daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)
Üretici:Mds Hayv. Gıda Tarım İnş. Teks. Oto.Elek. Elektro. Tur. San.

Tic. Ltd. Şti

( Nilüfer / BURSA)

Satıcı:Koçhanoğlu Yerli Ürün Tic.- Zeki KoÇHAN (Köşk/AYDIN)

Mudanya BirlikNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))04.04.2021001
Mds Hayv. Gıda Tarım İnş. Teks. Oto.Elek. Elektro. Tur. San. Tic. Ltd.

Şti

( Nilüfer / BURSA)

Ege ZeytindiyarıNatürel Sızma Zeytinyağı(UV’de özgül soğurma, sterol kompozisyonu, yağ asitleri kompozisyonu, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))000001
ÇİKOLATA ve KAKAO ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Göçmez Gıda-Engin GÖÇMEZ: Esenyurt – İSTANBULNojoNojo Chocolate For Victory Man 15 grİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)BD-083-7021-

28

Piyasaya arz eden: Aver Gıda Üretim ve

Pazarlama – Hasret

HEPKARADUMANLI

Beylikdüzü/İSTANBUL

Üretim yeri: Aver Medikal Gıda Ürünleri İmalat Nak. San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

By Hercules Plus For Victory MenBitter Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)PW2-001
CVZ Fonksiyonel Gıda ve Sağlık Ürünleri-Semih CEVİZ- Buca/İZMİROttomanGinseng Epimedium ve Ginkgo Karışımlı Bitter Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.10.2021
By Hercules PlusBitter Çikolata for Victory Manİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.09.2021
By Hercules PlusBitter Çikolata for Victory Man 18 gr.İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.06.2022
By Hercules PlusBitter Çikolata for Victory Woman 18 gr.İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.12.2021
Speed Time NojoGinseng Epimedium ve Ginkgo Karışımlı Bitter Çikolata 15 grİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.12.2022
HHS Sağlık ÜrünleriHHS Sağlık Ürünleri FX48 Bitter Chocolate For Man 18 grİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.12.2022
Hobimax İlaç ve Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece/İSTANBULDiblongBitkisel Karışımlı Çikolata (Diblong Ginseng Energy Chocolate +18)İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)0102021
La Boom ChocolateLa Boom Chocolate (La Boom Chocolate for Love 24 gr)İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)(İmalat Tarihi: 10.07.2019)

01/03/2022Life Box

Natural-Ramazan ERGÜL

İzmit/KOCAELİ

Gold EpimexEnerji Çikolatasıİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)01/2019
Doruk Gıda İmalat ve Paketleme-

Celal BİLECEN:

Avcılar/İSTANBUL

DiblongEnergy Chocolate Bitkisel Karışımlı Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30042019
Övül Çikolata Şekerleme Turizm Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Menemen – İZMİRGergedanGergedan Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30.12.2020
Gergedan ÇikolataGergedan Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil ve Tadalafil)30.06.2022
Sümerkan Gıda Ve Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi Esenyurt /İSTANBULDiblongDiblong Bitkisel Karışımlı Çikolata 24 gr. (Diblong Ginseng Energy Chocolate +18)İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)07.2022
DiblongBitkisel Karışımlı Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)052022
DiblongGinseng Energy Chocolateİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)020121
DiblongEnergy Chocolateİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)072022
DiblongGinseng Energy Chocolateİlaç Etken Maddesi (Sildenafil)252520
Piyasaya arz eden işletme: NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Tic. Ltd. Şti. Ataşehir/İSTANBUL Üretici işletme:NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi Buca/İZMİRNojo GoldGinseng Epimedium ve Ginkgo Karışımlı Bitter Stick Çikolataİlaç Etken Maddesi (Sildenafil ve Tadalafil)30.12.2023
Piyasaya arz eden işletme:

NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Tic. Ltd. Şti.Ataşehir/İSTANBUL Üretici işletme:NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited ŞirketiBuca/İZMİR

Hercules PlusHercules

Plus Bitter Çikolata

İlaç Etken Maddesi (Sildenafil)30/12/2022

ENERJİ İÇECEKLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürüne ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 İstanbul Enerji ve Meşrubat- Ramiz ŞEN Sultanbeyli/İSTANBULNew Nitro Full+Powerİçecekİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)001/00247-45
01/03/2022Sümerkan Gıda Ve Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi Esenyurt/İSTANBULDiblongEnergy Drink For Menİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)22082020

ET VE ET ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince; laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 Beyoğlu Pazarı-Zehra YEĞEN/Yeni Hal No:51/6

Altındağ/ANKARA

 Dana SosisKanatlı Eti Tespiti 
 Ekinci Tavukçuluk-Sedef Gül EKİNCÎ/Îsmetpaşa Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No:160/A Seyhan/ADANATekir Kasap SucuklarıIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti15.06.2020
 Erol Usta Pide ve Güveç Salonu- Mustafa BAYRAM/ Merkez Mah. Fahri Korutürk Cad. No:8 Eyüpsultan/İSTANBUL Kıyma Harcı (Kırmızı Et)Kanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti 
 Moret Gıda İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. -Esen Et/F evzi Çakmak Mah. Atışalanı Cad. No:68/A Esenler/İSTANBUL Kuzu Sac KavurmaKanatlı Eti Tespiti04.05.2020
01/03/2022Niyet Et San. Tic. Ltd. Şti./ Çepni Mah. İnönü Cad. No:2/A ÇORUM Dana Çiğ KıymaKanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti06.03.2020
 Gül Danacı Et ve Et Mamülleri/ Oruçreis Mah. Azimkar Sk. No: 11 Kocasinan/KAYSERİDanacıoğlu

Fermente Sucuk

Fermente Sucuk (Kırmızı Et)Sakatat (Baş Eti) Tespiti10.05.2020
 Gül Danacı Et ve Et Mamülleri/ Oruçreis Mah. Azimkar Sk. No: 11 Kocasinan/KAYSERİDanacıoğlu Âlâ Doğal Fermente SucukFermente Sucuk (Kırmızı Et)Sakatat (Baş Eti) Tespiti10.05.2020
 Arda Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:105 Kocasinan/KAYSERİZirve Fermente SucukFermente Sucuk (Kırmızı Et)Kanatlı Eti Tespiti20.07.2020
 Hızal Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:44 Kocasinan/KAYSERİÇukurovaIsıl İşlem Görmüş Sucuk (Kırmızı Et)Sakatat (Baş Eti ve Dil) Tespiti37

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Gül Danacı Et ve Et Mamulleri/ Oruçreis Mah. Azimkar Sk. No: 11 Kocasinan/KAYSERÎHas DanacıIsıl Îşlem Görmüş Sucuk (Kırmızı Et)Kanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti) Tespiti20.06.2020
Gül Danacı Et ve Et Mamülleri/ Oruçreis Mah. Azimkar Sk. No: 11 Kocasinan/KAYSERÎDanacıoğlu Âlâ Dilim KavurmaDilim KavurmaKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti Taşlık) Tespiti23.06.2020
KGB Gıda Et ve Tavuk Ür. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti./Egemenlik Mah. 6016/10 Sk. Geri Kazanımcılar Sit. No:16 Bornova/ÎZMÎRGülümset ÖzbirDonmuş Dana Kasap KöfteKanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık)Tespiti141019
Güner Hipermarket Tic. Ltd. Şti. /Namık Kemal Mah. Abdi İpekçi Cad. No:42/D Esenyurt/ÎSTANBUL Dana KıymaKanatlı Eti Tespiti29.05.2020
Ceyhan Gurme-Fırat CEYHAN/ Meydan Mah. 39022 Sk.No:4/A Seyhan/ADANAÇamlı TekirIsıl Îşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti15.07.2020
Înci Et ve Et Ürünleri Gıda Tarım Yem Hay. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. l.Cad. 13. Sok. No:5 AFYONKARAHÎSARBedirhan Erkoç SucuklarıIsıl Îşlem Görmüş SucukKanatlı Eti Tespiti04.04.2020
Özeller Entegre Et Tesisleri ve Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. 5.Cad. No:6

AFYONKARAHÎSAR

Afyon DoğaçDana SucukKanatlı Eti Tespiti30.04.2020
Pırlanta İskender ve Izgara Salonu- Hasan ŞAHÎN/Veyselkarani Mah. 1151. Sk. No:9P AFYONKARAHÎSAR Kıyma DönerSakatat (Kalp) Tespiti29.03.2020
Egemen Sucukları-Osman DURSUN-Mehmet DURSUN/ Org. San. Böl. 3. Cad. 33. Sk. No:4 Sucukçular Sit. D Blok / AFYONKARAHÎSARAfyon TatIsıl Îşlem Görmüş Sucuk (Kırmızı Et)Sakatat (Baş Eti ve Dil) Tespiti15.12.2019
Turkuaz Et – Et ve Et Mamulleri – Îsmail FIRIN/ Org. San. Böl. Sucukçular Sitesi 4. Cad. 4. Sk. No:20 AFYONKARAHÎSARMustafa PortakaloğluIsıl Îşlem Görmüş Piliç SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti15.05.2020
Yöresel Sucuk Satış Yeri-Hamit CURA/Bahçelievler Mah. Kültür Sk. No:1 Metroport AVM Önü Bahçelievler/ÎSTANBUL Dana Kasap SucukKanatlı Eti Tespiti 

