Kültür-sanat, magazin-yaşam haberleri

Yaz Ayında Döner Tüketirken Dikkat!

Çeşitli Baharatlarla Bozuk Etin Tadı Değiştiriliyor

Baharatla Kamufle Edilen Dönerde Büyük Tehlike

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden döner, doğru marine edilip pişirilmediğinde sağlığımızı tehdit edebiliyor. Özellikle yaz aylarında çeşitli baharatlar eklenerek bozuk dönerin kamufle edildiğini söyleyen Dönerci Maydanoz Ali Kurucusu Ali Sarar, döner tüketirken dikkat edilecekleri anlattı.

Akla gelmeyecek hilelerin yapıldığı yeme içme sektöründe en fazla suistimal dönerde yapıldığı görülüyor. Döneri güvenle yemek için et seçiminden pişirme tekniğine kadar birçok konuya dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Dönerci Maydanoz Ali Kurucusu Ali Sarar, özellikle yaz ayında çeşitli hilelerin yapıldığını söyledi.

Etin bekletilip bekletilmediğinin anlaşılmasının çok zor olduğunu söyleyen Ali Sarar, “Öncelikle etin rengi, parlaklığı ve kokmaması kalitesini anlamak için öncelikli kriterdir. Burada çok fazla baharat yoğunluğuna da dikkat etmek gerekiyor. Çeşitli baharatlar eklenerek etin gerçek tadı gizlenebiliyor. Çok fazla baharat konulan ve yan gıdaların çok fazla eklenmesi şüphe uyandırmalı. Etin kendine has tadına varmanız gerekiyor. Bir de çok fazla müşterisi olmayan yerlerde etler uzun süre beklemiş oluyor. Bu yüzden yoğunluğu yüksek işletmelerden döneri tüketmeniz gerekiyor” dedi.

Lezzetli bir döner için etin kaliteli ve taze olması gerektiğine vurgu yapan Sarar, genellikle dana eti tercih edildiğini ancak kuzu etinin de kullanılabileceğini belirtti. Sarar, sözlerine şöyle devam etti: “Diğer bir önemli konu, etin marine edilip uygun koşullarda muhafaza edilmesi. İyi dinlenmiş bir et uygun pişirme teknikleri ile dönerin lezzetini 2 katına çıkarır. İyi pişmiş ve zararlı organizmalardan korunmuş et, yanmamış, 70 derece ve üzerinde pişmiş ettir. Yanlış pişirme tekniği ile etin tüm özelliklerin kaybolmasına neden olur. Ayrıca etin ateşle direkt temas etmemesi çok önemlidir. Ateşte en fazla 10-15 saniye tutmak gerekir. Daha az pişirme süresi de etin çiğ kalmasına neden olur.”

Şempanzelerle Tanışın: Dünya Şempanze Günü’nde FYZoo’ya Davetlisiniz!

14 Temmuz Dünya Şempanze Günü’nde, şempanzelerin büyüleyici dünyasını keşfedin ve onların korunmasına katkıda bulunun.

14 Temmuz Dünya Şempanze Günü, dünya genelinde şempanzelerin önemini ve korunması gerektiğini hatırlatan bir gün olarak kutlanmaktadır. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, bu özel günde ziyaretçilerini şempanzelerin büyüleyici yaşamlarını keşfetmeye davet ediyor.

Şempanzeler, insanlar ile en yakın genetik akrabalara sahip olan primatlardır. Bu muhteşem canlılar, zekâları, sosyal yapıları ve alet kullanma yetenekleri ile dikkat çekerler. FYZoo’da bu benzersiz ve oyuncu şempanzeleri yakından gözlemleme fırsatı bulurken, onların günlük yaşamlarına tanıklık edip, sosyal etkileşimlerini ve zekâ dolu davranışlarını keşfetme şansını yakalayacaksınız.

Şempanzeler Gününe Özel Etkinliklerle Keyifli Vakit Geçirin!

