Kayseri merkezde berber ve kuaförler Pazar, ilçeler farklı günlerde kapalı olacak

Kayseri Ticaret İl Müdürü Vekili Gazi Dinçaslan , bakanlığın genelgesi doğrultusunda yapılan görüşmelerden sonra  şehir merkezinde berber ve kuaförlerin Pazar günleri, ilçelerin ise farklı günlerde  bir gün kapalı olacağını ve kararın 1 Ekim’den itibaren uygulanmaya başlanacağını açıkladı. Dinçaslan bu konuda şu açıklamayı yaptı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 19.08.2022 tarih ve 35860 sayılı yazıları ile: 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 13 ncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin “Çalışma Gün ve Saatleri” başlıklı 13 ncü maddesi hükümleri doğrultusunda berber kuaför ve güzelik salonlarının haftada bir defa kapalı olacakları günün aynı yada birbirinden farklı olabilecek şekilde ilgili meslek kuruluşlarının görüşü alınmak suretiyle 81 İl Valiliğince belirlenmesi ve 01.10.2022 tarihi itibarıyla uygulamaya geçilmesi istenmektedir.
İlimiz Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığından konu ile ilgili görüş istenmiştir.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görüş yazısında kapalı günlerin Pazartesi olmasını önermiştir. Kayseri Ticaret Odası Başkanlığı, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, ve Kayseri Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkârlar Odası; ilimiz merkezindeki berber kuaför ve güzelik salonlarının Pazar günleri kapalı olması yönünde görüş belirtmişlerdir. Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Odallardan aldıkları istek doğrultusunda diğer ilçeler için farklı günler için görüş belirlemişlerdir. Bu itibarla; Makamlarınızca da uygun görülmesi halinde, ilimizde faaliyet gösteren berber kuaför ve güzelik salonlarının PAZAR günleri, diğer ilçeler için ise ekli listede belirtilen günlerde kapalı olması hususunu, Olurlarınıza arz ederim.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Çevrelerinde Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlar Bekleniyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü / Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kayseri Çevrelerinde Kuvvetli Gök Gürültülü …

Kayseri’de Gaziler günü

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de 19 Eylül Gaziler Günü  Kutlandı. “Vatan size minnettardır” açıklamaları …