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Hacıoğlu Lahmacun Pide Kebap ve Yemek Salonu-Özlem HACIOĞLU/ İnönü Mah. Fevzi Çakmak Cad. 32/C Ferizli/SAKARYAHacıoğlu Adana KebapAdana Kebap (Dana Eti)Sakatat

(Baş Eti) Tespiti

 
Çınaraltı Pide ve Lahmacun Salonu- İbrahim Ethem AYKUT/

İslambey Mah. Halitpaşa Cad. No:3 Eyüpsultan/İSTANBUL

 Lahmacun İç Harcı (Pişmiş)Sakatat (Taşlık) Tespiti 
Ciğer Han-Muhlis KAYMAK/Cami- i Kebir Mah. Pirinçciler Sk. No:12 Sur/DİYARBAKIR Adana Kebap (Dana Eti- Kuzu Eti Karışımı)Sakatat (Karaciğer)

Tespiti

 
İzol Pide-Lahmacun (Beyzade Pide Kebap)-Erdal FİLİZ / Ayvalı Mah. Soylu Cad. No:9/C Keçiören/ANKARA Lahmacun İçi (Dana Eti- Kuzu Eti Karışımı)Kanatlı Eti Tespiti19.06.2020
Selonun Yeri-Selami KOÇALAN/Akbilek Mah. Alptekin Cad. Belediye Su Pompası Yanı No:129 AMASYA Dana KöfteSakatat

(Baş Eti) Tespiti

02.07.2020
Atala Gıda Yemekçilik İth. İhr. Paz. San. ve Tic. Şti./ Ova Mah. 44374 Sok. Modern San. Sitesi B-Blok 1- 1G Seyhan /ADANAKöftecchiKıymalı Kızartmalık İçli KöfteSakatat (Taşlık) Tespiti07.03.21
Karaçöl Et-Nizamettin KARAÇÖL/ Yamanevler Mah. Küçüksu Cad. No:10B/B Ümraniye/İSTANBUL Çiğ Dana KıymaKanatlı Eti Tespiti 
Nurettin BİLGİLİ / Şeyh Şamil Mah. 100. Yıl Bulvarı No:30 Makro AVM Önü Yöresel Ürünler Pazarı KARAMAN Dana SucukKanatlı Eti Tespiti 
Hak Et/Yeşiloba Mah. 46083 Sk. A Blok No:2/C Seyhan/ADANAAsil GaziIsıl İşlem Görmüş Dana SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti30.08.2020
Ceyhan Gurme-Fırat CEYHAN/ Meydan Mah. 39022 Sk.No:4/A Seyhan/ADANAÇamlı TekirIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti15.09.2020
Ege Canet Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti./ Yedi Eylül Mah. 5560 Sk. No:21 Torbalı/İZMİRAcemIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti28928

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022SS Yıldırım Et Ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti./ Dere Mah. Lüleburgaz Cad. No:112 Pınarhisar/KIRKLARELİLezzetlimDana KıymaSakatat (Kalp) Tespiti200630
Gaziler Grup Hayvancılık Gıda San. Tic. Ltd. Şti./Hasköy Mah. Bursa Yolu Cad. Et Tesisi No:44/1 Mudanya/BURSAHancı DönerPişmiş DönerSoya Tespiti01071014
Hızal Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:44 Kocasinan/KAYSERİHocaoğluIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

11
Kırmızıgüller Pide Kebap Salonu- Hasan ELOĞLU/Gülbahçe Mah. İnönü Cad. No:291

Osmangazi/BURSA

 Pişmiş Et DönerKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti) Tespiti 
Çavuşoğlu Gayrimenkul Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti./ Arnavutköy Merkez Mah. Fatih Cad. No:16/1 Arnavutköy/ÎSTANBUL Güveç Pide HarcıSakatat (Taşlık) Tespiti 
Derhan Et ve Et Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti./Ata Mah. Toptan Gıda Çarşısı Fırıncılar Sitesi No:8 F Blok Efeler/AYDINEfe Aydın Türk Isıl İşlem Görmüş SucukIsıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Eti)Kanatlı Eti Tespiti01080520
Ebrar Gıda Et ve Et Ürünleri- Hüseyin YAVUZ/ Yayla Mah.1481 Sk. No:35/B Keçiören/ANKARAKızılcahamam Usülü Geleneksel Lezzet YavuzoğluIsıl İşlem Görmüş SucukKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti) Tespiti 
Veys Döner Gıda Teks. Înş. San.

Tic. A.Ş./Kale Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:2 Kestel/BURSA

 Pişmiş Et DönerKanatlı Eti Tespiti 
Veys Döner Gıda Teks. Înş. San.

Tic. A.Ş./Kale Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:2 Kestel/BURSA

 Pişmiş KöfteKanatlı Eti Tespiti 
Disa Et 2-Mustafa KORKMAZ/Demirkapı Mah. Maslak Cad. No:14/D Bağcılar/ÎSTANBUL Kuzu Sac KavurmaKanatlı Eti Tespiti19.07.2020
Köfteci Ali Usta Gıda Et Ürn. San. ve Tic. Ltd. Şti./Ertuğrul Mah.

İskele Cad. No:24/A

Süleymanpaşa/TEKÎRDAĞ

 Tekirdağ Köftesi Pişmiş (Dana Eti)Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti16.06.2020

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Arda Et Ürünleri Gıda San. ve Tic.

Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:105

Kocasinan/KAYSERÎ

Kayseri SofrasıIsıl Îşlem Görmüş SucukKanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti20.10.2020
Narpi Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti./Altıeylül Mah. Durak Sok.

No:10 Köşk/AYDIN

Liya Dana SucukIsıl Îşlem Görmüş Sucuk (Dana)Kanatlı Eti Tespiti000008
Ay Yıldız Kasap-Emine ARSLAN/Çalkaya Mah. Serik Cad. No:8/1 Aksu/ANTALYA Kasap Köfte (Dana Eti+Kuzu Eti Karışımı)Kanatlı Eti Tespiti17052020
Arda Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:105 Kocasinan/KAYSERÎHakimiyetIsıl Îşlem Görmüş Sucuk (Kırmızı Et)Kanatlı Eti Tespiti20072020
Înci Et ve Et Ürünleri Gıda Tarım Yem Hay. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. l.Cad. 13. Sok. No:5 AFYONKARAHÎSARAfyon Göksu KardeşlerIsıl Îşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti01.07.2020
Özeller Entegre Et Tesisleri ve Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. 5.Cad. No:6

AFYONKARAHÎSAR

Afyon DoğaçIsıl Îşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti Taşlık) Tespiti01.08.2020
Turkuaz Et – Et ve Et Mamulleri – Îsmail FIRIN/ Org. San. Böl. Sucukçular Sitesi 4. Cad. 4. Sk. No:20 AFYONKARAHÎSARUmut AtılganIsıl Îşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti
Ergüler Büfe – Hatice ERGÜLER/ Org. San. Böl. Mah. 1. Cad.

No:10/2 Îç Kapı Z/7

AFYONKARAHÎSAR

 Izgara Köfte (Kırmızı Et)Kanatlı Eti Tespiti15.04.2020
Mazakoğlu Et ve Et Ürünleri İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San Böl. No:4 Kuruca Emirdağ/AFYONKARAHÎSARCan Bahar SucuklarıFermente Kangal SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti06.03.2020
Ayhan Usta Kebap ve Lahmacun Salonu-Ayhan ÇELÎK/

Merkez Mah. Bağlar Cad. No:3/A Kağıthane/ÎSTANBUL

 Çiğ Lahmacun HarcıDeri Dokusu Tespiti
Mis Pide Kebap Salonu-Zeliha KARIKSIZ/Cumhuriyet Mah. Belediye Cad. No:19/B ÇANKIRI Kıymalı Pide Îç Harcı (Dana Eti)Kanatlı Eti Tespiti17.09.2020
Bon-Et Market-Selahattin DOĞAN/ Fevzi Çakmak Mah. 10537 Sk.

