İşkur Sanal İstihdam fuarları devam ediyor “53 bin ziyaretçi 65 bin CV bıraktı”

3.’sü düzenenlenen İŞKUR Sanal İstihdam fuarları hız kesmeden devam ediyor. 26-27 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde gerçekleştirilen fuara, 81 ilden yaklaşık 53 bin ziyaretçi katıldı. Ziyaretçiler, kurum ve kuruluşlara 64 bin 880 CV bıraktı. 130’ü aşkın firmanın katılım gösterdiği sanal fuar için açıklamalarda bulunan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Fuarın her iki tarafa da zaman ve maliyet tasarrufu sağladığını ve özel politika gerektiren grupların hizmete erişimini kolaylaştıran önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

İstihdam seferberliği kapsamında İŞKUR’un düzenlediği “İstihdam fuarları” 3.’sü düzenlendi. Sanal Fuar konseptiyle Türkiye genelinde hayata geçirilen “Sanal İstihdam Fuarı” ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. Fuara online olarak katılan yaklaşık 52 bin 849 katılımcı fuarda stant açan kurum ve kuruluşlara 64 bin 880 CV bıraktı. Endless Fairs Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan ziyaretçiler en çok İlaç sanayi ve Sanayi sektörüne CV bıraktı.  En çok istihdam sağlayan kurum ve kuruluşlardan 132 firma katılım gösterdi.” açıklamalarında bulundu.

383 bin görüntüleme sağladı

Endless Fairs alt yapısı kullanılarak hayata geçirilen Sanal İstihdam Fuarına katılan ziyaretçiler fuarı 383 bin defa görüntüledi. Katılımcılar 7.362 chat etkileşiminde bulundu. Fuara katılan kurumlar iki gün boyunca 9 ayrı seminer gerçekleştirdi. Ziyaretçiler Sanal İstihdam fuarıyla, hem iş bulma fırsatı hem de  sektör temsilcileriyle sanal ortamda bir araya gelme fırsatı yakaladı.

Ziyaretçilerin yüzde 52’si 25-34 yaş aralığında

İstihdam Fuarına katılan ziyaretçilerin yüzde 52’si 25-34, yüzde 34.4’ü 18-24, yüzde 7’si ise 35-44 yaş aralığında. Ayrıca Sanal İstihdam fuarına katılan ziyaretçilerin yüzde 80’ni mobil cihazlardan yüzde 19.5’i ise bilgisayardan erişim sağladı. Fuarının bir diğer dikkat çeken verisi ise katılımcıların şehir dağılımı. Ziyaretçilerin yüzde 37,3’ü İstanbul, yüzde 17’si Ankara, Yüzde 14’ü ise İzmir’den fuarı görüntüledi.

Sanal Fuar Konsepti nedir?

Endless Fairs yazılımı fiziksel fuarda olan temel özelliklerin tümünü içerisinde barındırıyor. Yani Sanal fuarlar fiziki olarak gerçekleştirilen tüm fuarların tamamlayıcısı olarak uygulanabilir. Endless Fairs Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “ Sanal Fuar organizasyonu son yıllarda gittikçe ilgi görmeye başladı. Hem organizasyon firmaları hem stant açanlar hem de katılımcılar için zamandan ve maliyetlerden büyük avantaj sağlıyor. Ülkemizde de son yıllarda oldukça artan sanal fuar konsepti,  eş zamanlı olarak fiziki fuarlarla birikte düzenlenebiliyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi fuarcılık sektöründe de dijitalleşme ve dönüşüm başladı diyebiliriz.” açıklamalarında bulundu. Öte yandan tüm sanal fuar takvimine https://www.endlessfairs.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

OSB’den açıklama ve OSB’ye suçlama

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Kayseri OSB ile ilgili Hürriyet Gazetesi’nde çıkan son haber yeni tartışmaları beraberinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.