Milli Yüzücünün Tercihi, Erciyes oldu, Kızılay’ın Gönüllü Gençleri ve vatandaş İle bayramlaşma, tarih ve turizm yatırımları, Çamaşır Yıkama Merkezi Projesi, TBB Dergisi’nde Kayseri,

MİLLİ YÜZÜCÜNÜN TERCİHİ, ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ OLDU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için 21 gün boyunca kamp yapan milli yüzücü Ekaterina Avramova’yı ağırladı.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla şehre kazandırılan ve 1850 metre yükseklikte hizmet vermeye devam eden Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, farklı branşlarda profesyonel spor takımlarının ve sporcuların tercih ettiği kamp merkezi olmaya devam ediyor.

Türkiye’yi daha önce 2 kez olimpiyatlarda temsil eden Bulgar asıllı milli yüzücü Ekaterina Avramova, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na gidebilmek için Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde 21 gün boyunca kamp yaptı.

2013 yılında Türkiye’ye yerleşerek, milli takım için mücadele etmeye başlayan Bulgar asıllı milli yüzücü Ekaterina Avramova’nın da tercihi Kayseri’deki Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi oldu.

Kamp Merkezi’nde hazırlıklarını gerçekleştiren milli yüzücü Avramova, Paris 2024 Olimpiyatları’na katılabilmek için yoğun tempoda çalıştı.

“Buraya Geldiğimiz İçin Çok Mutluyum”

Milli yüzücü Ekaterina Avramova, burasını tercih ettiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Türk Milli Yüzme Takımı sporcusuyum, aynı zamanda Enka Spor Kulübü sporcusuyum. Çok eğlenceli bir kamptı. Buraya geldiğimiz için çok mutluyum. Burada daha çok elit sporcuyu daha yüksek seviyede antrenman yaparken görmeyi çok isterim. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek istiyorum, burada ihtiyacım olan her imkânı bana sundukları için” diye konuştu.

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi Olimpik Yüzme Havuzu’nda çalışmalarının yanı sıra Yüksek İrtifa Kamp Merkezi içerisinde bulunan Kapalı Spor Salonu’ndaki Fitness Salonunda antrenman yapan Avramova, “Bu salonda ihtiyacım olan her şey vardı. Burada yaptığım çalışmaların yüzme antrenmanlarıma katkısı olduğunu düşünüyorum, çok teşekkür ederim hepsi için” dedi.

“Tesisler Her Anlamda Çok Donanımlıydı”

Milli sporcunun antrenörü ve Türkiye Yüzme Milli Takım Kurul Üyesi Ender Kalpak ise, tesisin her anlamıyla donanımlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Buraya geliş sebebimiz 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlık amacıylaydı. Burada böyle güzel bir tesis olduğunu duyduğumuzda hemen hazırlıklara başladık. Buradaki arkadaşlarla irtibata geçtik. Türkiye Yüzme Federasyonu’nun imkânlarıyla burada 21 gün kamp yaptık. Tesisler her anlamda çok donanımlıydı. Kampımız çok güzel geçti. Ayrıca biz Enka Spor Kulübü olarak 4 ayrı branşta onlarca sayıda sporcuyla olimpiyatlara katılıyoruz. Hedefimiz tekrar 2024 Paris Olimpiyatlarına en fazla sayıda sporcu göndermek. Bu anlamda tekrar tesis çalışanlarına, herkese, belediye çalışanlarına teşekkür ederiz.”

KIZILAY’IN GÖNÜLLÜ GENÇLERİ İLE BAYRAMLAŞAN BÜYÜKKILIÇ: “YENİ PROJELERİMİZLE GENÇLERİMİZE FIRSAT VEREĞİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türk Kızılayı Kayseri Şubesi’nin düzenlediği Aile Bayramlaşması programına katıldı. Kızılay’ın gönüllü gençleri ile bayramlaşan Büyükkılıç, “Yeni projelerimizle, özellikle gençlerimize fırsat vereceğiz. Beklentilerine cevap vereceği, geleceğe ümitle bakacağı bir boyut oluşturacağız” dedi.

Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerini Ramazan Bayramı’nda da sergilemeye devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte Türk Kızılayı Kayseri Şubesi tarafından gerçekleştirilen Aile Bayramlaşması programına katıldı.

Türk Kızılayı Kayseri Ok Burcu İletişim Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma programında konuşan Başkan Büyükkılıç, “Bayramınız mübarek olsun. Cenab-ı Allah huzur içerisinde daha nice bayramlara, cumalara, kadir gecelere, ramazan aylarına eriştirmeyi lütfetsin. Ramazan ayı rahmet, mağfiret, birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır, bu anlayış ile gerek şehrimizde gerek ülkemizde gerekse insanlığın ve İslam âleminin birliğine, dayanışmasına vesile olsun” dedi.

Büyükkılıç, Türk Kızılayı’nın önemine vurgu yaparak, “Gençlik çok önemli, bu gençlerin eğitilmesi, yönlendirilmesi ve onların beklentilerine cevap verilmesi çok önemlidir. Bütün bu güzellikleri bağrında barındıran bir anlayış içerisinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Kızılay’ımıza teşekkür ederiz. Deprem döneminde, sel felaketlerinin, orman yangınlarının olduğu dönemlerde de Kızılay’ımızın rahatlıkla ulaşılan, hizmetlerinden istifade edilen konumda olduğunu gördük” diye konuştu.