FYZoo, ziyaretçilerine sadece bilgilendirici değil, aynı zamanda eğlenceli aktiviteler de sunuyor. 3-5 yaş ve 6-12 yaş gruplarındaki çocuklar için hazırlanan “Maymun Desenli Dürbün” atölyesi, çocuklara el becerilerini geliştirme ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı tanıyor. Bu atölyede, çocuklar maymun şablonlarını kesip, kartonlara kalıplar çıkararak, parçaları birleştirip kendi dürbünlerini oluşturuyorlar. Ruloları koyu kahverengi kartonlarla kaplayarak, dürbünlerini tamamlayan çocuklar, askı ipleriyle dürbünlerini süsleyerek keyifli vakit geçiriyorlar. Bu eğlenceli ve yaratıcı etkinlik, çocuklara şempanzeler hakkında bilgi edinme ve el becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

Şempanzeleri yakından tanımak, onların büyüleyici dünyasını keşfetmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için FYZoo’yu ziyaret edin. Doğa ile iç içe, eğitici ve bilgilendirici bir gün geçirmek için sizleri bekliyoruz! Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-19.00 arası açık.

*Etkinlikler, hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

MARX ve FOUCAULT’NUN TEORİLERİNDEN YENİ BİR SENTEZ SUNAN SERMAYENİN DOĞASI: FOUCAULT’DAN SONRA MARX, AYRINTI’DAN ÇIKTI!

Richard Marsden’in, insanların eylemlerini kısıtlayan veya mümkün kılan toplumsal ilişkilerin yapısını modelleme amacıyla sermayeyi kaleme aldığı çalışması Sermayenin Doğası: Foucault’dan Sonra Marx, Ayrıntı Yayınları’nın İnceleme Dizisi kapsamında yayımlandı. Marx ve Foucault’yu eleştirel gerçekliğin merceğinden tekrar okuyan, onların toplumsal teorilerinin esastan uyuşmadığı yönündeki yaygın kanıyı altüst eden kitap, insanların eylem kapasitesinin maddi nedeninin bir modelini inşa ediyor. Sermayenin Doğası: Foucault’dan Sonra Marx, toplum, iktisat ve siyasal teori ile eleştirel organizasyon, yönetim çalışmaları ve postmodernizm alanlarında okuyan ve araştıranların ilgiyle karşılayacağı özgün bir çalışma…

Sanallığı benimsememize karşın sahiciliğe özlem duyuyoruz. Geleceğe hızla atılmamıza rağmen geçmişin hasretini çekiyoruz. Sermayenin Doğası, toplumsal yaşamın mekânsal ve zamansal koordinatlarında süregelen rahatsızlığın tam ortasındaki bu gerilimi açıklamayı amaçlar.

Bunu, Marx ve Foucault’yu eleştirel gerçekliğin merceğinden tekrar okuyarak ve onların toplumsal teorilerinin esastan uyuşmadığı yönündeki yaygın kanıyı altüst ederek yapar. Netice Marx’ın“ toplumsal üretim ilişkileri” ile Foucault’nun “disipline eden iktidarı” arasında konumlanan aydınlatıcı bir sentezdir. Yazar bu sentezden eylem kapasitemizin maddi nedeninin bir modelini inşa eder: sermaye, toplumun genetik kodu.

Kitapta Foucault’nun iktidar kavramı Marx’ın analitiğinin merkezine yerleştirilir. İktidar mantığı ve değer yasası; disipline eden teknolojiler ve sermaye birikiminin genişleyip yükselen sarmalları iç içe geçerek birbirine karışır. Foucault iktidarın “nasılını” Marxise “nedenini” açıklar. Kitapta ikisinin birlikte postmodernitenin koşullarını şekillendiren geçerli üretim ilişkilerinin etkin mantığını tanımladıkları öne sürülüyor.

Kavramsal açıdan özgün ve açıkça yazılmış bu ikonoklastik eser; toplum, iktisat ve siyasal teori ile eleştirel organizasyon, yönetim çalışmaları ve postmodernizm alanlarında okuyan ve araştıranlarca hoşnutlukla karşılanacaktır.

