Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’tan Kapuzbaşı Şelaleleri’ne Turistik Hamleler, Zamantı Irmağı’ndaki “Rafting” Yarışının Startını Verdi

Aladağlar Milli Parkı içerisindeki Kapuzbaşı Şelaleleri’ni ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, Yahyalı’nın eşsiz turistik değerini içerisinde barından Aladağlar Milli Parkı içerisindeki Kapuzbaşı Şelaleleri’ni ziyaret etti. Büyükkılıç, Yahyalı’nın simgelerinden Göksu Şelalesi’ndeki ömrünü yitirmiş olan ve yenilenen Sallanan Asma Köprü’nün açılışını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, göreve geldiği günden bu yana ‘halka hizmet, Hakk’a hizmet’ ve ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle mesai kavramı gözetmeden uyum kültürü içerisinde tüm ilçelerde dokunmadık alan bırakmıyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Yahyalı ilçesinde doğa harikası şelaleleri, yaz kış eksilmeyen suyuyla her mevsim farklı güzellikler ile muhteşem görsel şölen sunan Kapuzbaşı Şelaleleri’ni ziyaret etti.

Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, il ve ilçe protokolü ile birlikte, Kapuzbaşı Takım Şelalelerini ve bölgeyi gezdiler.

Yeryüzünün saklı cenneti Kapuzbaşı Şelaleleri’ne tüm doğaseverleri beklediklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ulaşım çalışmalarıyla birlikte konforlu yollarıyla doğa harikası Kapuzbaşı Şelaleleri’ne doğaseverlerimizi bekliyoruz” dedi.

Sallanan Asma Köprü’nün Açılışını Gerçekleştirdiler

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç ayrıca, kentin yeni turizm destinasyonlarından Yahyalı Asma Köprü’yü de ziyaret ederek, bölgede bulunan vatandaşlarla sohbet etti.

Büyükkılıç, “Yahyalı’mızın simgelerinden Göksu Şelalesi’ndeki ömrünü yitirmiş olan ve yenilenen Sallanan Asma Köprü’nün açılışını gerçekleştirdik. Adeta Yahyalı’mızın bir gerdanlığı gibi duran köprümüzün şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Vali Çiçek: “Büyükşehir Belediyesi ile Seferberlik Başlattık”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Yahyalı Asma Köprü’nün Kayseri’nin en önemli turizm yerlerinden biri olduğunu da göz ardı etmeden, buranın turizme kazandırılması için adeta Büyükşehir Belediyesi ile el ele verip bir seferberlik başlattıklarını ifade etti.

Yahyalı’nın adeta simgelerinden birisi olan asma köprünün tehlike arz etmesi ve biraz güvenliği noktasında problemlerinin olması nedeniyle burada önemli çalışmalara imza atıldığını söyleyen Vali Çiçek, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımızla bu alanı gezmiştik. Burasının yeniden yapılanması gerektiğini, statik ölçümlerinin ayarlanması gerektiğini, gerekli önlemler yapılarak gerçekten bölge halkının da hoşuna gidebilecek şekilde yapılması gerekiyordu. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte buraya çok önem veriyoruz. Hem Yahyalı Kaymakamımızın hem de Yahyalı Belediye Başkanımızın ısrarlı bir şekilde bu bölgenin turizme kazandırılmasının bizden talepleri oldu. Kayseri’nin en önemli turizm yerlerinden biri olduğunu da göz ardı etmeden, buranın turizme kazandırılması için adeta Büyükşehir Belediyesi ile el ele verip bir seferberlik başlatmıştık, tamamlandı. Bölge halkımızın da büyük beğeni aldığını görüyorum. Gerçekten güvenli bir hale geldi.”

Çiçek, asma köprünün yenilenen yüzü ile adeta inci bir gerdan gibi olduğunu söyleyerek, “Bölgeye adeta güzellik kattı. İnci bir gerdan gibi oldu. Bu Yahyalı’ya yakıştı. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Vali Çiçek, Başkan Büyükkılıç ve beraberindeki protokol, asma köprüden geçerek, o heyecanı hep birlikte yaşadı.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’a ziyaret kapsamında, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile il ve ilçe protokolü eşlik etti.

