Grup Abdal halk müziğine getirdiği farklı yorumla Ankara’da

Halk müziğinin başarılı ve sevilen grupları arasında yer alan Grup Abdal, 15 Mart Çarşamba günü Ankara MEB Şura Salonu’nda sahne alacak. Bu özel performansın biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu Biletinal’da.

Yaptıkları müzik türünü yeni bir müzikal varoluş çabası ve arayışı olarak nitelendiren Grup Abdal, 15 Mart Çarşamba günü MEB Şura Salonu’nda Ankaralı sevenleriyle buluşacak. Dinleyenlere özgün müzik ziyafeti çekecek konserin biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı kültür, sanat, spor ve eğlence platformu Biletinial’da.

İlk olarak sosyal medya aracılığıyla internet ortamında müzik serüvenlerine başlamış olan Grup Abdal, dinleyicilerinin beğeni ve görüşlerini de dikkate alarak ilk albümünü 2012’nin ocak ayında müzik piyasasına sundu.

2013’ün mart ayında ikinci albümleri “Ozanca”yı yayımlayan grup, o günden bu zamana geniş dinleyici kitlesine ulaştı. Türküleri Batı’nın müzik yapısı içinde eritmeden Batı’ya ait müzikal değerlerden faydalanan grup, Anadolu türkülerinin biçimi ve kültürünü bozmadan günümüze taşıyor.

 Enstrümanları kullanış biçimiyle farklılaşıyorlar

 Yönünü geleneksel halk müziğine çevirmiş ve kendine has bir tını oluşturmak üzere müzikal yolculuğa başlamış bir topluluk olan Grup Abdal’ı farklı kılan yan, yorum ve enstrümanları kullanış biçiminde ortaya çıkıyor. Türküleri icra ederken komalı perdenin gitara ve çarangoya eklenmesiyle ortaya çıkan farklı tınılarla özgünleşen grup, gitar ve çarangoya bağlamanın özelliklerini kazandırabiliyor. Santur, akordeon, kontrbas, klasik kemençe, keman, klarnet, bağlama ve perküsyon da grubun çalışmalarına renk katan diğer enstrümanlar arasında.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

DÜNYA GÖÇ TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR GÖÇMEN TABELASI: OZAN ÖMER KADAN MEYDANI

İlhan KARAÇAY derledi: Meydanın yeri: Hollanda’nın Almelo kenti Meydanın kahramanı: Görme engelli Ömer Kadan Göçmen …