Yahyalı ve Yeşilhisar’da seçime itirazlar kabul edilmedi, Pınarbaşı’nda 2 Haziran’da seçim tekrarı olacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) son yaptığı toplantıda, Yahyalı ve Yeşilhisar için yapılan  itirazları kabul etmedi. YSK’nın  seçim itirazı yapılan Pınarbışı ilçesinde ise 2 Haziran’da seçimin tekrarına karar vermişti.

AK parti milletvekili Bayar Özsoy bu konuda ‘ 31 Mart Yerel seçimlerinde gerçekleşen Yahyalı ve Yeşilhisar ilçe belediye başkanlığı seçimleri için yapılan tüm itirazlar YSK tarafından red edilmiş olup  bu doğrultuda, Yahyalı belediye  başkanlığına yeniden Esat Öztürk başkanımız ve Yeşilhisar Belediye başkanlığına ise  Halit Taşyapan başkanımız seçilmiştir. İlçelerimize, şehrimize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun’ paylaşımı yaptı.

Öte yandan YSK’ya seçim sonuçları için yapılan  itirazların değerlendirilmesi ile, AK Parti ve DEM Parti’nin 2’şer, CHP ve MHP’nin 1’er itirazı kabul edildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erciyes’e lapa lapa kar yağdı

Türkiye’nin önemli dağ, kayak ve kış  turizm merkezlerinden biri olan Erciyes’e lapa lapa kar yağdı. …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420