YAHYALI İLÇE SAKİNLERİ, VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I BAĞRINA BASTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak ve açılışları gerçekleştirmek üzere Yahyalı ilçesini ziyaret etti. İlçe sakinleri tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı vatandaşlar adeta bağrına bastı.

İlçelerde dokunmadık alan bırakmayan, ilçe ve mahalle sakinlerinin taleplerini, isteklerini yerinde dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda Yahyalı ilçesini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, il ve ilçe protokolü ile birlikte, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya’yı, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ü, Yahyalı İlçe Jandarma Komutanlığı, Yahyalı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fakı Dayı Kur’an Kursu, kadın kooperatifleri ve Yahyalı Ali Elmacı Ortaokulu’nu ziyaret ederek, ilçedeki yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yahyalı Belediyesi ziyaretinde konuşan Vali Çiçek, Yahyalı’nın tüm Türkiye’de adından söz ettirmeye devam ettiğini, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol ile şelaleler bölgesinin bambaşka bir boyuta geçtiğini söyledi.

Vali Çiçek’ten Başkan Büyükkılıç’a ‘Hizmet’ Teşekkürü

Çiçek, geldiği günden beri konuşulan Kapuzbaşı Şelaleleri yolunun Başkan Büyükkılıç’ın verdiği söz kapsamında otoban gibi yola dönüştüğünü, çok büyük memnuniyet olduğunu ifade ederek, Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise Yahyalı’nın gönül insanlarının merkezi olduğunu belirterek, el ele vererek, Yahyalı’yı daha güzel noktaya taşıyacaklarını vurguladı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk de Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı yürekten teşekkür etti.

Protokolden Şehit Ailesi’ne Ziyaret

Ayrıca, 2011 yılında Batman’da teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Komiser Yardımcısı Adem İlkkılıç’ın ailesini ziyaret eden Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, bütün şehit ailelerinin kendileri için önemli bir emanet olduğunu hatırlatarak, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Yahyalı Devlet Hastanesi’nde tedavi gören vatandaşları ve hastane çalışanlarını da ziyaret eden Çiçek ve Büyükkılıç, hastalara acil şifalar temennisinde bulundu.

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Erdemlerimizle Varız (ERVA) projesi kapsamında, Yahyalı Kaymakamlığı tarafından yaptırılan ERVA Spor Okulu’nun açılışına katıldı.

Kayseri’de hem merkez, hem de ilçelerde birçok çalışma yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde gayret gösteriyoruz” dedi.

Kayseri’de spora ve sporcuya önem verdiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Kayseri’mizde ‘Erdemlerimizle Varız’ derken, Kayseri’nin merkezinde değil ilçeleriyle birlikte sivil kuruluş topluluklarımızı da devreye koymak suretiyle adeta her alana yönelik olarak gayret göstererek, çalışmalar yapıyoruz. Sportif olarak bedenen sağlıklı olmasının yanında aynı zamanda zihnen ve değerli eğitim bağlamında insanı kazanma mantığı içerisinde bu çalışmaların yapılıyor olması bizleri yüreklendirmekte. Bizler de üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde gayret gösteriyoruz.”

Büyükkılıç: “Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyorum”

Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediklerini ifade eden Büyükkılıç, “Burada Valimizle el ele vermek suretiyle tüm kurum ve kuruşlarımızın ‘birlikte daha güçlüyüz’ anlayışı içerisinde hareket ediyor olması ve insanların da bunu takdir ederek yol alması bizleri sevindiriyor ve keyiflendiriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hocalarımızın fedakârlık yaparak, inşallah yavrularımızı hem bedenen hem zihnen devletine bağlı nesiller olarak yetiştirmeye vesile kılsın diyor, her birinize ayrı ayrı sevgiler ve saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de ERVA Projesi’nin Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin himayelerinde yürütüldüğünü hatırlatarak, “Biz bunu Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber Dedeman Okulunda ERVA’yı kurmuştuk. O günden itibaren de binalarımızın tadilatlarından antrenörlerine kadar çok büyük emeği oldu. Birliktelik, beraberlik ortaya çok güzel şeyler çıkarıyor. Hem il müdürlerimiz hem yerel idaremiz hem Sivil Toplum Kuruluşlarımız el ele verince bir sene gibi bir süre içerisinde hem değerler eğitim merkezini oluşturduk hem de her mahalleye spor okulu açacağız diye iddialı bir cümle ile başlayıp şuana kadar 30’a ulaştık” diye konuştu.