Yunus Emre Ceren’in dilimize çevirdiği Sermayenin Doğası: Foucault’dan Sonra Marx, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Sürdürülebilir tatilin adresi Club & Hotel Letoonia
Türkiye’nin ilk tatil köylerinden Club & Hotel Letoonia, sahip olduğu doğa dostu vizyonuyla 100 binden fazla ağaç ve bitkiye ev sahipliği yapan bir tesis konumunda. 2023 yılında Türkiye’de karbon emisyonunu dengeleyen ilk tatil köyü olarak doğayı koruma vizyonunu daha da ileriye taşıyan ve 2024 yılında da karbon ayak izini nötrleyen Club & Hotel Letoonia, misafirlerine sürdürülebilir bir tatil imkanını sunuyor.
Yenilikçi tatil anlayışıyla her sezonda ziyaretçileri için güncel ve premium deneyimler geliştiren Club & Hotel Letoonia, kurulduğu ilk günden bu yana sürdürülebilir turizme ve doğaya büyük önem vererek; doğayı koruma ve geliştirme vizyonuyla hareket etmeye devam ediyor. 1985 yılında taşlık bir arazinin rehabilite edilmesiyle hayata geçen Club & Hotel Letoonia, bugün 100 bin ağacın ve bitkinin bulunduğu bir tesis olarak faaliyet gösteriyor.  Doğaya olan taahhüdünü her yıl bir adım daha ileriye taşıyan Club & Hotel Letoonia, 2023 yılında karbon emisyonunu dengeleyen Türkiye’deki ilk tatil köyü oldu ve 2024 yılında da bu vizyonunu devam ettirdi.
“Misafirlerimize sürdürülebilir yaşam sunuyoruz”
Otel misafirlerine ‘Doğa için, doğa içinde kal’ diyerek, onların çevreye duyarlı bir tatil yapmalarına olanak sağladıklarını ve daha yeşil bir tatil deneyimi sunduklarını belirten Club & Hotel Letoonia Genel Müdürü Bozkurt Atilla, “Ülkemizde ve uluslararası arenada misafirlerimize ‘sürdürülebilir yaşam’ ve ‘sürdürülebilir tatil’ imkânı sunuyoruz. Otelimiz, 69 bin bitkiden oluşan geniş bir yeşil alana sahip. Bu bitkilerin budama çalışmaları 40 kişilik bir ekip tarafından yürütülüyor. Budanan dalları özel cihazlarla toz haline getirerek üzerinde bulunduğumuz yarımada içindeki ağaçların dibine seriyoruz. Böylece doğal döngüye katkıda bulunuyoruz” diyor.
“Enerji yatırımlarıyla sürdürülebilirliği destekliyoruz”,
Otelin tüm araçlarını elektrikli araçlara dönüştürdüklerini belirten Atilla, “2023 yılında Türkiye’de karbon emisyonunu dengeleyen ilk tatil köyü olarak doğayı koruma vizyonumuzu daha da ileriye taşımıştık. Bu yıl da bu vizyonumuza devam ediyoruz. Karbon ayak izimizi dengelemek için adımlar atmaya devam edecek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası kamuoyuyla paylaştığı 2052 yılına kadar sıfır karbon taahhüdünü 2037 yılında gerçekleştirmek için çalışacağız. Büyük bir tesis olarak malzeme sirkülasyonumuz oldukça fazla. Bu nedenle biyolojik arıtma sistemleri ve enerji yatırımlarıyla sürdürülebilirliği destekliyoruz” ifadelerini kullanıyor.
Tesis olarak sürdürülebilirlik belgelerini almak için zorlu süreçlerden başarıyla geçtiklerini ifade edem Attila, çalışanlara verilen hedefler ve sürdürülebilirlik ödülleriyle bu süreci desteklediklerini söyledi.

GENÇ OKURLARIN YAZ TATİLİNİ DAHA DA EĞLENCELİ KILACAK SÜRÜKLEYİCİ ve MACERA DOLU SERİLER DİNOZOR GENÇ’TE!

