NEVŞEHİR HACIBEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ EURODESK TOPLANTISI YAPILDI

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR

Eurodesk Temas Noktası olarak Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ fırsatlarını tanıtmak ve kültürel alışverişi teşvik etmek amacıyla 6 Kasım 2023 Pazartesi günü Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde öğrencilere, öğretim görevlileri ve diğer personellere Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda, Erasmus+ fırsatları kapsamında gençlik, dayanışma ve yükseköğretim projelerini keşfetmek üzere üniversitenin hevesli gençlerini bir araya getirdi.

Eurodesk Nevşehir Temas Noktası olarak, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde görevli öğretmenlerimiz ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi’nde görev yapan öğretim görevlilerinin katkısıyla gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında sunum gerçekleştirildi.

Toplantı sırasında öğrenciler, Erasmus+ aracılığıyla sunulan çok çeşitli gönüllülük fırsatları ve gençlik değişimleri; yurt dışı eğitim programları, stajlar hakkında bilgilendirildi. Katılımcıların başvuru süreci, uygunluk kriterleri ile ilgili merak ettikleri hususlar hakkındaki konulara açıklık getirildi.

Avrupa gençlik fırsatları hakkında bilgi sahibi olmak ve merak edilen hususlarla ilgili sorulara cevap alabilmek için, gerek e-postayla, sosyal medya aracılığıyla ve gerekse de yüz yüze Eurodesk Nevşehir Temas Noktası ve üniversitenin Uluslararası İlişkiler Ofisi ile irtibata geçebilecekleri konusunda katılımcılara hatırlatmalar yapıldı.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliğinde, öğrencileri güçlendirme, fırsatları değerlendirme ve küreselleşen dünyada başarılı olmaları için gerekli beceri ve deneyimlerle donatma konusunda bu tür faaliyetlerimiz devam edecek olup, Sayın Rektörümüze, Dekanlarımıza, öğretim üyelerimize ve AR -GE birimimizde görevli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ’ye Engelsiz Üniversite Ödülü, ölen Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören, JGK Çetin ve öğrencilerden Kapadokya Üniversitesini Ziyaret, SUNUM’a proje desteği

ERÜ’de Vefat Eden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören Düzenledi Geçirdiği rahatsızlık sonucu …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420