Protokol, Yahyalı Erva Spor Okulları Çim Hokeyi Antrenman Sahası’nı inceleyerek, öğrencilerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’tan Esnaf Ziyareti

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Yahyalı’da faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf dükkânlarını tek tek ziyaret eden Büyükkılıç ve Çiçek, esnafa hayırlı işler temennisini ileterek taleplerini sordu.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, tarımda ve soğuk hava depoculuğunda Yahyalı’nın öncü kuruluşlarından olan Aferin Tarım Meyve Plantasyonu Fabrikası’nı da ziyaret ederek, işletme sahibine ve personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ VE VALİ ÇİÇEK, ZAMANTI IRMAĞI’NDAKİ “RAFTİNG” YARIŞININ STARTINI VERDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Yahyalı ilçesine kazandırılan 8 kilometrelik Rafting ve Kano Faaliyetleri Parkuru’nda ilk yarışın startını verdi.

Lezzetli elmaları, el dokuması halıları, Kapuzbaşı Takım Şelaleleri ve Aladağlar Milli Parkı ile turizm destinasyonu olan Yahyalı ilçesine giden Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek ile burada özellikle gençler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek bir etkinliğin startını verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, il ve ilçe protokolünün katılımlarıyla, Zamantı Irmağı üzerinde Rafting ve Kano Faaliyetleri Parkuru ilan edilen alanda düzenlenen ilk yarışın startını verdi.

Yarışçıları selamlayan ve başarılar dileyen Başkan Büyükkılıç, Yahyalı’nın doğasıyla ve insanıyla bir ayrı güzel olduğunu belirtti.

Zamantı Irmağı Rafting ve Kano Parkuru tanıtımında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür ederek, “Hakikaten Yahyalı, insanıyla, doğasıyla güzel derken ayrıca bir enerji koridoru olduğunu da biliyoruz. RES projeleriyle, GES projeleriyle, HES projeleriyle, madenleri ile buradaki imkânları ve kaynaklarıyla. Şimdi bunları da aştık, bu defa turizm gündemde. Kapuzbaşı Şelaleleri zaten dillere destan fakat Zamantı ‘gel benim üzerimde rafting yap’ dercesine gidiyor, bizim de içimiz gidiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Heyecanla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de “Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi’nin el ele vererek birlikte Yahyalı’nın hem şelalelerinin hem de Zamantı Irmağı’nın turizme kazandırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

“8 Kilometrelik Alan Zamantı Irmağı Rafting Alanı Olarak Tescillendi”

Vali Çiçek, resmi olarak 8 kilometrelik parkurun Zamantı Irmağı Rafting Alanı olarak tescillendiğini duyurarak, “Yakın zamanda Büyükşehir Belediyemiz tarafından burasının yolları yapıldı. Turizm alanında hem Milli Parklar hem YİKOP, valilik çalışmalar planladı. Özellikle çok büyük talep vardı. Zamantı Irmağı’nda rafting yapılması için hem bölge illerden hem bölgedeki sporculardan burasının rafting alanı olarak belirlenmesi, onaylanması ve ilan edilmesi için yoğun bir talep vardı. Burası artık resmi olarak 8 kilometrelik alan Zamantı Irmağı Rafting Alanı olarak tescillendi. Artık burada Türkiye şampiyonası, Avrupa şampiyonası yapılacak hale geldi” diye konuştu.

