Uzmandan Dünyayı covid 19’dan kurtarma önerisi

Kayseri Devlet hastanesi Fizik Tedavi uzmanı Dr. Lütfi Daloğlu, Dünyanın koronavirüs’ten kurtulması için şu öneride bulundu.
CORONA.
Dünyada; bir yılda hava kirliliğinden ölen sayısı; 8.8 milyon.
Coronadan bir yılda ölüm sayısı 1.4 milyon.
Mevsimsel gripten bir yılda ölen sayısı; 680 bin civarındadır. (İnternet bilgisi)
Bu sonuçlar bizlere birşeyler anlatmıyor mu?
*8.8 milyon ölüm için ne tedbir alınıyor?
*Normal mevsimsel grip hiç mi gale alınmıyor?
*1.4 milyon corona için niye bu kadar telaş başladı?
Aralarında bir ilişki, etkileşim varmı; iyi bir gözlem yapıp, araştırmak lazım degil mi? Takıldılar virüse. Eğer sebep virüs değilse; bulduk dediğiniz aşılar, yapılan bunca çalışmalar boşa gidecek.
*Kurşunlu benzinin etkileri görülünce, kurşunsuz benzin üretildi. Onun gibi;
*Doğal gaz; daha ucuza nasıl sıvılaştırılır diye, içine ne katılıyor, neyin içinden geçiriliyor, burası önemli.
Doğal gaz gerçekten çok temiz bir enerjidir. Ancak; dünyada yaygın kullanılmaya başlanınca griplerde değişti. Corona en çok doğal gazım yoğun kullanıldığı bölgelerde görülüyor. Acaba bir bağlantısı varmı?
Yıllar sonra pişman olmamak için, Dünyayı coronodan kurtarmanın bir yolu da, bu tip çalışmalar olabilir.

CORONA: FARKL YAKLAŞIM

Bir ağaca; erik, kayısı, şeftali, badem, aynı anda aşılanabilir. Tutar mı, tutar, ancak doğa bu gen taşınmasını (mutasyon) en kısa zamanda yok eder. Bu tip mutant bitkiler, çok dayanıksız olur. Özel bakımla; bir kaç yıl yaşayabilir. Yoksa; dünyadaki bahçeler, bu tip ağaçlar ile dolu olurdu, olmadı.
Virüse, birkaç gen sokup çıkarmakla, pandemi olmaz. Doğa; modifiye virüsü, bitkiyi yok ediyor.

Bir kuş gribi furyası ortaya çıktı. Virüs; kümeslerden yayılıyor sanıldı. Dünyayı kuş gribinden korumak için; alın parayı, ülkede ki bütün kanatlıları yok edin dendi. Gerekçeye bakın; “kuşlar havada uçarken bib yapar, virüste bu yolla bulaşırmış.” dendi. Dünya kuruldu kurulalı, zaten böyle olur, şimdiye kadar bulaş olmadı da şimdi niye? (Etkili ve yetkili birilerinin hezeyenı.) Parayıda alınca bütün dünya uydu. Can havli ile, dört metre sıçrayan sağlıklı hayvanlar; canlı canlı yakıldı. İyiki, dünyadaki bütün kanatlılar yok olmadan, aklı selim birileri bu vahşeti dahada büyümeden önledi. Kimsede bir hesap sormadı. Bütün bu harcamalara rağmen sonuç ortada. Alınan tedbirler, harcanan para, yakılan hayvanlar boşa gitti, Bela; daha bir katlanarak geliyor. Başarı, bunun neresinde? Daha çok örnekler varda, neyse…

Gelelim Coronaya…
Corona ve gerekçelerine bakın.
Çinliler Yarasa yedi, ondan corona çıktı dediler. Binlerce yıldan beri, zaten yiyorlar, şimdi neden? Başka bir gerekçe; yaşlılar onlar için önemliymiş. İnansak mı acaba. Yetmedi, geçenlerde; Vizon kürk hayvanlerında corona tesbit edildi diye öldürüldü. Emri veren başkanın ; tv de ağlaması, ne kadar manidar değilmi.

Böylece bir yıl geride kaldı.
Sonra sırada ne var, işte mesele tamda burada. İnsanlık nereye savruluyor, bu olanlar kimsenin dikkatini çekmiyormu?

Gerekçelerin tümüne bakıldığında absurtluk alenen görülüyor. Son otuz yıldan beri, bilim dünyası, cahal, cahil, vizyonsuz birileriinin eline
geçirmiş olmalı. “Biz böyle karar aldık böyle devam edilecek” deniyorsa, dünyanın vay haline. Bilinsinki, aynı havayı herkes soludu ve soluyor. O yasak bu yasakla bir yere varılmaz. Bir an önce, gerçekçi, sonuç veren; çalışma ve araştırmalar başlamalı. Bir gurup virüsü çalışırken, diğer gurupta hava kirliliğini ele almalı. Dünya; öyle; aşı; koruya bilir de, koruyamaz da gibi kapı, pencere demeden, elle tutulur sonuçlar bekliyor.

Araştırılacak birçok sebep varken; takılındı, virüse. Maske hariç alınan tedbirlerin sonucu ortada. Sebeb virüs değilse; bulduk denilen aşılar, yapılan bunca çalışmalar, alınan tedbirler, çekilen eziyetler, boşa gidecek. Çok geç olmadan; birde beni dinleyin; olaya lütfen çok boyutlu bakalım. 7.8 milyar insanın içinde bir ben mi aksi düşünüyorum. Bir yıdan beri bu konuda gözlem ve araştırma yaptım. Sonuçlarını internet ortamında yazdım. Konuyu çeşitli boyutta ele alıp anlatıyorum ki, bir an önce anlaşılsın. Kimseden taktir, taltıf beklemiyorum. Hiç bir şeye muhalif değilim. Yeterki, dünya Corona belasından hemen kurtulsun, dünya yaşanılır hale kavuşsun. Tek amacım bu…

Dünyanın; doğal, güzel günlere, bir an önce kavuşması tek dileğimdir.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Sigarayı bırak, sağlıklı bir hayata adımını at

Sigarayı bırak, sağlıklı bir hayata adımını atGeçtiğimiz yılın salgın nedeniyle zor geçtiğini ama sağlığın önemini …