“Geleceğe Ümitle Bakacağı Bir Boyut Oluşturacağız”

Yeni dönemde yeni projelerle gerek Büyükşehir gerekse ilçe belediyeler olarak el ele vereceklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Daha gayretli, daha samimi, daha iyi niyetli ve fedakârca hepimizin koşturacağı, birbirimize sarılıp, sahip çıkma anlayışı içerisinde hareket etmemizin gerektiği bir dönem olmasını temenni ediyorum. Yeni projelerimizle, özellikle gençlerimize fırsat verecek, beklentilerine cevap verecek, dolu dolu, geleceğe ümitle bakacağı bir boyut oluşturacağız.”

Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ise Başkan Büyükkılıç’a her zaman yanlarında oldukları için teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BAYRAMIN MUTLULUĞUNU KAYSERİLİLERLE YAŞADI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cami Kebir’de kıldığı cuma namazı sonrası Camikebir Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, Kayserililerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Sık sık vatandaşlarla bir araya gelmeye, talep ve önerilerini yüz yüze dinlemeye devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda Cami Kebir’de kıldığı cuma namazının ardından Camikebir Mahallesi’nde vatandaşla bir araya geldi.

“Bayramın Mutluluğunu Hep Birlikte Yaşadık”

Başkan Büyükkılıç, burada vatandaşlarla sohbet ederek, Kayserililerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Tüm İslam âleminin bayramını bir kez daha kutlayan Büyükkılıç, “Ramazan Bayramı’nın son gününü yaşadığımız mübarek cuma gününde Camii Kebir’de kıldığımız cuma namazının ardından, kıymetli hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek bayramın mutluluğunu hep birlikte yaşadık” dedi.

Vatandaşlar tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Başkan Büyükkılıç ile Kayserililer günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KADİM KENT KAYSERİ’DE TARİHE VE TURİZME SAHİP ÇIKMAYA YENİ 5 YIL’DA DA DEVAM EDECEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin kültürel mirasına sahip çıkarak, dünya kenti olma yolunda yeni hizmetler üretmeye, Kayseri’de 5 yıl boyunca da tarihe ve turizme sahip çıkmaya devam edecek. Başkan Büyükkılıç, “6 bin yıllık tarihe sahip medeniyetlerin beşiği olmuş kadim kent Kayserimizde tarihe ve turizme sahip çıkmaya yeni 5 yılda da önemli projelerimizle devam edeceğiz”  dedi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde milletin iradesi ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet ve yatırım dolu 5 yılın ardından, yeni 5 yılda da kültür sanattan, spora, tarım ve hayvancılıktan, ulaşıma kadar birçok hizmete devam edecek.

Bu kapsamda tarihi ve kültürel geçmişiyle geçmişten geleceğe bir köprü görevi üstlenen Kayseri’de yeni 5 yıl boyunca da tarihe ve turizme sahip çıkmaya sürdüreceklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’ye hizmet etme yolculuğumuzun yeni dönemine girmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki hizmet dönemine ilişkin her zaman olduğu gibi bize yakışan bir vizyon çizeceğiz. Örnek şehircilik hizmetlerimizin yanı sıra kentimizde yaptığımız birçok hizmet ve proje kapsamında bundan sonraki süreçte de kültür sanattan, spora, tarım ve hayvancılıktan, ulaşıma kadar çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Büyükkılıç, Kayseri’nin, turizmin ve tarihin önemli merkezlerinden biri olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Kayserimizin tarihi dokularının yoğun olduğu yerlerde bu kapsamda pek çok restorasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Soğanlı Vadisi’nde Aziz George Kilisesi’nde yapılan çalışmalar, Büyükşehir Belediyemizin eski Kayseri’nin yeniden canlandırıldığı Tarihi Kayseri Mahallesi dokusunun ortaya çıkarılması için Tavukçu Mahallesi’nde yaptığı restorasyon çalışmalarına yeni dönemde de devam edeceğiz. Değerlerimizi daha çok gün yüzüne çıkardığımız çalışmalar da mevcut. Anadolu Selçuklu Devleti 1. Alaaddin Keykubad dönemine tarihlenen Billur Bağları mevkiindeki Kızıl Köşk’ü ayağa kaldırıyoruz ve restorasyon çalışmaları devam ediyor. Öte yandan Alaybeyli Camii Restorasyonu gibi hizmetlerimize de devam ediyoruz. Kentimizin tarihini ve turizm değerlerinin korunması ve geliştirilmesi herkesin görevidir.”