No:23/1 Karatay/KONYA

Bon-EtSucuk (Dana Eti)Kanatlı Eti, Sakatat (Baş Eti) ve Deri Dokusu

Tespiti

16.11.2020

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Biz Konya Sofrası-Bilal KÜÇÜKKÖŞKER/Altınova Düden Mah. Antalya Cad. No:237/A Kepez/ANTALYA Köfte (Dana ve Kuzu Kıyma Karışımı)Kanatlı Eti Tespiti 
Babacan Kokoreç- İsmail BABACAN/Emek Mah. Sakarya Bulvarı Bilgiç Apt. No:302/A Kepez/ANTALYA Dana Köfte (Çiğ)Kanatlı Eti Tespiti 
Er Et Erciyes Et ve Et Ürünleri Gıda

Ticaret San. Ltd. Şti./

Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii

Azimkar Sokak No:8

Kocasinan/KAYSERİ

Yıldız Isıl İşlem Görmüş Piliç SucukIsıl İşlem Görmüş Piliç Sucuk (Kanatlı Et Ürünü)Mekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

23.01.2021
Hızal Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:44 Kocasinan/KAYSERİHocaoğluDilimlenmiş Isıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

32
Ak-Ba Et Ür. Tar. Hay. Gıda İnş. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./Yıldırım Beyazıt Mah. Çiniciler Cad. 2 Nolu Çarşı No:58 KÜTAHYAGazioğlu Afyon Usulü Isıl İşlem Görmüş Dana SucukIsıl İşlem Görmüş SucukKanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti30.10.2020
Arda Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Mevkii 2. Cad. No:105 Kocasinan/KAYSERİKırbeyiIsıl İşlem Görmüş Tavuk SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

20.03.2020
Mülahim YILMAZ/Camiatik Mah. Ömer Kahraman Cad. No:3B Malkara/TEKİRDAĞÇiftliketDana Köfte HamuruKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti) Tespiti14.08.2021
Mülahim YILMAZ/Camiatik Mah. Ömer Kahraman Cad. No:3B Malkara/TEKİRDAĞÇiftliketDana KıymaKanatlı Eti, Deri Dokusu ve

Sakatat (Baş Eti)

Tespiti

16.09.2021
Baha Hırdavat İnşaat Turizm Tic Ltd. Şti.-Baha Restoran/Meltem Mah. Meltem Bulvarı No:11/A F Blok Takat Sitesi Muratpaşa/ANTALYA Lahmacun HarcıKanatlı Eti ve Sakatat (Dil) Tespiti03.03.2020
Musa ARIKAN

Muratpaşa/ANTALYA

 Isıl İşlem Görmüş SucukKanatlı Eti Tespiti 
İnci Et ve Et Ürünleri Gıda Tarım Yem Hay. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. 1.Cad. 13. Sok. No:5 AFYONKARAHİSARBedirhan ErkoçIsıl İşlem Görmüş SucukKanatlı Eti ve Sakatat (Baş Eti) Tespiti20.09.2020
İnci Et ve Et Ürünleri Gıda Tarım Yem Hay. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. 1.Cad. 13. Sok. No:5 AFYONKARAHİSARAfyonkarahisar Bedirhan ErkoçIsıl İşlem Görmüş SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti30.12.2020

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Turkuaz Et – Et ve Et Mamulleri – İsmail FIRIN/ Org. San. Böl. Sucukçular Sitesi 4. Cad. 4. Sk. No:20 AFYONKARAHİSARUmut AtılganIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti05.06.2021
Emircan Elektronik ve Tem. Mal.

Gıda Teks. San. Tic. Ltd.

Şti./Serintepe Mah. Kemalpaşa Cad.

No:94/B Bornova/İZMİR

 Et Döner (Pişmiş)Kanatlı Eti Tespiti02.11.2020
Karadeniz Samsun Pide-Berk KAYA/ Sütçüler Mah. Güneş Cad.

No:117/A Kepez/ANTALYA

 Kıymalı Pide Harcı (Pişmiş)Sakatat (Taşlık) Tespiti 
Köfteci Kerim-Hüseyin ARMAĞAN/ Cumhuriyet Mah. 680 Sok. No:16

Muratpaşa/ANTALYA

 Dana köfteKanatlı Eti Tespiti 
Dönersan Et ve Et Ürünleri – Kerim EKİCİ/ Ebuishak Mah. Deveciler Cad. No:10/A Osmangazi / BURSADönersanEt Döner (Dana Döner)Kanatlı Eti Tespiti27.01.2021
Fatih Kasabı-Sema TAŞÇI BULUT/ Bahçelievler Mah . 16.Cad. Duman Apt. No:19/B Yenişehir/MERSİN Kuzu KıymaSığır Eti Tespiti23.06.2019
Özderinalp Kasabı-Cem DERİNALP/ Haydaroğlu Mah. Hasan Şaş Bul. No:192/B Yüreğir/ADANA Çiğ Döner Eti (Dana Eti)Sakatat (Dil) Tespiti22.09.2020
İnci Et ve Et Ürünleri Gıda Tarım Yem Hay. Nak. San. Tic. Ltd. Şti./ Org. San. Böl. 1.Cad. 13. Sok. No:5 AFYONKARAHİSARAfyonkarahisar

Bedirhan Erkoç Sucukları

Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana eti)Kanatlı Eti Tespiti 
Alev Lahmacun Salonu-Orhan YAŞAR/Eski Hal Cad. Kızılmurat Mah. 2704 Sk. No:48 (Saint Paul yanı) Tarsus/MERSİN Lahmacun Harcı (Çiğ)Kanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti 
Uçar Lokantası-Esra UÇAR/Turgutlu Mah. Turgutlu Sok. Yusuf İnci Tes. No:264/1-1 Pamukova /SAKARYA Dana KöfteKanatlı Eti Tespiti 
Can Kılıç Gıda Hayvancılık Sağlık ve Tarım İmalat Tic. ve Paz. İhr. İth. Ltd. Şti./ Kızılcasöğüt Mah. Denizli Cad. No:100 Çivril/DENİZLİYakupağa SucuklarıIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

28.02.2021
Fazlıoğlu Et ve Et Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi/Oruçreis Mahallesi Karpuzatan Caddesi No:89-91 Kocasinan/KAYSERİİşf Sedef KangalIsıl İşlem Görmüş Tavuk SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

030

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Başyazıcıoğlu Et ve Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi/

Oruçreis Mahallesi Azimkâr Sokak No:9 Kocasinan/KAYSERİ

Başyazıcı Eda LorenTavuk SalamMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

016/16
Hak Et-Mehmet Ozan LAYIK/Yeşiloba Mah. 46093 Sk. Seyhan San. Sit. A Girişi No:2 Seyhan/ADANAYörük Ana MangalIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti30.01.2021
Hak Et-Mehmet Ozan LAYIK/Yeşiloba Mah. 46093 Sk. Seyhan San. Sit. A Girişi No:2 Seyhan/ADANAGazi (Asil) SucuklarıIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti30012021
Üçar Kardeşler-Ümit ÜÇAR/Savrandere Mh. No:192 Efeler/AYDINEfecan Et ve Gıda Mad.Tic.Isıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti01.10.2020
Sevinç Alpşen Gıda Nakliyat Turizm Ticaret- Sevinç ALPŞEN / Küçük Çiğli Mah. 8759 Sok.

No:3/B Çiğli / İZMİR

SevinçtenDana Kıymalı Ev MantısıSakatat (Dil) Tespiti01.02.2021
Velioğlu Bakmak Kardeşler Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti./Şahincili Mah. Zübeyde Hanım Cad.374/AA Altınordu/ORDU Kıymalı Börek iç Harcı (Dana Kıymalı)Kanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti31.05.2021
Mülahim YILMAZ/Camiatik Mah. Ömer Kahraman Cad. No:3B Malkara/TEKİRDAĞÇiftliketDana KıymaKanatlı Eti, Sakatat (Baş Eti, Dil, Böbrek) ve Deri Dokusu

Tespiti

25.11.2020
Etyer Et Ürünleri Gıda Turizm Ve İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti./ Çeliktepe Mah. İnönü Cad. No:15 Kağıthane/İSTANBUL Dana Kıyma (Çiğ)Kanatlı Eti ve Sakatat (Taşlık) Tespiti 
Osman Lokantası-Osman Atila KIYAR/ Batı Mah. Özgen Cad. No:19 Kat 2 SİİRT Lahmacun İçi (Kırmızı Et)Kanatlı Eti Tespiti 
Diyarbakır Lahmacun 2- Zeynep KALKAN/Kooperatif Mah. Hz. Fakirullah Cad. No:135/C SİİRT Lahmacun Harcı (Kırmızı Et)Sakatat (Taşlık) Tespiti08.07.2021
Erkoç Et ve Et Ürünleri – Hüseyin ERKOCA / Karşıyaka Mah. Abdurrahman Oğultürk Cad. Küçük Sanayi Sitesi No:58 Kızılcahamam/ANKARABedirhan ERKOÇIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

01.06.2021
Ayça Kasap Burger-Metin BIÇAK/ Fulya Mah. Akıncı Bayırı Sokak No:22/B Şişli/lSTANBUL Dana Eti Hamburger KöftesiKanatlı Eti Tespiti 

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022İkizler Etçim Restaurant-Hatice TURAN/Ömercikler Mah. 8043.

Sokak No:43/A

Akyazı/SAKARYA

 Dana KöfteKanatlı Eti Tespiti 
Bulut Catering-Gül Banu BONCUK/ Akcin Mah. 2686.Sokak

Şekerciler Sitesi No:2/A

AFYONKARAHİSAR

 Etli PideSakatat (Taşlık) Tespiti 
Atılgan Et ve Et Ürünleri-Yaşar ATILGAN/ Org. San. Böl. 3. Cad. No:33/B/2 AFYONKARAHİSARUmut AtılganIsıl İşlem Görmüş Dana SucukKanatlı Eti Tespiti12.12.2021
Tamer Ülkü Gıda Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti./ Aydoğdu Mah.

Nergis Sk. No:18/B

Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ

 Kasap Köfte (Dana Eti)Kanatlı Eti Tespiti23.06.2021
Erkoç Et ve Et Ürünleri – Hüseyin ERKOCA / Karşıyaka Mah.

Abdurrahman Oğultürk Cad. Küçük

Sanayi Sitesi No:58

Kızılcahamam/ANKARA

Kızılcahamam Bedirhan ERKOÇIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

29.12.2021
Köfteci Azer Usta-Azer ÇETİNKAYA/ Barbaros Mah. Burak Reis Caddesi No:84A Bornova/İZMİR Dana KöfteKanatlı Eti Tespiti25.05.2021
Demirlibahçe Pide Kebap – Feyyaz YALÇIN / Demirlibahçe Mah.

