DEPREM BÖLGESİNDE ÇOCUKLAR İÇİN HAYAL ÇADIRLARI KURULDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği (UNIMA) Türkiye’nin iş birliğinde deprem bölgesinde çocuklar için “Hayal Çadırları” kuruldu.

Bakanlığa bağlı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen “Hayal Çadırı Destek Kumpanyası” kapsamında, çocuklara psikolojik destek sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Çocukların yüzlerinde tebessüm, kalplerinde mutluluk oluşturmak için yola çıkan Hayal Çadırı’nın ilk durağı Hatay oldu. Ardından Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da düzenlenen yaklaşık yüz etkinlikte binlerce çocukla buluşuldu.

Hayal Çadırı Destek Kumpanyası ile ayrıca çocuklara topaç, geleneksel giysili bebek gibi oyuncaklar, yapboz, boyama kitabı ve Karagöz eğitim setleri hediye edildi.

İlk etabı tamamlanan proje, yıl içinde genişletilip zenginleştirilerek devam edecek.(Kaynak: https://basin.ktb.gov.tr/)

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Rahmi M. Koç Müzesi’ne İtalya Yıldızı Nişanı

Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Mine Sofuoğlu, İtalya Büyükelçiliği tarafından “İtalya Yıldızı Nişanı” ile …