Kitap okumayı “havalı” bulan ve ne okuyacağını kendi seçen ilk gençliğin kitaplığı Dinozor Genç, genç okurlarına yaz tatili için birbirinden eğlenceli, sürükleyici ve macera dolu seriler öneriyor! DC serisinden çıkan Super Sons 1: Kutup Kalkanı Projesi, Super Sons 2: Yüksükotu Görevi, Batman: Son Sürat ve Batman Öyküleri:Bir Varmış Bir Suçmuş kitaplarıyla heyecan dolu fantastik maceralar okurları bekliyor. Küçük Prensesin Günlüğü, Küçük Prensesin Günlüğü: Kraliyet Düğünü Felaketi, Küllü ve Tüylü 1: Gece Yarısı Sihri ve Küllü ve Tüylü 2: Ormandaki Periler kitapları ise pırıltılı, rengârenk ve büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralıyor. Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç’in tüm kitapları, raflarda ve internet satış sitelerinde!

SUPER SONS SERİSİ

Super Sons 1: Kutup Kalkanı Projesi

Yazar: Ridley Pearson /Resimleyen: Ile Gonzalez / Çevirmen: Min Soo Kim

“Nefesleri kesen aksiyon geliştikçe, gizemler artıyor ve her sayfada yeni bir tehlike var. Tam benlik bir hikâye! Daha, daha, DAHA fazlasını görmek istiyorum!”

R.L.Stine, Goosebumps and Fear Street’in yazarı

“Süper eğlenceli, süper heyecanlı ve her şeyden öte süper bir hikâye!”

Peter J. Tomasi, Super Sons, Batman: Detective Comics, Superman’in yazarı

Jon Kent ve Ian Wayne her anlamıyla birbirlerinin zıddıdır, tek bir konu hariç. Dünyanın en büyük kahramanlarının oğulları, Superman ve Batman’in! Küresel bir komployu ortaya çıkarmak için bu beklenmedik ikili birbirlerine güvenmeyi ve dünyayı kurtarmak için birlikte çalışmayı öğrenmelidir. Fakat kim bu gizemli Candace? Gizli tuttuğu sırları ne ve olan bitenle ne ilgisi var?

NewYork Times’ın en çok satanlar listesinde bulunan yazar Ridley Pearson ve illüstratör Ile Gonzales’ten Superman ve Batman’in oğulları olan Super Sons’ın destansı maceraları! Super Sons, kişisel keşiflerinin yanı sıra hızla değişen dünyaya da ayak uydurmalıdırlar!

Super Sons 2: Yüksükotu Görevi

Yazar: Ridley Pearson /Resimleyen: Ile Gonzalez / Çevirmen: Emre İnanır

1. Kitap: Kutup Kalkanı Projesi için övgüler

“Dünyayı kurtarmakla ilgili merak uyandıran maceralardan ve süper kahramanlarla ilgili hikâyelerden hoşlanan çocuklar için.”

–SchoolLibrary Journal

“Pearson ve Gonzalez’in ikonik figürleri ele alışı çok eğlenceli, özellikle de DC evrenini yeni keşfeden genç okuyucular için.”

–Publishers WeeklyKutup Kalkanı Projesi’nin ardından Jon Kent ve Damian “Ian” Wayne firarda! Memleketleri harabeye dönmüş ve kahraman babalarının yokluğunda Jon ve Ian, Wyndemere ve Jon’un annesi Lois Lane’i tehdit eden ölümcül virüsün bir örneğini bulma görevindedir. Bu arada Candace, var olduğunu hiç bilmediği güçlü yeteneklerinin kilidini açarken kaderinin anahtarını elinde tutan ipuçlarını takip ediyor. Önlerindeki görev üçünü ayrı yollara savurmakla tehdit ederken, ancak ekip çalışması ve güven sayesinde başarılı olabilirler.

New York Times’ın en çok satan yazarı Ridley Pearson (Kingdom Keepers) ve sanatçı Ile Gonzalez, bu aksiyon dolu son bölümde yeni ortamlar, yeni müttefikler, kötü adamlar ve yepyeni bir macera sunarken onlara eşlik edin!

BATMAN SERİSİ

Batman: Son Sürat

Yazar: Shea Fontana /İllüstrasyon: Marcelo DiChiara / Çevirmen: Min Soo KimBatman olmadan önce Bruce Wayne kimdi?

