Gaziler Günü ve mesajları

Vali Şehmus Günaydın’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Gazilik” ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin 99. Yıl dönümü ile bu Cennet Vatanımız, Şanlı Bayrağımız için büyük kahramanlıklar gösteren gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

İstiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını seve seve feda etmeye hazır aziz Milletimizin kahraman evlatları şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazmış bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşmışlardır.Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna çıkılan yolda geri dönmeyi düşünmeyen kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, aziz şehitlerimizle birlikte gurur kaynağımız, vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleri olmuşlardır.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları büyük mücadeleye borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı bu mukaddes emaneti muhafaza ve müdafaa etmek adına, canını ve malını derin bir teslimiyet ile siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak, şanlı bayrağımızı sonsuza dek şerefle dalgalandıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Türkiye Harp malülü gaziler  Şehit dul ve yetimleri derneği Kayseri şube başkanı Ali Yavuz’un mesajı

Gaziliğin devlet ve millet nezdinde ki önemini, “Kahraman Türk Ordusu; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine dalalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.” diyerek anlatan Mustafa Kemal ATATÜRK’e  19 Eylül 1921 Günü Mareşallik ve Gazilik unvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün Gaziler Günü olarak adledilmiştir.

“Vatan mutlaka selâmet bulacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi selâmetini, kendi saadetini memleketin ve milletin saadeti ve selâmeti için feda edebilen vatan evlâtları çoktur”.

 Bizler için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.

Böyle bir günde bizlerle birlikte mutluluğumuzu paylaşan herkese tüm gaziler adına teşekkür ederim.

Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım.Gaziler Günümüz kutlu olsun.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ülkemizin birlik ve beraberliği uğruna büyük bir fedakârlık gösteren tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç, mesajında, “Kahramanca canlarını feda eden bir neslin evlatları olarak, vatana ve bayrağa olan inancıyla gözünü kırpmadan canlarını feda edebilecek aziz bir milletiz. Türk Milleti geçmişte de bugün de pek çok şer odaklarına karşı mücadele verdi ve vermeye de devam ediyor. Bu mücadelede kahraman gazilerimiz de çok önemli bir yere sahiptir. Kahraman gazilerimiz tarihin altın sayfalarına yazılan kahramanlık destanları ile hepimizin hafızasında sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu anlamlı gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. ” ifadelerine yer verdi.

AKP İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU’NUN MESAJI

Aziz milletimiz, tarih takviminin her yaprağına nice destan ve yiğitlik sığdırmış, demokrasisi, cumhuriyeti ve vatanının bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele ederek yedi düvele meydan okumuştur. Bu şuurla gözünü bile kırpmadan canlarını ortaya koyan gazilerimizin, gününü kutluyorum. Öyle ki Gazilerimiz, her zaman milletimizin ortak değeri, başımızın tacıdır.
Türk Milleti vatan müdafaası için “Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen nice kahramanlarla doludur. 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün bu millet en ufak bir alçak girişimde gazi ve şehit olmaya hazırdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ahirete göç etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin selameti, vatanımızın bütünlüğü için canını ortaya koyan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, kendilerine ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

CHP il başkanı Ümit Özer’in mesajı

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN…
Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmesiyle her yıl Gaziler Günü olarak kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor; Başta Ulu Önderimiz   Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatan uğruna mücadele etmiş ve bu cennet vatan sağ olsun diye canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi ve GAZİLERİMİZİ, saygı ve rahmetle anıyoruz.
Cennet vatan için “feda” olmayı göze almış; yaşarken alınabilecek en güzel payeyi almış olan “gazilerimizin” hakları mevcut iktidar tarafından sözler verilmesine rağmen verilmemiştir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gazi olmuş vatandaşlarımız haklarını alamadıkları için bakanlıklar önünde eylemler yapmış, haklı taleplerini dile getirmişlerdir. Ancak iktidar tarafından haklarını vermek bir yana toplanan paralar da ortadan kaldırılmıştır. Devletin kasasında olduğu bildirilen yardımlardan ses seda halen yoktur. Bu kanayan yara, iktidar tarafından ACİLEN sarılmalı, şehitlerin ve gazilerin SESLERİ DUYULMALI, hakları tam anlamıyla tesis edilmelidir.

Kayseri Baro başkanı avukat Cavit Dursun’un mesajı

Gazilik, Milletimizin Vatanseverliğinin, Kahramanlığının ve Fedakarlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise, bu destanı yazan kahramanın adıdır. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış Askerdir. Gaziler Günümüz Kutlu Olsun.

Bu gün aynı zamanda, Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip, TBMM tarafından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921 günü, 153 sayılı Kanun ile, Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verilmesinin yıl dönümüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor ; hayatta olan Gazilerimize ise uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Milletimizin her ferdi,  bugünlere gelmemizdeki en büyük etkenin geçmişte elde edilen tecrübelerden kaynaklandığının bilincindedir. Bu bilinçle gazi ve şehitlerimizin hatırasını her zaman canlı tutmakta, onları minnet ve şükranla yâd etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız yaşatmak, vatanın bütünlüğü ve ulusal birliğimizi korumak uğruna gazi ve şehit olan evlatlarımız ile aileleri en kutsal emanetlerimizdir. Onlara sahip çıkmak, onların huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmelerini sağlamak, hepimizin öncelikli görevidir.

Bugün, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Ülkenin her köşesinde ortak duygularla milli birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolü şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Bakanlıktan, bir firmaya 9.4 milyarlık vergi istisnası iddiasına açıklaması

Ticaret Bakanlığı, bazı basın ve yayın organlarında; 9 milyar 449 milyon lira karşılığında yapım işi …