Ağaçlı Cad. No:14/E

Mamak/ANKARA

 Pişirilmeye Hazır Beyti Harcı (Dana Eti +

Kuzu Eti)

Kanatlı Eti Tespiti 
Can Kılıç Gıda Hayvancılık Sağlık ve Tarım İmalat Tic. ve Paz. İhr. İth. Ltd. Şti./ Kızılcasöğüt Mah. Denizli Cad. No:100 Çivril/DENİZLİYakupağa SucuklarıIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

06.09.2021
Dmr Et ve Et Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti./Zübeyde Hanım Mah. Tesviyeci Cad. No:66 Altındağ/ANKARABaşdanacıIsıl İşlem Görmüş SucukKanatlı Eti Tespiti12.06.2021
Ağalar Lokantası/Ahmed SAEED/Sahabiye Mah. Oğuz Cad.

Yakup Apt. No:44

Kocasinan/KAYSERİ

 Adana Kebap Harcı (Dana, Kuzu Etinden Hazırlanmış)Kanatlı Eti Tespiti29.01.2021
Helal Adanalı Dürüm Evi/Gülyan GÜLEÇ/Yahya Kemal Mah. Okul Cad. No:45/A Kağıthane/İSTANBUL Adana Kebap HarcıKanatlı Eti Tespiti 

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Nas Toplu Yemek/Şahin MEŞE/Huzurevleri Mah. Dr. Sıtkı Göral Cad. 69. Sk. Fatih Apt. Altı No:1 Kayapınar/DİYARBAKIR Pişmiş İzmir Köfte (Dana Eti-Kuzu Eti)Kanatlı Eti Tespiti17.12.2019
Pınar Pide Salonu-Mehmet TURAN/Altıntepsi Mah. Yahya Kemal Caddesi No: 3/D – Z.Kat D:

4 Bayrampaşa/ÎSTANBUL

 Çiğ Dana Kıymalı Pide Güveç HarcıKanatlı Eti Tespiti 
Miskon İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti./ Fevzi Çakmak Mah. 10721 Sk.

No:3/D Karatay /KONYA

Miskon SucuklarıAkçakonak AVM Dana Sucuk AcılıSakatat (Baş Eti) Tespiti01.07.2021
Mangal Dünyası Tavuk Sefası/ Arif MARTLI/ Buğday Pazarı Mah. Çarşamba Pazarı Cad. Yunus AVM Kat 2 No:4/202 ÇANKIRI Adana Kebap (Dana Eti- Kuzu Eti Karışımı)Kanatlı Eti Tespiti11.08.2021
Ankara Döner Evi/ Abidin Alantor/ Cumhuriyet Mah. Çarşı Meydanı No:20 Şabanözü/ÇANKIRI Dana KöfteKanatlı Eti Tespiti14.08.2021
Ilgaz Pide ve Börek-Hülya GÜCÜKKARA/ Buğdaypazarı Mah. Çarşamba Pazarı Cad. Mekan Sitesi B Blok No:11-D/G ÇANKIRI Kıymalı Kır PidesiKanatlı Eti Tespiti22.10.2021
Sivaslım Etli Ekmek-Kasım FÎDAN/Güllübağlar Mah. Şirin Sk.No:38/A Pendik/ÎSTANBUL Çiğ Etli Ekmek HarcıSakatat (Mide, Taşlık) Tespiti 
Mood Cafe-Aydın KARAKAYA/Şişli Merkez Mah. Huzur Sok. No:55/2 Şişli/ÎSTANBUL Izgara Dana Köfte (Çiğ)Sakatat (Baş Eti) Tespiti 
Selcan Et ve Et Ürünleri Hayvancılık Gıda San. Tic. Ltd. Şti./ Karahüyük Mah. İnançlı Sk. No:1/B Meram/KONYAYiğitbeyIsıl İşlem Görmüş Dana SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti05.12.2021
Arda Et Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan

Mevkii 2. Cad. No:105 Kocasinan/KAYSERÎ

Yeni DanacıDana SucukSakatat (Baş Eti) Tespiti20.10.2021
Öz Man Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti./ Güneşli Mah. Kirazlı Cad. No:46/A Bağcılar/ÎSTANBUL Köftelik Kıyma (Dana)Kanatlı Eti Tespiti16.09.2021

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Kaplanoğlu Gıda Pazarlama Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti./ Cemaliye Mah. Sinan Dede Cad. No: 16/A Çorlu/TEKİRDAĞÇiftliketDana Kasap Fermente SucukKanatlı Eti, Deri Dokusu, Sakatat (Baş Eti) Tespiti17.10.2021
Er Et Erciyes Et ve Et Ürünleri Gıda Tic. ve San. Ltd. Şti./ Oruçreis Mah. Karpuzatan Cad. Azimkar Sok. No:8 Kocasinan/KAYSERİYıldızIsıl İşlem Görmüş Piliç SucukMekanik

Ayrılmış Kanatlı Eti Tespiti

15.11.2021
Selcan Et ve Et Ürünleri Hayvancılık Gıda San. Tic. Ltd. Şti./ Karahüyük Mah. İnançlı Sk. No:1/B Meram/KONYAYiğitbeyIsıl İşlem Görmüş Dana SucukSakatat (Dil) Tespiti12.12.2021

ET VE ET ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunü’nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince; laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Öz Yenikent Aile Kasabı- Yasin ÖZTÜRK / Mustafa Kemal Mah. Cumhuriyet Bulvarı No:33/K Sincan/ANKARAÖz Yenikent Aile KasabıIsıl İşlem Görmüş SucukDomuz Eti Tespiti 
Çiftçioğlu Pide Salonu- Sadık

FINDIK/Buğdaypazarı Mah.Terminal Cad.

No:11/D ÇANKIRI

 Kıymalı Pide Harcı (Dana Eti ve Koyun Eti Karışımı)Tek Tırnaklı Eti ve Kanatlı Eti Tespiti 
Hacıbeyli Pide ve Kebap Salonu-Fatih ÖZCAN/Buğdaypazarı Mah. Terminal Cad. No:13/D ÇANKIRI Kıymalı Pide Harcı (Dana Eti)Tek Tırnaklı Eti ve Kanatlı Eti Tespiti 
İzmir Et -Göksu

GÜLTEN/

29 Ekim Mah. 167 Sokak

No:3/A Menemen/İZMİR

İzmir Et Naturel SucuklarıDana SucukTek Tırnaklı Eti Tespiti02.07.2020
Ömer Bingöl Gıda Turizm İnşaat Tic. Ltd. Şti.-Efsane Kebap/Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. Carousel AVM No:5 Bakırköy/İSTANBUL Kasap Köfte ( Dana Eti ve Kuzu Eti Karışımı)Tek Tırnaklı Eti Tespiti15.09.2020
Reşitpaşa Kasabı-Yavuz HATİ/ Reşitpaşa Mah. Posta Yolu Cad. No:8/B Sarıyer/İSTANBUL Çiğ Kasap Köfte (Dana Eti ve Kuzu Eti Karışık)Tek Tırnaklı Eti Tespiti13.10.2020

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022İnvest İn Food Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti-Makro Yemek/ Barbaros Mahallesi 201.Sokak No:8 Bağcılar/İSTANBUL Etli Türlü YemeğiTek Tırnaklı Eti Tespiti 
Rastaban Restaurant Hiz.

San. Tic. Ltd.

Şti./Cumhuriyet Mah.

Toplu Sok. No: 2

Adapazarı/SAKARYA

 Dana KöfteTek Tırnaklı Eti Tespiti 
Özlem Et Market- Özlem YÜKSEL/ Hürriyet Mah. 1. Cad. No:14/A Yenişehir/MERSİN Dana EtiTek Tırnaklı Eti Tespiti23.05.2019
Çiftlik Et Ürünleri-Engin ÇETİN/Bahçelievler Mah. 16. Cad. Serpin Apt. B Blok No:51/A Yenişehir/MERSİN Dana Parça EtTek Tırnaklı Eti Tespiti16.11.2020
Gülnur Et ve Gıda İmalat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti./Merkez Mah. Çavuşbaşı Cad. No:59 Çekmeköy/İSTANBUL Dana KavurmaTek Tırnaklı Eti Tespiti12.02.2021
Nazay Et Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti./İstiklal Mah. 400. Sok. No:8/A Serdivan/SAKARYASağlam Et ve Et ÜrünleriIsıl İşlem Görmüş Sığır SucukTek Tırnaklı Eti Tespiti10.04.2021
Meşhur Sarıyer Börekçisi- Şevket ÇEKİN/19 Mayıs Mah. İnönü Cad.No:31/A Büyükçekmece/İSTANBU L Kıymalı Börek iç HarcıTek Tırnaklı Eti Tespiti28.04.2021
Akkapı Et Market-Sevil İŞİBOL/Pınar Mah.Nazım Hikmet Cad. No.63/A Seyhan/ADANA Dana Kuşbaşı (Çiğ Kırmızı Et)Tek Tırnaklı Eti Tespiti27.04.2021

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
 Sütogurme Top. Gıda Mark. San. Tic. Ltd. Şti./ Yenibaraj Mah. Ş.Yzb. Bülent Angın Bulv.

