Tarım ve Orman Bakanı  İbrahim Yumaklı Vali Çiçek’i Ziyaret Etti  

Bir dizi programlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret etti.
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Talas Çalışma Ofisinde, Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, S.Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcıları Abdullah Kalkan, Ömer Tekeş, İl Jandarma Komutanı Tugğ.Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve il protokolü tarafından karşılandı.
Valilik ziyaretinde ilk olarak Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı daha sonra makama geçti.
Makamda gerçekleştirilen görüşmede Vali Gökmen Çiçek, il de tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalar hakkında Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’ya bilgi sunumunda bulunup, ziyaretlerinden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti ifade etti.
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ziyaretinin ardından il de gerçekleştireceği diğer programlara katılmak üzere Valilikten ayrıldı.

TARIM VE ORMAN BAKANI YUMAKLI’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, bir dizi ziyaret ve programlar kapsamında Kayseri’ye gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı başkanlık girişinde çiçekle karşıladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bakan Yumaklı’ya Fuaye Alanı’nda dünya jeoloji tarihine ışık tutan 7,5 milyon yıllık fosillerin ayaklandırma çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, beraberindeki heyet ile birlikte başkanlık makamına geçti.

Başkan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Yumaklı’ya kentteki tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımlar, hizmetler ve projeler ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Bakan Yumaklı ise Başkan Büyükkılıç’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, tüm Kayseri halkına sevgilerini ve teşekkürlerini iletti.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, günün anısına şeref defterini de imzaladı.

Bakan Yumaklı, Sektör Temsilcileri ile Büyükşehir’de Buluştu

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Murat Cahid Cıngı, S. Bayar Özsoy ile birlikte sektör paydaşlarının da katıldığı toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkan Büyükkılıç, Bakan Yumaklı’ya ‘hoş geldiniz’ diyerek selamlama konuşması yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da üretimin ve üreticinin yüz yılı sloganıyla başladıkları bu yolda üretim sahasını adım adım gezdiklerini anlattı. Bakan Yumaklı, sektör paydaşları ile birlikte çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “Üreticilerimiz, çiftçilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bakanlığımızın geniş ailesi ile beraber sektörde el ele, omuz omuza daha ileriye, daha iyiye nasıl ulaşabilirizin gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

TARIM VE ORMAN BAKANI YUMAKLI, AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAVRAN’IN SEÇİM OFİSİ AÇILIŞINA KATILDI

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran’ın seçim ofisi açılışına katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye Yüzyılı, hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin yarınını inşa etme hususudur.” dedi.
Sabah saatlerinde Nevşehir’e gelen Bakan Yumaklı, ilk olarak Nevşehir Valisi Ali Fidan’ı ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Yumaklı, ardından AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran’ın Türk Telekom Müdürlüğü binası karşısında bulunan seçim bürosunun açılışına katıldı.
Burada konuşan Yumaklı, yerel seçim sürecinde gayret gösterenleri “Türkiye Yüzyılı”nın inşasının bir parçası olarak gördüğünü belirtti.
AK Parti belediyeciliğini tanımak isteyenlerin seçim bürolarında gerekli bilgileri alabileceğini ifade eden Yumaklı, şöyle konuştu:
“Türkiye Yüzyılı, sadece iki kelimeden ibaret bir husus değildir. Türkiye Yüzyılı, hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin yarınını inşa etme hususudur. Bu konuda elbette bütün bakanlıklar, bütün kurumlar ellerinden geleni yapacaktır. Ancak bir de bunun yerel yönetim ayağı vardır. Yerel yönetim ayağı olmazsa mutlaka bunun bir tarafı eksik kalmış olur. Yerel yönetimleri Türkiye Yüzyılı’nın inşasının bir parçası yapmazsak gerçekten gelecek dönem için, bizlerin gelecek nesilleri için bir kısmı eksik bırakmış oluruz. O yüzden AK Parti olarak siz kıymetli dava arkadaşlarımın çok yakından bildiği, çalıştığı, anlattığı, izah ettiği, hizmet ve eser siyaseti işte bununla mümkün olacak.”
AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Savran ise, “Türkiye Yüyılı’nı Nevşehir Yüzyılı olarak taçlandırmak için bir yola çıktık. Bu yolda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Nevşehir’i daha farklı, daha güzel ve daha gelişmiş bir şehir yapmak için herkesle işbirliği yapacağız. Bu konudaki en büyük desteğimiz ve bizlere güç verecek olan hiç şüphesiz devletimiz ve devletimizin kurumları. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunun en güzel örneklerinden birini geçtiğimiz günlerde yaşadık. DSİ ile yaptığımız bir anlaşma ile belediyemiz bütçesinden daha fazla bir yatırımı şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde gerçekleştireceğimiz yeni altyapı yatırımları ve su depoları için ihale süreci tamamlandı. Kısa süre içerisinde yer teslimi yapılarak ve inşaat çalışmalarına başlanacak. Böylelikle içme suyunun kalitesi ve verimi arttırılacak, kayıp kaçak oranını düşürerek ciddi bir elektrik tasarrufu sağlayacağız. Nevşehir’in geleceğine, toprağına, suyuna sahip çıkıyoruz. Nevşehir’de gerçekleştireceğimiz hizmetler için azimliyiz, hazırız, kararlıyız.” dedi.
Programa, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Dr. Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adayları ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’deki Kooperatif Mağdurları AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile buluştu

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kayseri’ye gelen …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420