Genç Bruce Wayne anne ve babasının ölümünün arkasındaki sırrı çözmek için Gotham şehrinin arka sokaklarında dedektiflik ve dövüş yetilerini geliştirmektedir. Ailesinin ölümünden suçluluk duyan Bruce, vicdan azabı çekmektedir ve bundan kurtulmak için cinayetin gerçek sorumlusunu bulmaya ant içmiştir. Bu mücadelesinin bir parçası olarak da babasının garajda yatan ilk arabasını yeniden toparlamaya başlar. Fakat Bruce çok zaman geçmeden bunları tek başına yapamayacağını anlar ve bu durum onu yeni dostluklara ve zorluklara sürükler. Ama bu mücadele, sonunda ona en çok istediği şeyi getirecektir: ÖzgürlükYazar Shea Fontana (DC Super Hero Girls, Wonder Woman) ve çizer Marcelo DiChiara’nın (DC Super Hero Girls, Teen Titans Go!) sunduğu Batman: Son Sürat arkadaşlık, güven ve affetmenin önemine değinen içten bir hikâyedir.

Batman Öyküleri: Bir Varmış Bir Suçmuş

Yazar: Derek Fridolfs /Resimleyen: Dustin Nguyen / Çevirmen: Min Soo Kim

Batman: Li’l Gotham’ı yaratan Eisner ödül adayı ekipten: “Her DC fanının okuması gereken Batman kitabı.”

IGN

Gotham şehri hikâyelerle doludur; kahramanların ve kötülerin, polislerin ve suçluların, kaybolup tekrar kavuşan ailelerin… Fakat Batman Öyküleri’nde hayat bulan klasik kısa hikâyeler, okurken uyku saatinizi kaçırmanıza neden olacak komik masal sürprizleriyle dolu!

Gotham’da bir varmış, bir suçmuş…
Damian Wayne gerçekten de harika bir çocuk olmanın hayalini kurar. Ama bu ancak burnunu uzatan yalanları söylemekten vazgeçebilirse mümkündür. Batman’in uşağı Alfred aynanın içine beklenmedik bir yolculuğa çıkar ve kendini karma karışık bir yerde bulur. Çünkü o Harikalar Diyarındadır! Gotham Şehri Polis Departmanı dedektifleri Gotham’ın en azılı suçlularını sorguya çeker. Bezelyeyi çalan prensesin peşindedirler. Batman de onu tehlikeli bir göreve sürükleyen Kar Kraliçesi’yle tanışır.

New York Times’ın en çok satanlar listesine girmiş yaratıcılar Derek Fridolfs ve Dustin Nguyen yeniden “Yarasa” kökenlerine geri dönüyorlar, ama bu kez masallarla!

KÜÇÜK PRENSESİN GÜNLÜĞÜ SERİSİ

Küçük Prensesin Günlüğü

Yazar: Meg Cabot /Çevirmen: Cansu Canseven

Yaratıcı küçük bir prensesin günlük serisiyle (hem de resimli!) yeniden Genovia’dayız.

Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison on iki yaşında vasat bir tipti: Vasat boyu, vasat kilosu, vasat boyda vasat kahverengi saçları, vasat koyulukta teni ve vasat ela gözleri vardı. Vasat olmayan birkaç özelliği şunlardı: çok uzun ve prenses temalı ismi, gelecekte vahşi yaşam illüstratörü olarak bir kariyer yapmasını sağlayacak hayvan resimleri çizme becerisi ve babasıyla hiç tanışmamış bir yarı öksüz olarak teyzesi ve eniştesiyle birlikte yaşamaya zorlanması gerçeği.

İşte hayatındaki her şey böyle vasattır. Ta ki her şeyin ters gittiği o son derece vasat güne kadar… Okulun en popüler kızı Anna belle Jenkins, Olivia’yı dövmekle tehdit eder, müdür onu uyarır ve Olivia otobüs durağında kendini yerde bulur. Derken içinde Genovia Prensesi Mia Thermopolis’i taşıyan bir limuzin durağa yanaşır, Olivia nihayet babasıyla tanışması için New York’a davet edilir, babası pat diye onu Mia, büyükanne ve iki muhteşem kaniş köpeğiyle birlikte yaşamayı teklif eder. Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison belki o kadarda vasat bir tip değildir!

