Kuva-yi Milliye Reisi Hacı Bebek’in Torunu Dr. Hüseyin Cengiz Gürbüz İYİ Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

Kuva-yi Milliye Reisi Hacı Bebek’in Torunu Dr. Hüseyin Cengiz Gürbüz, bugün İYİ Parti Kayseri il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında aday adaylığını açıkladı.
Gürbüz, basın açıklamasında dedesi Kuva-yi Milliye reisi Hacı Bebek’in izinden gittiğini ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi meclisimizde asil Türk milletini temsil etmek gayesinde olduğunu söyledi.
Gürbüz’ün basın açıklamasından satır başları şu şekilde:
Sinan Ateş Davasının Takipçisi Olacağım
Dr. Hüseyin Cengiz Gürbüz konuşmasının devamında Sinan Ateş davasına değinerek şunları söyledi: “Bugün Türkiye’de babasını bekleyen 2 yetim var. Bengisu ve Banuçiçek. Bengisu ve Banuçiçek’in babası Sinan Ateş’in katillerinden hesap soracağıma, adaletin tecelli etmesi için teveccühünüze nail olduğumda buradan söz veriyorum! Sinan Ateş’in katillerinin adalete hesap vermesi için ne pahasına olursa olsun irade koyacağım.”
Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz
Ülkenin zor günler geçirdiğini söyleyen Gürbüz, “Hepimizin bildiği gibi ülkemiz çok çetin günlerden geçiyor!
Hayat pahalılığı altında ezilen vatandaşlarımız,
Depremde yakınlarını, sevdiklerini, evlerini kaybetmiş depremzedeler,
Sığınmacı ve kaçakların istila ettiği şehirlerimiz,
Liyakatsiz devlet çalışanları,
Veee umudunu kaybetmiş gençler!
Yufka yüreklilerle, çetin yollar aşılmaz!”
Türkiye’nin Meral Akşener’e İhtiyacı Var
Konuşmasında mecliste yapacaklarına değinen ve hükümeti eleştiren Gürbüz, “Türkiye’nin kurtuluşu için, feraset ve irfan sahibi, korkusuz ve kaygısız bir iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin İYİ Parti’ye, Türkiye’nin cesurlara, Türkiye’nin Meral Akşener’e ihtiyacı var!” dedi.
Depremzedelere başsağlığı dileklerini ileten Gürbüz, aday adaylarına da başarılar diledi.
Hüseyin Cengiz Gürbüz Kimdir?
1979 yılında Kayseri, Sarız’da doğan Gürbüz, 2004 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamlayıp sırasıyla Ceylanpınar, Sivas, Osmaniye illerinde görev yaptı. İnşaat, hayvancılık ve özel hastane iş kollarında da faaliyet gösteren Gürbüz, evli ve 2 çocuk babası.  Eşi de kendisi gibi hekim olan Gürbüz, ayrıca İYİ Parti Sağlık Komisyonu üyesi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AYDINLANMA DEVRİMİNDE 3 ÖNEMLİ YASA 100 YAŞINDA

ADD Kayseri Şube başkanı Haluk Bilgesay, Aydınlanma devriminde 3 önemli yasanın 100 yaşında olduğuna dikkat …