Öte yandan Türkiye’nin tam kalbinde yer alan ve 6 bin yıllık ticari, 7,5 milyon yıllık doğa geçmişiyle öne çıkan Kayseri’nin turizm potansiyelini artırmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Turizm potansiyelini şehrimizde artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni dönemde de Kırlangıç Vadisi Islah Projesi, Vadi Turizmi, Karavan Park ve Sağlık Turizmi Kongresi gibi pek çok projemiz de olacak” dedi.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR, TBB DERGİSİ’NDE 2023’TEKİ BAŞARILI ÇALIŞMALARI İLE GENİŞ YER BULDU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılındaki başarılı çalışma ve projeleri ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin süreli yayını olan İller&Belediyeler Dergisi’nin son sayısında geniş yer buldu. ‘2023’te Türkiye’ye Örnek Projelere İmza Atan Belediye’ başlığı ile okurlara sunulan Kayseri Büyükşehir, pek çok başlıktaki çalışmaları ile anlatıldı.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında da dolu dolu hizmet gerçekleştirerek halka hizmetini gerçekleştirerek, diğer taraftan da önemli dergilerde geniş yer buluyor.

Dergide Kayseri Büyükşehir’e 4 Sayfalık Yer Verildi

Türkiye’de belediyecilik alanında faaliyet göstermek üzere kamu yararına bir dernek olarak kurulmuş ve belediyelerin hak ve menfaatlerini dernek çatısı altında belediyelere rehberlik etmek, danışmanlık hizmeti vermek ve uygulamada karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş oluşturmak gibi pek çok görevi üstlenen Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) belediyelerin gerçekleştirdikleri çalışmaları ve hayata geçirdikleri projeleri de yayın organları ile halka duyurmayı sürdürüyor. Bu kapsamda yeni yayınlanan 2023 yılı Ekim Kasım ve Aralık aylarını kapsayan İller&Belediyeler Dergisi son sayısında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne, 4 sayfalık yer verilerek 2023 yılındaki icraatları anlatıldı.

Gerçekleştirilen ve Hedeflenen Çalışmalar İle Projeler Paylaşıldı

Söz konusu sayısı ‘Türkiye Yüzyılında Belediyecilik Vizyonu’ teması ile yayınlanan İller&Belediyeler Dergisi, Türkiye’deki belediyelerin icraat ve projelerine yer verirken, 2023 yılında ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelere imza atan bir belediye olduğunu vurguladı. Çalışmada, 2023 yılındaki açılışlar, Türkiye Yüzyılındaki Kayseri şehrinin vizyonu, ilçelerdeki tarım, hayvancılık ve kırsala dair büyük hizmetler, kültür sanat ve eğitim alanındaki yatırımlar, deprem afetindeki Kayseri’nin yardım ve destekleri belirtilirken, örnek projelerin 2024 yılında da devam edeceği anlatıldı.

GENÇ DOSTU BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN ÇAMAŞIR YIKAMA MERKEZİ PROJESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘genç dostu’ anlayışıyla üniversite öğrencilerine destek için hizmete sunduğu ücretsiz Çamaşır Yıkama Merkezi, tüm Türkiye’de örnek gösterilmeye devam ediyor.

Öğrenci dostu hizmetleri ile takdir toplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte öğrenim gören üniversite öğrencilerinin sosyal yaşamlarına katkı sağlamak, derslerine daha fazla zaman ayırmalarına destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Çamaşır Yıkama Merkezi, seçim kampanyası döneminde bazı belediye başkan adaylarının en önemli vaatleri arasında yer aldı.

Gazeteci, Köşe Yazarı Yavuz Donat, son yazdığı köşe yazısında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine destek için 2019’da ücretsiz olarak hizmete sunduğu Çamaşır Yıkama Merkezi’ni örnek gösterdi.

Donat, son köşe yazısında, bazı adayların seçim kampanyası döneminde çamaşırhane vaat ettiklerini belirterek, “Seçim kampanyası döneminde bazı adaylar çamaşırhane vaat ettiler. Her mahallede çamaşırhane” dedi.

“Büyükkılıç Bunu Seneler Önce Başlatmıştı”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bu projeyi seneler önce başlattığını hatırlatan Donat, “Kayseri’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç bunu seneler önce başlatmıştı. Özellikle de öğrenci yurtlarında. İlk meclis, 2 Nisan 1921… Kanun teklifi… Ankara’da çamaşırhane açılmasına dair. Seçim öncesi vaatleri, çamaşırhane konusu da dâhil, not ettik. Bakalım gerçekleşecek mi?” diye konuştu.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla kapasitesi arttırılan,  yeni çamaşır makineleri eklenen Çamaşır Yıkama Merkezi’nde ücretsiz olarak bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerin çamaşırları yıkanmaya, kurulanıp, ütülenerek öğrencilere teslim edilmeye devam ediyor.

Çok fonksiyonlu yıkama ve kurutma makinesiyle öğrencilerin önemli bir ihtiyacını gideren Çamaşır Yıkama Merkezi, gençlerden yoğun ilgi görürken, öğrenciler de bu tesisten çok memnun olduklarını ifade ederek, Başkan Büyükkılıç’a proje için teşekkür ediyorlar.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli, “Müzeler Haftası” ve ücretsiz müzelere ziyaret, TBB Meclis Üyesi Seçimleri, Değerlendirme Toplantısı, Arıcılığa destek, Enerji tasarrufu, Sanat Galerisi’ne tam not

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI’ PANELİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420