No.50/B Seyhan/ADANA

 Dana Eti (Çiğ Kırmızı Et)Tek Tırnaklı Eti Tespiti05.05.2021
01/03/2022SS Yıldırım Et ve Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti./ Dere Mah.Lüleburgaz Cad.No:112 Pınarhisar/KIRKLARELİLezzetlim Dana KıymaDana KıymaTek Tırnaklı Eti Tespiti210103
 SS Yıldırım Et ve Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti./ Dere Mah.Lüleburgaz Cad.No:112 Pınarhisar/KIRKLARELl Dana DönerTek Tırnaklı Eti Tespiti210121
 Aşçım Umut-Meryem LEK/ Kamilpaşa Mah. Atatürk Cad. No:75/D Buharkent/AYDIN Et/Kıyma/Pide İç MalzemesiDomuz Eti Tespiti 
PASTACILIK ÜRÜNLERİ VE TATLILAR

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince; laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Antepia Baklava ve Kadayıfları –                                         Fatma

Neşe CAN Muratpaşa / ANTALYA

Antep Fıstıklı Burma KadayıfYer Fıstığı Tespiti

Sayfa 1 / 1

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince; laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde, Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyuna Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Cebel Süt Ürünleri ve Gıda Mad. İml. San. Tic. A.Ş. Karatay/KONYACebelKrem PeyniriNatamisin18039
Birsüt Süt ve Gıda Mam. San.Tic.Ltd.Şti. Karatay/KONYARoyalYarım Yağlı Taze Kaşar PeyniriNatamisin337
Cebel Süt Ürünleri ve Gıda Mad. İml. San. Tic. A.Ş. Karatay/KONYACebelTam Yağlı Kaşar PeyniriNatamisin15119
Cebel Süt Ürünleri ve Gıda Mad. İml. San. Tic. A.Ş. Karatay/KONYACebelTam Yağlı Taze Kaşar PeyniriNatamisin02049
ZKM Gıda Dök.Mak.İnş.San.Tic.Ltd.Şti. Karatay/KONYAYeşil MeramYağlı Süzme YoğurtNatamisin30.03.19
Coşkun Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Gürgentepe/ORDU

Gürgentepe Süt ÜrünleriDil PeyniriNişasta_
Sa-ni Gıda Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti Eyyübiye/ŞANLIURFAKadir DoğanSadeyağBitkisel Yağ15.05.2022
Çeşme Süt ve Tarım Ürünleri San. Tic. Paz. Ltd. Şti. Belevi Beldesi Selçuk/İZMİRÇeşmeÇeşme TereyağıBitkisel Yağ08
Aksüt Ür. Gıda Paz. Tic. Ltd. Şti. Dörtyol/HATAYYaylaTereyağıBitkisel Yağ030
Baskın Kardeşler Gıda Süt Hayv. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. Yüksekova/HAKKARİBaskınDoğal YoğurtNatamisin281
Poyrazağa Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Torbalı/İZMİR_YoğurtBitkisel Yağ, Jelatin15.06.2020

01/03/2022Çetin Süt Mamülleri-Ramzan ATEŞ Battalgazi/MALATYAÇetindağYarım Yağlı YoğurtBitkisel Yağ057
Güncem Süt ve Süt Ür. Tur. İnş. San. Tic.

Ltd. Şti.

Selçuk/İZMİR

GüncemTaze Kaşar PeyniriSüt Yağı Harici Yağ_
Güneydoğu Süt ve Gıda San.Tic.Ltd.Şti. Kozan/ADANAGüneydoğu%3 Yağlı Homojenize YoğurtNatamisin20 109 P
Hüseyin Gediz Süt Ürünleri/Seval-İdris Gökhan-Gamze GEDİZ Adi Ortaklığı Burhaniye/BALIKESİRHüseyin GedizYağlı Keçi Peyniriİnek Sütü TespitiT16062
Şatıroğlu Gıda Hayvancılık İnşaat Maden Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yazıhan/MALATYAYamadağlı Tulum PeyniriTulum PeyniriBitkisel Yağ110
Selsüt Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

Selçuklu/KONYA

CebelTam Yağlı Süzme PeynirNatamisin320/E
Anadolu Eksper Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

Kahramankazan/ANKARA

TatzadePastörize TereyağıBitkisel Yağ29
Gazioğlu Mandıra-Aydil Gazioğlu Tepebaşı/ESKİŞEHİRAydil GazioğluAydil Gazioğlu Manda Kaymağıİnek Sütü Tespiti23.06.2020
Trabzon G.U.K. Süt Ürünleri İmalatı- Tevfik ÖRSELOĞLU Ortahisar/TRABZONAkçaabat HazinesiTereyağıBitkisel Yağ1968
Trabzon G.U.K. Süt Ürünleri İmalatı- Tevfik ÖRSELOĞLU Ortahisar/TRABZONAkçaabat HazinesiTereyağıBitkisel Yağ096
Darende Süt Ürünleri Gıda Hayvancılık Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yıldırım/BURSADarendeTereyağıBitkisel Yağ_
Yazıcıoğulları Süt Ür. San. Tic. Ltd. Şti.

Çarşamba/SAMSUN

Yazıcıoğulları Süt ÜrünleriTereyağıBitkisel Yağ035
Başak Dondurmaları Gıda ve Süt Ür. San.

Ltd. Şti.

Tekkeköy/SAMSUN

Sakız Kaymaklı (Sade) DondurmaDondurmaBitkisel Yağ10.06.2020
06 Ekim Gıda ve İht. Mad. İml. İhr. Paz.

San. Tic. Ltd. Şti.

Yenimahalle/ANKARA

BahçeköyKahvaltılık TereyağıBitkisel Yağ04.03
Yasin SIRIMER Kiraz/İZMİRBonjourTereyağıSüt Yağı Harici Yağ09.12.2019

01/03/2022Alpsena Süt Ürünleri-Yiğit KAZMA Karatay/KONYAAlpsenaYeşil PeyniriNişasta30.11.2020
Kayabey Süt ve Süt Ürünleri-Ferat KAYMAKÇIOĞLU Karatay/KONYAKayatepeYarım Yağlı Eritme PeyniriBitkisel Yağ31.09.2020
Büyük Aygın Gıda Tur.Tar.İnş.Pet.San. ve Tic. Ltd.Şti. Karatay/KONYAYakup MercanKaşar PeyniriNatamisin105
Çeşme Süt ve Tarım Ürün.

San.Tic.Paz.Ltd.Şti.

Selçuk/İZMİR

NesilzadeTereyağıSüt Yağı Harici Yağ8681749105144
Nilüfer TAŞÇI-Öznil Süt ve Süt Ürünleri Acıpayam/DENİZLİÖznilTereyağıSüt Yağı Harici Yağ01
Birsüt Süt ve Gıda Mam.San.Tic.Ltd.Şti. Karatay/KONYARoyalTam Yağlı Beyaz PeynirNatamisin116
Kaanlar Gıda Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi Malkara/TEKİRDAĞKaanlarOlgunlaştırılmış Tam Yağlı Keçi Beyaz Peyniriİnek Sütü Tespiti220520
Kaanlar Gıda Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi Malkara/TEKİRDAĞKaanlarOlgunlaştırılmış Tam Yağlı Keçi Beyaz Peyniriİnek Sütü Tespiti130320
Kayabey Süt ve Süt Ürünleri-Ferat KAYMAKÇIOĞLU Karatay/KONYAOrtaköylü Süt ve Süt ÜrünleriTam Yağlı Çeşnili Taze Eritme PeyniriBitkisel Yağ301020
ZM Altınözü Süt ve Süt Ür.San. ve Tic.Ltd.Şti.

Antakya/HATAY

ZM AltınözüTereyağıSüt Yağı Harici Yağ10.07.2020
Havana GEZİCİ Torbalı/İZMİRKoç PeynircilikPizza Peyniri (Yarım Yağlı Eritme Peyniri)Bitkisel Yağ21.04.2020
Binboğa Moda Dondurmaları-Hanifi Ceyhanyaran Kepez/ANTALYAKahramanmaraş Binboğa ModaYağlı Sade

Dondurma

Bitkisel Yağ100820
Şemsi Egi Gıda Ürünleri İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti. Bornova/İZMİRŞemsi EgiOlgunlaştırılmış Tam Yağlı Keçi Tulum Peyniriİnek Sütü Tespiti24.04.2020
Has Gıda Tar. Hay. Ürün. Akr. Teks.

Nak. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti IĞDIR

Ser HasKaymaklı YoğurtNatamisin209
 Cansan Süt Mamülleri Gıda İnşaat Otomotiv Nakliyat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Ümraniye/İSTANBUL

CansanYoğurtNatamisin, Bitkisel Yağ15.03.2020

01/03/2022BMK Süt ve Süt ürünleri Yem Gıda İnş. San. ve Tic.Ltd.Şti. Yüreğir/ADANA_Hatay PeyniriNişasta10.07.2020
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

OrtaköylüTam Yağlı Eritme PeyniriNişasta020121
Yuvanç Gıda İnş. Nak. Tem. Tekst. İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. Eyyübiye/ŞANLIURFAŞanlıYarım Yağlı YoğurtNişasta0301
Altılar Tar. Gıda. Tem. Malz. Hay. Taş.

İnş. San.Tic.Ltd.Şti.

