İYİ Parti aday adayı Betül Tosun: 20 yıllık süreçte “bir ülke nasıl yönetilir” değil “bir ülke nasıl uçurumun kenarına götürülür” sorusuna cevap niteliğinde bir yönetim

İYİ Partiden Kayseri için aday adayı olan GİK üyesi  Betül Tosun: 20 yıllık süreçte “bir ülke nasıl yönetilir” değil “bir ülke nasıl uçurumun kenarına götürülür” sorusuna cevap niteliğinde bir yönetim anlayışıyla ülkemizi yöneten iktidar milletimizin bağrında tedavisi zor yaralar açmıştır’dedi.
İl binasında aday adaylığı ile ilgili açıklama yapan Tosun’a il başkanı Tansu Şener bayarılar diledi. Setül Tosun daha sonra şunları söyledi.
Öncelikle ülkemizde art arda yaşanan deprem ve sel felaketlerinde toprağa verdiğimiz vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum.
Cumhuriyetimizin 100.yılını doldururken gaflet ve dalalet içinde bulunan iktidar sahiplerinin ülkemizi sürüklediği bu korku ikliminde Cumhuriyetimizin en önemli seçimlerine giriyoruz. 20 yıllık süreçte “bir ülke nasıl yönetilir” değil “bir ülke nasıl uçurumun kenarına götürülür” sorusuna cevap niteliğinde bir yönetim anlayışıyla ülkemizi yöneten iktidar milletimizin bağrında tedavisi zor yaralar açmıştır. Yozlaşma, yolsuzluk, düzensiz göçmen problemi, unutturulan insan hakları, sansür ve alaşağı edilen hukuk düzeni, bunların hepsinden önemlisi kutuplaşan bir millet ve hayal kuramayan bir genç nesil.
İşte 20 yıllık iktidarın özeti budur, güç zehirlenmesi yaşayan, Anayasayı, kanunları yok sayan, bürokrasiyi kendi emelleri için bir araç olarak kullanan iktidara karşı Ulu Önderimiz Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetin sahibi ve bekçisi genç bir kadın olarak yeniden kuruluş ilkelerimiz doğrultusunda Cumhuriyetimizi ayağa kaldırmak ve güçlendirmek öncelikli görevimizdir.
Değerli yol arkadaşlarım, öncelikle 25 Ekim 2017’de “Bu güçlü Türkiye yürüyüşüdür, Başaracağız” diyerek bizlere bir yol açan ve siyaset yapma imkanı veren, desteğini asla esirgemeyen Kıymetli Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’e sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum.
Kendisi asırlar geçse de Hayme Anaların bu topraklarda yeniden var olacağını ve özündeki cevherin gün geçtikçe parıldayarak kadın eliyle geleceğe umut olacağını göstermiştir. Bugünün Türkiye’si siyaset başta her verim şubesinde bir kadın zerafetine muhtaçtır. Bu zerafeti Sayın Genel Başkanımız yönetim usulü ile taçlandıracak bizzat ifade ettiği üzere millete dayatılan bu sisteme alternatif olduğumuzu birinci elden ispat edecektir.
Sayın Genel Başkanımızın “Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” diyerek işaret ettiği bu zorlu yolda, onunla ve tüm yol arkadaşlarımızla birlikte yürümüş olduğum için onur duyduğumu bilmenizi isterim.
Kurulduğu günden bu yana İyiler ve Cesurlar hareketinin evladı olarak kurucu il yönetim kurulu üyeliği, 27.dönem miletvekili adaylığı ve 2 dönem asil 1 dönem yedek olmak üzere genel idare kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Tabiri caizse teşkilatımızın elinde büyüdüm. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinde Kayseri’den Milletvekili aday adayı olarak bir adım atıyorum, bu adımı atarken Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” sözlerini şiar edinerek milletimize bir söz veriyorum;
“Gece uyumadan, Gündüz oturmadan ülkemiz ve milletimiz için milletimizle birlikte çalışacağız, bu korku iklimini hep beraber yıkıp ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacağız, öncelikle kadına çocuğa şiddete ve tacize dur diyeceğiz, bu sorunu milletin meclisinde göstereceğimiz sağlam iradeyle, uygulayacağımız projelerimizle çözeceğiz, gençlerimizin bu ülkeden kaçmak için değil güzel ülkemiz için hayal kurmasını sağlayacağız, yurt dışına verdiğimiz beyin göçü ülkemizi kalkındırmak için geri dönecek çünkü onlara daha yaşanılabilir, özgür ve umut vadeden bir Türkiye portresi çizeceğiz, kapı kapı dolaşıp milletimizle konuşacağız, halktan uzak, halktan kopmuş bir iktidar değil halkın iktidarını kuracağız ve inanıyorum ki partimiz hem Kayseri’de, hem Türkiye’de 1. parti olacak, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı olacak”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN PINARBAŞI’NA 2 AYRI MÜJDE

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Binası Projesi’nin …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420