“Bunu Başaracağız”

Kayseri’yi turizm merkezi yapmak için hem valilik hem Büyükşehir Belediyesi el ele verdiklerini vurgulayan Çiçek, şunları söyledi:

“Yakın zamanda da acentelerimize de açacağız. Başvurular da var ve ciddi bir talep var. Biz, hem su sporlarında hem doğal güzelliklerinde hem kültürel güzelliklerinde hem tarihi özellikleriyle Kayseri’yi turizm merkezi yapmak için hem valilik hem Büyükşehir Belediyesi el ele verdik. Bunu başaracağız. Bu bölgede ciddi bir değişimin olduğunu, turizmle ilgili talebin arttığını da özellikle kültür turizm müdürümüz veriler üzerinden bize aktarıyor. Bundan da çok mutluyuz. Bugün resmi olarak Ya Allah, Bismillah diyeceğiz. Arkadaşlarımızın raftingini de izleme fırsatı bulacağız. Yahyalı için hayırlı, uğurlu olsun diyorum”

Zamantı Irmağı Rafting Alanı için emeği geçen ilgili kurum yetkililerine teşekkür eden Çiçek, Emeklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç ve ekibine de teşekkür etti.

Vali Çiçek, turizm çalışmalarının keyif için değil bölgenin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştiğinin de altını çizdi.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’a ziyaret kapsamında, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile il ve ilçe protokolü eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN İL EMNİYET MÜDÜRÜ AYDIN’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ile birlikte Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen, bulduğu her fırsatta hem vatandaşlarla hem de kamu, kurum ve kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda ziyaretlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mart ayında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kayseri İl Emniyet Müdürü olarak göreve atanan İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’a ziyaret esnasında AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ile parti yöneticileri de eşlik etti.

Şeref defterini imzalayan Büyükkılıç, Atanur Aydın’a hem hayırlı olsun temennilerinde bulundu hem de polis teşkilatına çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Kayseri İl Emniyet Müdürü Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Büyükkılıç ve Başkan Üzüm ile beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI MHP’YE İADE-İ ZİYARET

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı ve Melikgazi, Kocasinan, Talas belediye başkanlarıyla birlikte Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen’e iade-i ziyarette bulundu.

Yerel seçimlerde milletin iradesi ile yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kayseri İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’a MHP ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile partililer de eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, MHP’liler tarafından kapıda karşılanırken, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen ve partililer Büyükkılıç’a bir kez daha hayırlı olsun temennilerini ilettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Demirezen, hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Cumhur İttifakı vurgusu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Biriz, beraberiz, hep birlikte Cumhur’uz, hep birlikte Kayseri’yiz. Huzur içerisinde, şehrimizi geleceğe taşımak adına gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AVRUPA GÜNÜ’NDE “HAÏDOUTİ ORKESTAR” KONSERİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında Avrupa, Balkan ve Türk ezgilerini uluslararası sahnelere taşıyan Haïdouti Orkestrası konserine ev sahipliği yapacak.

Her köşesinde tarihi ve kültürel mirasların eşsiz örneklerine ev sahipliği yapan kadim kent Kayseri’de kültür sanat alanındaki hizmetlere özel önem veren Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu alanda yaptığı yatırım ve hizmetlere devam ediyor.

Bu kapsamda Avrupa, Balkan ve Türk ezgilerini uluslararası sahnelere taşıyan Haïdouti Orkestrası, Kayseri’de performans sergileyecek.

Kayseri’de 11 Mayıs Cumartesi günü Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen Haïdouti Orkestar Konseri düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi, Fransa, Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Sırbistan gibi farklı ülkelerden müzisyenleri barındıran topluluk ile Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu müziğini sahneye taşıdığı ezgilerle Kayserililere renkli bir gece yaşatacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN PINARBAŞI’YA MAHALLE MAHALLE “TARIMSAL” HİZMET

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Pınarbaşı ilçesinde 2024 yılının ilk 5 ayında mahalle mahalle saç sıvat, beton sıvat, arazi sulama ve hayvan içme suyu taleplerini yerine getirip, hizmetlerine aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, merkez mahallelerde olduğu kadar kırsal mahallelerde de yaşam konforunun artması ve merkez ile kırsal arasındaki farkın giderilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