“Yazar Meg Cabot tacınıbu sefer yeni karakteri Olivia Grace’e takıyor. Prenses Mia’nın hiç tanımadığı üvey kız kardeşi olduğunu öğrenen Olivia, New Jersey’de bir ortaokul öğrencisi. Tıpkı ablası gibi o da kraliyetin gözdesi olacak ve macerasını günü gününe yazacak, hem de bu sefer çizimleriyle birlikte.”

USA Today

“[Cabot’ın] Zahmetsiz yazma biçemi insana uzun bir hafta sonunun ardından koridorda en yakın arkadaşıyla ayaküstü sohbet etme havası veriyor… Kitapları ve kadın karakterleriyle Cabot, en çok ihtiyaç duyduğum zamanlarda gerçeklerden kaçmamı ve motive olmamı mümkün kılıyor.”

CNN.com

Küçük Prensesin Günlüğü: Kraliyet Düğünü Felaketi

Yazar: Meg Cabot /Çevirmen: Cansu Canseven

Kraliyet Nedimesi, Kıymetli Prenses Hazretleri, Prenses Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison’ın bu en yeni (hem de resimli!) günlüğünde Genovia Kraliyet Düğünü’ne davetlisiniz!

Olivia’nın kraliyet soyundan geldiğini öğrendiği ilk kitabı okumadan geçmeyin!

“Genovia ulusu bu komikseri sayesinde yeni bir sakin kazanıyor… Cabot’ın siyah-beyaz çizimleri, Olivia’nın eğlenceli ve samimi günlük notlarına iyice hayat verirken okurlar bundan sonraki maceraları dört gözle bekliyor.”

Publishers Weekly

“Cabot esprili ve bol ayrıntılı üslubuyla olumlu etki yaratmayı başarıyor… Cabot büyüsüne yeni katılanlar gerçekten efsunlanacaklar. Hem eğlenceli hem de son derece doyurucu bir tatlı düş.”

Kirkus Reviews

“Bu eğlenceli, okuru hızlıca içine çeken kitap, okurlara devamı için gün saydıracak.”

Booklist

KÜLLÜ ve TÜYLÜ SERİSİ

Küllü ve Tüylü 1: Gece Yarısı Sihri

Yazar: Lindsey Kelk /İllüstrasyon: Pippa Curnick / Çevirmen: Cansu Akkoyun

Sihirli bir kız. Konuşan bir köpek. Parti başlasın…

Küllü bencil üvey kız kardeşleri ve kaba üvey annesiyle sıkıcı bir hayat yaşarken dilekleri sihirli bir şekilde gerçekleşir. Ancak bunun bir sürpriz olduğunu söylemek son derece hafif kalır. Çok geçmeden Küllü kendini kralın sarayındaki büyüleyici baloya giderken bulur. Fakat onun iyilik perisi Brian, pek güvenilir değil gibidir ve Küllü de sihir konusunda pek iyi değildir. Artık Küllü’nün hayatında sıkıcılıktan eser yok, her şey tamamen kargaşa!

Küllü ve Tüylü 2: Ormandaki Periler

Yazar: Lindsey Kelk /İllüstrasyon: Pippa Curnick / Çevirmen: Cansu Akkoyun

Sihirli bir kız. Konuşan bir köpek. Hansel ile firarda…

Küllü birazcık sihir yaptığı için herkes onun bir cadı olduğunu düşünür. Bu macerada Küllü ve konuşan köpeği Tüylü’nün fişek gibi kaçtığına şahit oluyoruz. Bu kaçışa gerçek bir cadının zencefilli çörek evinden biraz yediği için cadıdan kaçmak zorunda kalan Hansel de katılıyor.

Periler ülkesine ulaşıp Küllü’nün annesini bulabilirlerse, belki de hepsi güvende olacaktır ya da sonları tamamen hayal kırıklığı!

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

‘Yaza Merhaba’ konseri büyüledi

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği korosunun ‘Yaza merhaba’ konseri büyük ilgi …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427