Dibekli/SİNOP

AltılarYarım Yağlı Tulum PeyniriBitkisel Yağ333
Ata Kardeşler Kollektif Şirketi Yıldırım/BURSAAtaTereyağıSüt Yağı Harici Yağ01.12.2020
A.D. Toptan Gıda-Alim SARIKAYA Muratpaşa/ANTALYAYörük Obam Yöresel

Lezzetler Tarihi Silivri

Manda Yoğurdu

Manda YoğurduTür Tespitine Göre İçeriğinde Manda Sütü Bulunmaması, Bitkisel Yağ15.08.2020
Sütçü İmam Dondurma Gıda Tur. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. Alanya/ANTALYAÜlkütatDondurmaBitkisel Yağ231
Trabzon G.U.K. Süt Ürünleri İmalatı- Tevfik ÖRSELOĞLU Ortahisar/TRABZONÇayderTereyağıBitkisel Yağ198
Süperkent Süt ve Süt Ürünleri- Hasan Basri ÇELİK Şehitkamil/GAZİANTEPSüper KentHomojenize YoğurtBitkisel Yağ30.01.2020
Süperkent Süt ve Süt Ürünleri- Hasan Basri ÇELİK Şehitkamil/GAZİANTEPSüper KentHomojenize YoğurtBitkisel Yağ07.03.2020
BÇS Emlak Gıda İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti.

Konyaaltı/ANTALYA

ÇağlarsoyDondurmaBitkisel Yağ30.05.2021
Özpınar Süt ve Süt Ürünleri-Osman ŞAHİN Seyhan/ADANABalpınarımYoğurtBitkisel Yağ_
Boyacıoğulları Ömür Süt Ürünleri Tic. Ve San. Ltd.Şti.

Tire/İZMİR

GürsütTaze Kaşar PeyniriNatamisin908
 Ankara Soğuk Hava Tesisleri ve Ticaret Anonim Şirketi Altındağ/ANKARATürkiye Tarım Kredi KooperatifiTam Yağlı Olgunlaştırılmış Tulum Peyniri (Koyun sütünden)İnek Sütü Tespiti0010

01/03/2022Ediş Süt Ürünleri Gıda Hayv.Nak.San.ve

Tic. Ltd. Şti.                                                    Çiğli/İZMİR

EdişHomojenize YoğurtNatamisin29.09.2020
Emre Süt ve Süt Ürün. Gıda Hayv.San. ve Tic.Ltd.Şti.

Torbalı/İZMİR

EmreKaymaksız YoğurtJelatin, Süt Yağı Harici Yağ30.08.2020
Bunca Çerez-Samet Efe ERZİNCANBunca PeynirTulum PeyniriNişasta01.09.2020
Has Dolunay Sade Yağ-Hasan ERGENE Şehitkamil/GAZİANTEPHas DolunaySade YağBitkisel Yağ20.11.2019
Poyraz Süt Ürünleri Serkan ERİKAN Buca/İZMİRPoyrazHomojenize YoğurtBitkisel Yağ10.03.2020
Sütdiyarı Gıda Üretim Paz. San. ve Tic.

Ltd. Şti Silifke/MERSİN

Mersin Süt DiyarıTam Yağlı Tost PeyniriBitkisel Yağ26
Kemahlı Özefeler Tulum Peyniri- Cihan EFE ERZİNCANKemahlı ÖzefelerTulum PeyniriNişasta21
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

OrtaköylüTam Yağlı Eritme PeyniriNişasta, Bitkisel Yağ02.01.21
Aral Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Gebze/KOCAELİAralKaymaklı YoğurtNatamisin245
Aral Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Gebze/KOCAELİAralKaymakSüt Yağı Harici Yağ245
Boyacıoğulları Ömür Süt Ürünleri San. ve Tic.Ltd.Şti.

İZMİR

BoyacıoğullarıAyranNatamisin19.11.2020
Sotka Gıda Tarım Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.

Muratpaşa/ANTALYA

_TereyağıBitkisel Yağ204
İdeal Yoğurt-Halil Bozdağ KAHRAMANMARAŞİdeal BozdağYoğurtBitkisel Yağ02.10.2020
ASDO Dondurma San. Tic.Ltd.Şti.

Onikişubat/KAHRAMANMARAŞ

Asdo Maraş DondurmasıDondurmaBitkisel Yağ0307
 Aydın Süt Mamülleri ve Gıda Tic.Ltd.Şti.

Bayrampaşa/İSTANBUL

AristeTam Yağlı Olgunlaştırılmış Erzincan Tulum

Peyniri

İnek Sütü Tespiti203G4H2-4

01/03/2022Egebaşak Süt ve Süt Ürünleri-Celalettin OYANIK Buca/İZMİREgebaşakIsıl İşlem Görmüş Fermente Süt ÜrünüBitkisel Yağ1403
Serin Süt ve Süt Ürünleri San. ve Tic.

Ltd. Şti Bayındır/İZMİR

Tire Ekinci ÇiftliğiYoğurtNatamisin320
Ortaköy Yem San. Tur. ve Tic. A.Ş.

Ortaköy/AKSARAY

UğurayTaze Kaşar PeyniriNatamisin174
Milkon Süt Ürn. ve Gıda Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. Karatay/KONYAElif SütTam Yağlı Çeçil PeyniriNatamisin2807
Murat KOBAK Süt Ürün. Hayv. İnş.Taah.Turz. Gıda Nak. San.Tic.Ltd.

Şti.

Yenice/ÇANAKKALE

KobakTam Yağlı Olgunlaştırılmış Beyaz Peynir Ekstra Sert Klasik Koyun ve Keçi Peyniriİnek Sütü Tespiti10/06/2021
Öz Nazar Toptan Gıda -İbrahim Halil GÖRMEZ Karaköprü/ŞANLIURFAYüsraHatay PeyniriNişasta253
Cansan Süt Mamülleri Gıda İnşaat Otomotiv Nakliyat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Ümraniye/İSTANBULCansanSüt KaymakBitkisel Yağ06.11.20
Ketre Gıda

Tar.Teks.İ.S.B.S.İ.M.İ.C.H.O.Eğt. Süt Ürn. San. Ve Tic.Ltd.Şti

Seyhan/ADANA

Ketre Süt ÜrünleriYarım Yağlı Homojenize YoğurtNatamisin21626
Köseoğlu Gıda Mad. Taah. Tic. Ve San.

Ltd. Şti.

ADANA

Has- E l KöseoğluOlgunlaştırılmış Yağlı Tulum PeyniriNişasta0920
Güney Kardeşler Süt ve Süt Ürünleri Ltd. Şti.

Antakya/HATAY

Kahraman SüpermarketTost PeyniriSüt Yağı Harici Yağ15/10/2020
Aba Süt ve Süt Ür. Tar. Hayv. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Mecitözü/ÇORUMBilcanTaze Kahvaltılık

Tost Peyniri

Nişasta117
Erkan Gıda-İbrahim ERKAN Kepez/ANTALYAYörük ElmalıTereyağıSüt Yağı Harici Yağ0210
Çeşme Süt ve Tarım Ürn. San. Tic. Paz.

Ltd. Şti.

İZMİR

ÇeşmeTereyağıBitkisel Yağ09-21
 Cansan Süt Mamülleri Gıda İnşaat Otomotiv Nakliyat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Ümraniye/İSTANBUL

CansanSüt KaymakSüt Yağı Harici Yağ22.08.2020

01/03/2022İşisağ Süt Ürünleri-Ali İŞİSAĞ AFYONKARAHİSARİşisağErzincan tipi tulum peyniri(koyun sütü)İnek Sütü Tespiti11/09/2021
Karagöz İnş. Malzemeleri Gıda San ve Tic.Ltd. Şti. Kula/MANİSAKaragözDilimli Tost PeyniriSüt Yağı Harici Yağ25.10.2020
Kibar Tavukçuluk Tarım Orman Ürün. Eml. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. DÜZCEKibarkılıçTereyağBitkisel Yağ10.05.2021
Bozcan Gıda Temizlik Hayv. Yem ve Inş.

San. Tic. Ltd. Şti.

ELAZIĞ

KoçDoğal Kaymaksız YoğurtBitkisel Yağ28.01.2021
Ege Turkuaz Zeyin Zeytinyağı Gıda Ürünleri İnşaat Akaryakıt Nakliye San. ve Tic.Ltd.Şti.

Soma/MANİSA

KaracabeyKaymaklı YoğurtNatamisin09.03.2021
Cansan Süt Mamülleri Gıda İnşaat Otomotiv Nakliyat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Ümraniye/İSTANBUL

CansanSüt KaymakBitkisel Yağ7/9/20
Altılar Tar. Gıda. Tem. Malz. Hay. Taş.

İnş. San.Tic.Ltd.Şti.

Taşlıca Mah. Dibekli

SİNOP

AltılarYarım Yağlı Tulum PeyniriNişasta01.03.2020
Hasan DELİGÖZ Toptan Süt Ürünleri ve Zeytin Ticareti Çal/DENİZLİDen – PeyTaze Peynir Az YağlıNişasta15.06.2020
Ege Turkuaz Zeyin Zeytinyağı Gıda Ürünleri İnşaat Akaryakıt Nakliye San. ve Tic.Ltd.Şti.

Soma/MANİSA

KaracabeyKaymaklı YoğurtNatamisin07.10.2020
Ege Turkuaz Zeyin Zeytinyağı Gıda Ürünleri İnşaat Akaryakıt Nakliye San. ve Tic.Ltd.Şti.

