Mimar Sinan’a Mektup Konulu Ortaokullar Arası Mektup Yarışması

Mimar Sinan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mimar Sinan’a Mektup” konulu mektup yazma yarışması Türkiye genelinde bulunan tüm resmî/özel ortaokul öğrencilerinin farkındalığını artırmak, ortak değerler etrafında birleşme ruhuna sahip olmalarını ve kendilerini yazı diliyle ifade etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Mimar Sinan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mimar Sinan’a Mektup” konulu mektup yazma yarışması Türkiye genelinde bulunan tüm resmî/özel ortaokul öğrencilerinin farkındalığını artırmak, ortak değerler etrafında birleşme ruhuna sahip olmalarını ve kendilerini yazı diliyle ifade etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

KATILIM ŞARTLARI

1- Yarışma, Türkiye genelinde bulunan tüm resmî/özel ortaokul öğrencileri arasında gönüllülük esasına göre yapılacaktır.
2- Yarışmaya katılan öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
3- Özel gereksinimli öğrencilerin dereceye girmeleri halinde şehir içi ulaşım desteği verilecektir. Ödül törenine katılacak özel gereksinimli yarışmacı, durumunu bildirir dilekçeyi e-mail ile bildirmesi durumunda salonda gerekli önlemler alınacaktır.
4- Sağ üst köşeye mektubun yazıldığı günün tarihi yazma, hitap ifadesi, paragraf başı, konu bütünlüğü, yazım-noktalama, bitirişte sağ alt köşeye ad – soyad yazma ve imza atma kurallarına uyulmalıdır.
5- Beyaz çizgisiz A4 dosya kâğıdına yazılacak, arka yüzler kullanılmayacaktır. Sayfa tamamlandığında diğer bir A4 kâğıdına devam edilecektir.
6- Mürekkepli veya tükenmez kalemle okunaklı olarak, elle yazılacaktır.
7- Mektuplar tamamlandıktan sonra 11,4 x16,2 cm’lik beyaz mektup zarflarına konulacaktır. Zarfın sol üst köşesine gönderen adı, soyadı ve adresi ile sağ alt köşeye alıcının ad, soyad ve adresi yazılarak kapatılacaktır. Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü adresine posta ya da kargo yoluyla gönderilecektir.
8- Posta veya kargo ödemeleri yarışmacı tarafından yapılacaktır. Karşı ödemeli gönderiler alınmayacaktır.
9- İstenilmesi durumunda yazılan mektuplar ve ek belgeler, dijital olarak taranıp pdf dosya formatında [email protected] adresine gönderilebilecektir.
10- Son teslim tarihinden (3 Mayıs  2024)  sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
11- Mektuplar bireysel olarak ya da öğrenciler tarafından okul idaresi aracılığıyla topluca gönderebileceklerdir.
12- Temanın işlenişi, Türkçe ve dil bilgisi kuralları, konuya hâkimiyet, mektubun derinliği ve etkileyiciliği komisyon tarafından mektuplar değerlendirilirken göz önünde bulundurulacaktır.
13- Yarışmacılar eserlerini özgün ürünler olarak ortaya koymalıdır. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir..
14- Mektupların daha önce yarışmalarda dereceye girmemiş olması gerekmektedir.

15- Yarışmanın uygulama süreci tamamlandıktan sonra etkinlik raporu hazırlanacaktır. 30 gün içerisinde ogm.meb.gov.tr internet sayfasındaki formata uygun olarak rapor ilgili mail adresine yüklenecektir.

16- Katılım formu ve taahhütname, Veli Muvafakatnamesi ve Açık Rıza Onayı mutlaka doldurulmalıdır.

Şartname için link:   https://kayseri.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2024_03/30181622_sartnamemimarsinanamektup.pdf

YAPILACAK ÇALIŞMALAR

TARİH

Yarışmanın Duyurulması

6 Nisan 2024

Ulusal Mektup Yarışması İçin Son Katılım

3 Mayıs  2024

Değerlendirme

6-9 Mayıs 2024

Yarışma  Sonuçlarının Açıklanması

(Kayseri   İl  Milli  Eğitim  Müdürlüğü  Web  Sitesinden Açıklanacaktır.)

 

10 Mayıs 2024

Dereceye Giren Eserlerin Ödül Törenine Katılım Bildirme Son Tarihi

13 Mayıs 2024 günü saat 17.00

Ödül Töreni ve Yeri

19 Mayıs 2024

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu

Gerekli durumlarda Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü yarışma takviminde Milli Eğitim Bakanlığı  izin ve onayı ile düzenlemeler yapabilecektir.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERUHEM KANKA Etkinliği, Hemşireler Haftası” etkinliği, 4. Kariyer Günleri

ERÜ’de “12 – 18 Mayıs Hemşireler Haftası” Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420