İlçelerde vatandaşlara hizmet etmeye özen göstererek kırsalı adeta ihya eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çevre temizliğinden fidan dikimine, çocuk oyun grubu kurulumu, toprak dolgu ve tesfiye işlemleri ile spor aletleri ve kameriye taşımasına kadar pek çok konuda Pınarbaşı’da 2024 yılının ilk 5 ayında hizmetler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda ilçelerde çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı mahallelerinde hizmetleri sürdürüyor. Şabanlı, Pazarsu, Beserek, Uzunpınar, Saçlı, Taşoluk mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından saç sıvat talepleri karşılandı ve diğer talepler de karşılanmaya devam ediyor. Pınarbaşı’da Artmak, Elmalı mahallerinde beton sıvat talepleri çalışmalar devam ediyor, talepler de sırayla karşılanıyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından Elmalı, Sacayağı, Kızıldere, Bahçecik, Büyükkömarmut, Gölcük, Taşlıoğlu, Taşlıgeçit, Kurttepe mahallelerindeki talepler yerinde tespit edildi ve çalışma listesine eklendi. Diğer muhtar taleplerinin de yerinde tespit çalışmaları devam ediyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERE: “BİZİM ONURUMUZSUNUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ile birlikte 4’üncü Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları Kapanış Töreni’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, imam hatipli öğrencileri tebrik ederek, “Bizim onurumuzsunuz” dedi.

Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda gerçekleşen 4’üncü Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları Kapanış Töreni’ne Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Saddet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz ve il protokolü ile öğrenciler katıldı.

İmam Hatip Okulları Spor Oyunları Kapanış Töreni Basketbol Final Maçı’nın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Mondihome Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin sporculara kupa ve ödüllerini takdim ederek, katılan öğrencileri tebrik ettiler.

Kendisine forma da hediye edilen Başkan Büyükkılıç, “Bir imam hatipli büyükşehir belediye başkanı olarak her birinizin alnından öpüyorum. Böyle güzel bir çalışmada yer aldığınız için sizleri tebrik ediyorum, bu güzel çalışmayı yapan İlim Yayma Cemiyetimizin kıymetli başkanı Oğuz kardeşimiz ve tüm ekibi ile öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

“Bizim Gururumuz, Onurumuzsunuz”

Büyükkılıç, imam hatiplilerin her zaman mazlumun yanında olduğunu vurgulayarak, “İlimde de, sporda da, siyasette de, her alanda imam hatipliler olarak biz de varız diyeceksiniz, kararlı bir şekilde yolunuza devam edeceksiniz. Çünkü siz mazlumun yanında yer alırsınız, Filistin’in yanında yer alırsınız, kimsesizin yanında yer alırsınız. Bizim gururumuz, onurumuzsunuz. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” diye konuştu.

Kurulan spor salonları ile artık bütün gençlerin çok değerli ve verimli sportif imkânlara sahip olduklarını ve bundan gurur duyduklarını ifade eden AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da “Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu güzel camianın böylesine güzel spor faaliyetleriyle bir araya gelmesi. Zaten tedrisatta, bilimde, ilimde taçlanması açısından çok önemli. Devletimizin sahip olduğu bu güzel imkânlarla böylesine muhteşem sahalarda, mahallerimizde kurulan spor salonlarımızla artık bütün gençlerimiz çok değerli ve verimli sportif imkânlara sahip oldular” şeklinde konuştu.

“Muhteşem Bir Finale Şahitlik Ediyoruz”

Cıngı, muhteşem bir finale şahitlik ettiklerini belirterek, “Burada da bu güzel müsabakalar neticesinde 1500 kardeşimizin katıldığı ve şu anda da yaklaşık 7 bin 500 kardeşimizin şahitlik ettiği muhteşem bir finale şahitlik ediyoruz. Bu manada çok mutluyuz ve gururluyuz. Sizlerden çok büyük beklentimizin var” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz da öğrencileri tebrik ederek, “İmam hatip okullarımızın sadece akademik alanda değil bilimde, sanatta ve bugün Kayseri’mizde de görüldüğü gibi nice başarılara imza attığına şahidiz. Canı gönülden tebrik ediyorum. Diğer illerde de benzer bir çalışmanın olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş ise 4. Geleneksel Kayseri İmam Hatip Okulları Spor Oyunları organizasyonu hakkında bilgiler vererek desteklerinden dolayı Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen diğer kurum, kuruluş ve yetkililere teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN “ÖZEL” PROJELER

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Büyükkılıç mesajında engelli vatandaşları ‘şehrin özel sakini ve dua kaynağı’ olarak niteleyerek Engelliler Haftası’nı kutladı. Başkan Büyükkılıç, engelsiz bir yaşam için özel vatandaşlara yönelik yaptıkları ve yapacakları birçok projeyi de anlattı.

Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında engelli vatandaşlara yönelik hizmetleri kentte gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, özel vatandaşların huzur ile güvenli ve konforlu bir yaşam sürmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirerek, “Engelli, özel vatandaşlarımız şehrimizin özel sakinleridir. Öte yandan tabi ki dua kaynağıdır. Böylesine özel vatandaşlarımıza hizmet etmek de bizlerin olmazsa olmazıdır. Zaten biz onlara hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu doğrultuda da onların güvenli ve konforlu bir şekilde, huzurlu bir hayat sürmesi için de elimizden gelen gayreti göstermeye çabalıyoruz” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam İçin Özel Projeler

Engelsiz bir yaşam için özel vatandaşlara yönelik yaptıkları birçok hizmet ve yatırım olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Onlar için araçlarını şarj etmek üzere şarj istasyonlarını hizmete açtık. Toplu ulaşım araçlarımızı onların kullanımına uygun hale getirdik, getirmeyi sürdürüyoruz. Türkiye’nin en büyük ve donanımlı engelsiz yaşam merkezlerinden olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açtık ve özel vatandaşlarımızı, yavrularımızı orada ağırlıyoruz. Öte yandan Engelsiz Çocuk Evlerimizde yine özel yavrularımızla ilgileniyoruz. Engelli vatandaşlarımıza su faturalarında yüzde 50 indirim uyguladık, yaşamlarını kolaylaştırmak için destek olduk. Tramvay ve trafik ışık noktalarında onların güvenli ulaşımı için ‘Erişilebilir Yaya Butonları’ projesi ile yüzün üzerinde erişilebilir yaya butonu sayesinde onlarca kavşakta bu hizmeti gerçekleştirdik. Ayrıca farkındalık çalışmaları kapsamında çeşitli etkinlikler ve sosyal faaliyetler gerçekleştirdik. Burada sayamayacağımız kadar çalışma ve projeye imza attık. Bundan sonra da özel vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum.”

Başkan Büyükkılıç, yeni dönemde de engelli vatandaşların yanında olacaklarını ifade ederek, toplu taşıma sistemlerinin tamamının engelli erişimine tam uyumlu hale getirilmesi, engelli bireylerin afet bilinci kazanmaları için onlara eğitimler verilmesi, engelli vatandaşların temiz, sağlıklı ve bakımlı hanelerde yaşamalarını sağlamak için temizlik ve basit tamirat desteği çalışmalarının yapılması gibi çalışmaların da gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Büyükkılıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK UZEM’DE KPSS KURS KAYITLARI BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) bünyesinde Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Kültür-Genel Yetenek kurs kayıtlarını başlattı.

İstihdam oluşması için gayretlerine devam eden ve kamu personeli olmak isteyen KPSS adaylarının da yanında olmayı sürdüren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, bu sene de lisans düzeyindeki KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek kurs kayıtlarını başlattı.

Eğitimler Uzaktan Olarak Halkın Hizmetinde

KAYMEK UZEM bünyesinde gerçekleştirilen KPSS kursunda eğitimler uzaktan görüntülü bir şekilde gerçekleştiriliyor. Genel Kültür-Genel Yetenek kurslarında ‘tarih, Türkçe, coğrafya, geometri, matematik ve vatandaşlık dersleri olmak üzere 6 derste uzman öğretmenler ile KPSS’ye hazırlık öğretimi yapılacak.

Kurslarda internet üzerinden kayıtlar yapılırken, kayıtlar www.kaymekonline.com adresinden gerçekleştirilecek. Bilgi almak isteyen vatandaşlar ise 0 352 337 37 88 numaralı telefonu arayabilecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGELERİ GÜVENCE ALTINDA

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ: “GÖZ BEBEĞİMİZ ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGELERİNİN SAYILARINI …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420