Soma/MANİSA

KaracabeyKaymaklı YoğurtNatamisin01.04.2021
Ortaköy Yem San. Tur. ve Tic. A.Ş.

Ortaköy/AKSARAY

UğurayTam Yağlı Taze Beyaz PeynirNatamisin341
Aydınoğlu Gıda Katı Yakıt Akaryakıt Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti. AKSARAYAcemTam Yağlı Taze Kaşar PeyniriNişastaL323
Gazioğlu Mandıra-Aydil Gazioğlu Tepebaşı/ESKİŞEHİRAsovaTam Yağlı Çeşnili Eritme PeyniriNişasta,Süt Yağı

Harici Yağ

15052020
 Süleyman TOPALAK Merkezefendi/DENİZLİ_Süzme YoğurtSüt Yağı Harici Yağ_
İlker İNCE Gürsu/BURSA_TereyağıBitkisel Yağ_

01/03/2022Mahmut DİLLİ

Beşikdüzü/TRABZON

TereyağıBitkisel Yağ
Beydili Tulum Peynirleri-İpek BEYDİLİ ERZİNCANHasTulum Peyniriİnek Sütü Tespiti
Keyif Süt Ürünleri Gıda Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kocasinan/KAYSERİ

TurgutbeyYağlı Tulum PeyniriBitkisel Yağ1TR38-0258
Yeşilova Süt Mamülleri BARTINAynur Abla Yöresel- Doğal-Organik Ürünler Aynur ÇAKARManda Yoğurduİnek Sütü Tespiti02.07.2020
Aksoy Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Silivri/İSTANBULAksoyKaymaklı Çiftlik YoğurduSüt Yağı Harici

Yağ, Natamisin

03
Süt Çiftliği Tarım ve Hayvancılık Gıda Paz.Nak.San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Akhisar/MANİSA

ÇağdaVakumlu YoğurtBitkisel Yağ, Jelatin210920019
Karagöz İnş. Malzemeleri Gıda San ve Tic.Ltd. Şti Kula/MANİSAAhmet Karagöz Süt ÜrünleriYağlı Taze Kaşar PeyniriBitkisel Yağ02.05.2021
Ararlar Gıda Besicilik Yem ve Zirai Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Melikgazi/KAYSERİ

Vakıf Çiftlik TereyağıTereyağıBitkisel Yağ1
Müttaki Süt Ürünleri Sanayi Ticaret Lti.Şti.

Odunpazarı/ESKİŞEHİR

MüttakiTam Yağlı Taze Eritme PeyniriSüt Yağı Harici Yağ106
Doğanova Çiftlik Süt ve Süt Ürünleri San.

Tic. Ltd. Şti. Eyyübiye/ŞANLIURFA

DoğanovaYarım Yağlı YoğurtNişasta31
Karagöz İnş. Malzemeleri Gıda San ve Tic.Ltd. Şti. Kula/MANİSAKaragözDilimli Tost PeyniriSüt Yağı Harici

Yağ

15.07.2021
Halıcı Süt Ürünleri Ticareti – Osman HALICI Ödemiş/İZMİRTaze Yarım Yağlı Kaşar PeyniriNatamisinKI20032021
Yavuz Yağ-Veysi YAVUZKILIÇ Sur/DİYARBAKIRYavuz YağSade YağBitkisel Yağ03.12.2020
Kökez Çağlar Yoğurtçuluk-Osman ÇAĞLAR BURDURKökez Çağlar YoğurtçulukSüzme Keçi Yoğurtİnek Sütü Tespiti13.06.2021
 AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

PeynoraTam Yağlı Taze Çeşnili Eritme PeyniriNatamisin09.08.2021

01/03/2022AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

OrtaköylüTam Yağlı Taze Çeşnili Eritme PeyniriNatamisin090821
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

KayabeyYer Fıstıklı

Hindistan Cevizli Tam Yağlı Taze Çeşnili Eritme Peyniri

Natamisin300422
Yörükdağı Et Süt Gıda ve Tarım Ür. İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kepez/ANTALYAÇağlarsoySüt KaymağıNatamisin138
Yörükdağı Et Süt Gıda ve Tarım Ür. İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kepez/ANTALYAYörükdağıSüt KaymağıNatamisin137
Akif Beşen-Beşenoğlu Y örem Dondurma Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞAkif Beşen-Beşenoğlu

Yörem Dondurma

DondurmaBitkisel Yağ065
Sütlüce Süt Ürünleri – Ahmet GÜLTEKİN Oğuzeli/GAZİANTEP_Sahan KaymağıNişasta_
Endamınoğulları Süt ve Süt Ürünleri- Halil Aslan GÜLLÜK Oğuzeli/GAZİANTEPEndamınoğullarıKaymakNişasta15.09.2020
Mutlu Tolga Gıda İnş. Nak. Petrol Tur.

Tarım Hay. Orman San. ve Tic. Ltd. Şti.

AFYONKARAHİSAR

Yeşil IlgazTulum PeyniriNişasta_
Kırıkkaya Süt ve Süt Ür.Gıda San. Ltd.

Şti. İbni Melek OSB Tire/İZMİR

Yeşil Tire Kırıkkaya

Süt Mamulleri

Tam Yağlı Koyun Yoğurduİnek Sütü Tespiti013
İbrahim Y ıldırım Büyükçakırman Mah. ERZİNCANBunca Peynir MemedioğullarıTam Yağlı Tulum PeyniriBitkisel Yağ15.08.2021
İsa YASAN Zile/TOKAT_TereyağıBitkisel Yağ_
Sütkon Gıda Tarım Ürünleri ve Day. Tük. Mal. San. Tic. Ltd. Şti. Karatay/KONYASafirYağlı Eritme PeyniriNişasta, Bitkisel Yağ, Natamisin08.12.20
Yekta Süt Ürünleri Tur. Oto. San. Tic.

Ltd. Şti.

Karatay/KONYA

Yöresel MeramYarım Yağlı Eritme PeyniriNatamisin03062021
 Yekta Süt Ürünleri Tur. Oto. San. Tic.

Ltd. Şti.

Karatay/KONYA

İyidereYarım Yağlı Eritme PeyniriNatamisin03062021

01/03/2022Yekta Süt Ürünleri Tur. Oto. San. Tic.

Ltd. Şti.

Karatay/KONYA

Yöresel MeramYarım Yağlı Eritme PeyniriNatamisin_
Uygaroğlu İnşaat Malzemeleri Nakliye Elektrik Malz. Oto Yedek Gıda İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. Konak/İZMİRSaray SütüTereyağıSüt Yağı Harici Yağ_
Muharrem YAVUZ Korkuteli/ANTALYAKorkuteli SütGeleneksel Yayık TereyağıBitkisel Yağ11.01.21
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

KONYA

TekpeyTam Yağlı Taze Çeşnili Eritme PeyniriNatamisin09.08.2021
Aybars İth. Mad.ve Top. Gıda Tic. Ltd. Şti.

SAMSUN

Aybars Trabzon Yayık TereyağıTereyağıBitkisel Yağ00003
Behiye BİLGİN- Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarı Alaçam/SAMSUN_TereyağBitkisel Yağ_
Samtat Süt Ürünleri – Hatice BAY SAMSUNSamtat TereyağıTereyağıBitkisel Yağ19/09/2021
Emine BİLGİN Gökçeboğaz Köy Ürünleri Pazarı Alaçam/SAMSUN_TereyağBitkisel Yağ_
Kirazbey Süt Ürünleri – Samet AKKİRAZ SAMSUNKaradeniz VakfıkebirDil PeyniriBitkisel Yağ, Nişasta4155
Doğal Lezzet Süt ve Süt Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Ümraniye/İSTANBULDoğal LezzetSüt KaymağıBitkisel Yağ24112020/119
Bask Gıda İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yenişehir/DİYARBAKIR

DoskyDosky Kaymaklı YoğurtNatamisin132
Ceylanpınar Süt Gıda İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Menderes/İZMİRCeylanpınar PeynircilikOlgunlaştırılmış

Tam Yağlı Beyaz

Peynir

Süt Yağı Harici Yağ016
Çamlıdağ Gıda Yem Nakliye Turizm ve Petrol Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Taşpınar/AKSARAYÇeliksesYağsız Taze Beyaz PeynirNişasta185
Baskın Kardeşler Gıda Süt ve Hayvancılık İnşaat San.Tic. Ltd. Şti. Yüksekova/HAKKARİBaskınTam Yağlı Kaşar PeyniriNatamisin152

01/03/2022Has Süt Mandıra Süt Mamülleri İmalatı Market İşletme Hayvan Besiciliği İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Saruhanlı/MANİSAGürtatKaymaklı YoğurtNatamisin05/09/2021
Babaş Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. BATMANDondurmacı Amca Maraşlı GoldYarım Yağlı DondurmaSüt Yağı Harici Yağ01/03/2023
Babaş Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti BATMANDondurmacı Amca Maraşlı GoldYarım Yağlı DondurmaSüt Yağı Harici Yağ25/05/2023
Uğurlu Süt Ürünleri Gıda ve Sanayi İthalat İhracat Ltd. Şti.

KARS

U ğurlu SütTam Yağlı Tulum PeyniriBitkisel Yağ, Nişasta288
Beşikdüzü Süt

Mam.San.İnş.Nak.Taah.Tic.Ltd.Şti.

