DÜNYA TİYATRO GÜNÜ’NDE 122 OYUN SAHNELENECEK, KÜTÜPHANE HAFTASI BAŞLIYOR

Devlet Tiyatroları ve özel tiyatrolar 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde toplam 122 oyun sahneleyecek. Türkiye genelinde seyirciyle buluşacak oyunlar içerisinde 46 çocuk oyunu da minik tiyatroseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce 12 oyun sahneye taşınırken 110 oyun da özel tiyatrolarca sahnelenecek.Eserler, 27-28 Mart tarihlerinde Devlet Tiyatroları ile kültür merkezleri ve belediyelere ait sahnelerde seyirciyle buluşturulacak.Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen şehirlerdeki çadır ve konteyner kentlerde ise özellikle çocuklar için geleneksel ve kukla tiyatrosu gösterileri düzenlenecek.Kültür ve Turizm Bakanlığı, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sanatseverleri tiyatroyla buluştururken depremzedelere az da olsa moral desteği sağlamayı hedefliyor.

59. KÜTÜPHANE HAFTASI BAŞLIYOR

Türkiye’de kütüphanelere ve kütüphanecilik mesleğine olan farkındalığı artırmak üzere her yıl kutlanan Kütüphaneler Haftası’nın 59’uncusu başlıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl “Kütüphane İyileştirir” ana temasıyla düzenlenecek olan haftanın başlangıcı Ankara’dan yapılacak.
Türkiye genelinde kütüphanelerin çeşitli etkinliklerle kutlayacağı hafta, araştırmacılar, akademisyenler, kütüphaneciler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin katılımıyla 27 Mart’ta başlayacak.
Millî Kütüphane’de gerçekleştirilecek olan 59. Kütüphane Haftası’nın açılışında “Kütüphane Binaları: Deprem ve Diğer Afetlere Hazırlık” konferansı düzenlenecek. Haftanın ikinci günü “Afet ve Acil Durum Yönetiminde Koordinasyonun Hayati Rolü” ile “İz Bırakanlar: Gezici Kütüphaneler” adlı oturumlarda deprem bölgesinde görev yapmış kütüphane müdürleri ve personeller yaşanılanları paylaşacak.
Depremzedelere Psikososyal Destek
Türkiye genelinde geleneksel sanatlardan söyleşilere kütüphanelerde çeşitli etkinliklerle vatandaşların ağırlanacağı hafta boyunca depremzedeler için de psikososyal destek faaliyetleri düzenlenecek.İstanbul Rami Kütüphanesi ile Ankara Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi, Kesikköprü Kampı ve Millî Kütüphane ise depremzede gençlerle haftanın üçüncü gününden itibaren buluşacak.Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yaşandığı bölgelerden Ankara’ya gelenler 29 Mart’ta Millî Kütüphane’de düzenlenecek söyleşi ve atölyelere katılacak.(Kaynak: https://basin.ktb.gov.tr/)

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGELERİ GÜVENCE ALTINDA

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ: “GÖZ BEBEĞİMİZ ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGELERİNİN SAYILARINI …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420