Dünya Ne Zaman Normale Döner

Dünya ne zaman ‘tamamen’ normale döner? Bill Gates’in tahmini

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Sky News’e verdiği demeçte dünyanın 2022 yılı sonunda “tamamen normale döneceği” konusunda umutlu olduğunu söyledi. Gates, bu konuda koronavirüs aşılarının bulunmuş olmasına güveniyor.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, SkyNews’e konuştu, pandeminin seyrine ilişkin yorumlarda bulundu. Bill Gates’e göre gelecekteki salgınlara hazırlanmak en önemli öncelik olmalı, daha önce Ebola’da olduğu gibi salgın bitince unutulmamalı. Ancak Bill Gates, pandeminin küresel ekonomik ve insani bedelinin yıkıcı olması nedeniyle “bu neslin bu pandemiyi hatırlayacağına” inanıyor.

Gates, Birleşik Krallık yönetiminin, denizaşırı ülkelere yaptığı yardım bütçesini yıllık gayri safi milli hasılanın % 0,7’sinden %0,5’ine indirmesini ise eleştiriyor. Çünkü bu yardımlar çocuk felci gibi hastalıklarla mücadelede kritik önemde ve ne kadar erken eski haline getirilerse o kadar iyi olur.

Gates, 2022’nin sonunda dünyanın “tamamen normale döneceğinden” hâlâ emin olup olmadığı sorusuna ise “Evet, öyleyim” yanıtını verdi.

Gates, “Johnson & Johnson aşısının ne kadar yaygın olarak kullanılacağına dair hala bazı sorular var ama bu aşı kabul edilirse çok faydalı olur. Ancak ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere bazı zengin ülkeler, bu yaz bile yüksek aşılama seviyelerine ulaşacak” diyor. Gates’e göre bu durum, zengin ülkelerin 2021’in sonlarında ve 2022’de dünyanın geri kalanına da aşı üretme imkanını; aşıların gelişmekte olan ülkelere gitmesini sağlayacak. Gates, “Böylece bu hastalığı ortadan kaldırmış olmayacağız, ancak sonunda onu çok küçük sayılara indirebileceğiz” diyor.(chip)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

AB’den cezaevinde annelerinin yanında kalan çocuklar projesine fon desteği

AB, ANNELERİNİN YANINDA KALAN ÇOCUKLAR ÜZERİNDE CEZAEVİ ORTAMININ YARATTIĞI OLUMSUZ ETKİLERİ EN AZA İNDİRMEYİ AMAÇLAYAN …