Beşikdüzü/TRABZON

BeşikdüzüTereyağıBitkisel Yağ26052021
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. KONYAOrtaköylüTam Yağlı Ayçekirdeği Çeşnili Eritme PeyniriNatamisin300521
Beraat Süt Ürünleri Gıda Hayv. İnş. Tem. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti Tuşba/VANAnzafDoğal YoğurtBitkisel Yağ032
Kaanlar Gıda Sanayii ve Ticaret A.Ş.

Malkara/TEKİRDAĞ

KaanlarOlgunlaştırılmış Tam Yağlı Keçi Beyaz Peyniriİnek Sütü Tespiti290321
Sütdiyarı Gıda Üretim Paz.San.ve Tic.Ltd.Şti Silifke/MERSİNAnadolu Süt BirliğiTereyağıSüt Yağı Harici Yağ17
Komşu Peynir Dükkanı -Hüseyin Çetin KILIÇ Muratpaşa/ANTALYAKorkuteliEzine Keçi Peyniriİnek Sütü Tespiti_
AFT Süt Ürünleri Gıda Pazarlama San. ve Tic.Ltd.Şti. KONYAOrtaköylüTam Yağlı Ayçekirdeği Çeşnili Eritme PeyniriNişasta00521
Derman Süt Mamülleri Tic. San. Ltd. Şti. Salihli/MANİSADermanYarım Yağlı YoğurtNatamisin18.09.2021
İbrahim Debreli Gıda İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti İzmit/KOCAELİAkçadilimEzine Keçi Peyniriİnek Sütü Tespiti01.02.2021
Çelik Süt Ürünleri Tuşba/VANYeşiköyTam Yağlı Kaymaklı Doğal YoğurtBitkisel Yağ25/12/2020

ŞEKERLİ MAMULLER

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Sümerkan Gıda Ve Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi

Esenyurt /İSTANBUL

DiblongEpimediumlu Ginsengli Fındıklı Cezeryeİlaç Etkin Maddesi Tespiti (Sildenafil)020121
Sümerkan Gıda Ve Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi

Esenyurt /İSTANBUL

DiblongEpimediumlu Ginsengli Fındıklı Cezeryeİlaç Etkin Maddesi Tespiti (Sildenafil)101020

TAKVİYE EDİCİ GIDALAR VB.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş ve değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler ile taklit/tağşiş yapılmış ürüne ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyu Duyuru TarihiFirma AdıMarkaÜrün AdıUygunsuzlukParti/Seri No
01/03/2022Sudem Hediyelik Eşya Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi Fatih/İSTANBULM PlusEpimedyumlu Bitkisel Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil ve Tadalafil)030
NY Verde Gıda Ticaret Limited Şirketi Ataşehir/İSTANBULDinamitKapsülİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_
Göçmez Gıda-Engin GÖÇMEZ Esenyurt/İSTANBULCrazy BollGinseng ve Epimediumlu Bitkisel Karışım Kapsülİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)Mg-001
Göçmez Gıda-Engin GÖÇMEZ Esenyurt/İSTANBULCRAZYBOL!Ginseng Epimediumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)BD-083-7021-53
Lokman Hekim-Mehmet GÜL Ceyhan/ADANAThemraEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)020
PLNT Gıda İlaç Kozmetik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Sancaktepe/İSTANBUL

AB Slim XBay Çikolatalı Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Dimetil Sildenafil, Parasetamol, Sildenafil, Thiodimetilsildenafil )07/2021
PLNT Gıda İlaç Kozmetik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Sancaktepe/İSTANBUL

AB Slim XBayan Çikolatalı Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Dimetil Sildenafil, Parasetamol, Sildenafil, Thiodimetilsildenafil )07/2021
Cemre Bitkisel Doğal Ürünler – Mahir UĞRAŞ Çankaya/ ANKARAMB Mustafa Bey Bitkisel ÜrünlerEpimedyum Ekstraktlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)012021
Aydın Savaş Gıda ve Gıda Takviyeleri Üretim San. Ve Tic.

İnegöl/BURSA

Ottoman’sEpimedyumlu Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)08-2022
HHS Sağlık Ürün.Tur.İnş.Teks. Ve Gıda San. Ve Tic.A.Ş. Yıldırım / BURSAHHS Bitkisel ÜrünlerF*48 White Capsulesİlaç Etken Maddesi Tespiti (Sildenafil,Parasetamol)04-2021
Selçuk Hediyelik Eşya San. ve Tic. Ltd. Şti.

Fatih/İSTANBUL

Vur KaçEpimediumlu Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_

01/03/2022Hobimax İlaç ve Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece/İSTANBULDiblongEpimedyumlu Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil ve Tadalafil)092022
Fabrika Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sancaktepe/İSTANBULPanagraOral Jelly Pasteİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)145
Hobimax İlaç ve Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece/İSTANBULDiblongEpimedyumlu Ginsengli Fındıklı Cezeryeİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil ve Tadalafil)092021
Mustafa Serkan CİMİTOĞLU- MSC Bitkisel Ürünler ve Gıda Pazarlama

Ümraniye/İSTANBUL

RoketmanPerformance Bitkisel Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)84657
Uğurlu Doğa Deposu Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ümraniye/İSTANBULLokman Ada Bitkisel ÜrünlerTribuluslu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)05-2021
Halep Kahve Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Fatih/İSTANBUL_Padişah Macunu (Bitkisel Macun)İlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_
PLNT Gıda İlaç Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Sancaktepe/İSTANBUL

MystiqueÇikolatalı Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)04-2021
Hobimax İlaç ve Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece/İSTANBULLa Boomfor Love Herbal Capsuleİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)RYL 0010
CVZ Fonksiyonel Gıda ve Sağlık Ürünleri-Semih CEVİZ Buca/İZMİRHigh PowerBitkisel Karışım Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)30.12.2022
Pekmez Dünyası Gıda Pazarlama Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kartal/İSTANBULPekmez DünyasıEpimedyumlu Bitkisel Karışımİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)002
ADM Grup Ambalaj Silah Savunma Madencilik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Başakşehir/İSTANBULVip VitalHoney With Caviar Tongkat All Powderİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_
NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi Buca/İZMİRNojoBitkisel Karışım Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)30.12.2022
Yeşil Şifa Bitkisel Ürünler ve Sağlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Eyüpsultan/İSTANBULYeşil Şifa Gold PlusEpimedyumlu Bitkisel Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)01/01/2022

01/03/2022Bioclass Bitkisel Ürünler Mehmet Emin KAYA Toroslar /MERSİNMax Bulls PowerEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)12/2024
Kozgrup İlaç Kozmetik Gıda Bitkisel Ürünler İnşaat Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Nilüfer/BURSAHerbal GoldBeta Glukan,Vitamin C ve Çinko İçeren Takviye Edici Gıdaİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil ve Sibutramin)KP202310
NY Verde Gıda Ticaret Limited Şirketi Ataşehir/İSTANBULBzr Wonderful HoneyBitkisel Enerji Macunuİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)BZR-001
NRH İnşaat Demir Çelik Metal ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi Buca/İZMİRNojoEpimedyumlu Bitkisel Karışım Kapsülİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)30.12.2023
Tabip Lokman Sağlık Gıda İnş. Ltd. Şti.

Yeşilyurt/MALATYA

_Ballı Çam Kozalağı Macunuİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)01.03.2024
Centuar Gıda İlaç Kozmetik ve Kuyumculuk Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Ataşehir/İSTANBULCentuarMultivitamin ve Kırmızı G inseng İçeren Takviye Edici Gıdaİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)19240
Centuar Gıda İlaç Kozmetik ve Kuyumculuk Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Ataşehir/İSTANBULCentuarEnergy 30 ml.İlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)19248
Centuar Gıda İlaç Kozmetik ve Kuyumculuk Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Ataşehir/İSTANBULCentuarEnergy 30 ml.İlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)19278
Pekmez Dünyası Gıda Pazarlama Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kartal/İSTANBULPekmez DünyasıEpimedyumlu Padişah Macunuİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)006
Pekmez Dünyası Gıda Pazarlama Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kartal/İSTANBULPekmez DünyasıEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)004
Sevgen Gıda İnş. Tur. Tem. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çankaya/ANKARA

ŞahmerdanEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)001
Şahmerdan Bitkisel Ürünler- Sezayi SAVAŞ -MERSİNŞahmerdanEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)001
Life Box Natural- Ramazan Ergül İzmit/KOCAELİNight LongerGinsengli Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)01.2023

01/03/2022Life Box Natural- Ramazan Ergül İzmit/KOCAELİNight LongerGinsengli Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)02-2021
Djeep Kozmetik ve Has Çağlar Yeni Grup Üretici Firma: Mavim İnşaat Taşımacılık Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Pendik/İSTANBULDjeep WomanixWomen Drops Damlaİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_
Veysi TOPUZ Akdeniz/MERSİNThemraEpimedyumlu Bitkisel Karışımlı Macunİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)20210401
NY Verde Gıda Ticaret Limited Şirketi Ataşehir/İSTANBULDinamitKapsülİlaç Etken Maddesi Tespiti(Sildenafil)_

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erdoğan, Özel, Yerlikaya, Özdağ, İnce Kayseri olaylarını değerlendirdi, Sinan Ateş davası açıklamaları yapıldı

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI Kıymetli Kayserili hemşehrilerimiz; ilimizde dün akşam vuku bulan …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420