Aydın Kalkın: Şiddet nereden gelirse gelsin doğru değil

ÖĞRENCİLERİMİZ VE EĞİTİMCİLERİMİZ DİNLENMEYİ HAK ETTİ.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. döneminin birinci dönemi sonunda yaklaşık 310 bin öğrenci ve 20 bin eğitim çalışanı karne heyecanı yaşadı. