Zafer Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Av. Abdullah Dökmeci, kendini ve projelerini anlattı

Bize  kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Av. Abdullah DÖKMECİ 1993 yılında Kayseri’nin Melikgazi İlçesine bağlı Kazımkarabekir Mahallesinde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Kayseri’de, lisans eğitimimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladım. Hali hazırda Kayseri Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktayım.

Zafer Partisi ile tanışıklığınız ne zaman başladı ?

Sayın genel başkanımız Ümit ÖZDAĞ’ı ise MHP yıllarından itibaren takip etmekteydim. Böylesine yetkin bir genel başkanın olduğu, Türk Milliyetçiliği’nin korkmadan, çekinmeden, pazarlık konusu etmeden haykırıldığı Zafer Partisi’ne katılmak için de hiç tereddüt etmedim. Bunun üzerine 2022 Yılı itibari ile Zafer Partisi’ne üye oldum. Ardından Kocasinan İlçe Başkan Yardımcılığı ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptım 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ise genel merkezimizin ve il başkanımızın teveccühleri ile Talas Belediye Bakan Adaylığı’na uygun görüldüm.

Talas İlçesi ile ilgili projeleriniz nelerdir?

Öncelikle parti politikamız olan geçici sığınmacı ve kaçaklar konusunda çok net ve kararlı uygulamalarımız olacak, öncelik hep Türk Milleti’nin olacaktır. Bu yola çıkarken parolamızın Türk Devletini Türk Milleti’ne geri vermek olduğu düşünüldüğünde, bunun yerel uzantısı olarak da belediyelerimizi kaçak ve  sığınmacılara hizmet için değil Türk Milleti’nin hizmeti için dizayn edeceğiz. Bu bağlamda sığınmacı ve kaçaklara iş yeri açma ruhsatı verilmeyecek, açılmış olan iş yerleri hukuka uygun bir şekilde denetlenecek hukuka uygun olmayanlar kapatılacak bu kişilere kesinlikle belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımlar yapılmayacaktır.

Talas’ı Kayseri’de bilim ve kültür merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Talas gibi gençliğe hitap eden gençlerin yoğun olarak yaşadığı tarihi bir ilçede tiyatro  ve sinema salonu olmaması, konservatuar bulunmaması ,bilim merkezi olmaması, bu aktivitelerin ve bilimsel çalışmaların yapıldığı alanların sadece üniversitelere bırakılması belediyenin en büyük eksiklerindendir. Bizler büyük ve çok işlevli kültür ve bilim merkezleri kurarak hem bilimsel faaliyetlerin gelişmesine hem de kültürel etkinliklerin çoğalmasını sağlayacağız.

Ekonomik olarak tarımla ve hayvancılıkla uğraşan mahallelilerimizin  zor durumda olduğunu biliyoruz. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan zor durumda olan vatandaşlarımızı tespit edip bu noktada belediye desteği sağlayacağız.

Hizmet ederken Bahçelievler’i, Zincidere’yi, Yazyurdu’nu Han’ı birbirinden ayırmayacak her mahallenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda hizmetimizi en iyi şekilde ulaştıracağız.

Hane geliri asgari ücret altında olan vatandaşlarımıza, emeklileri de kapsayacak şekilde belediye desteği sunacağız.

Son olarak neler söylemek istersiniz ?

Zafer Partili belediyeler olarak Türk Milleti’nin gerçek ihtiyaçlarını tespit ettik ve tespit etmeye devam edeceğiz. Genç ve hukukçu bir belediye başkan adayı olarak Talas halkı teveccüh gösterip başkanlığa bizi layık görür ise Talas’ı sosyal, güvenilir, 24 saat korkusuz bir şekilde sokaklarında gezinilebilen Kayseri’nin en güzide ilçesi yapmak için her alanda gece gündüz çalışacağımızın sizler aracılığı ile teminatını ve sözünü veriyorum. Zafer inşallah tüm Türkiye’nin ve Talas’ın olacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’deki Kooperatif Mağdurları AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile buluştu

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kayseri’ye gelen …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420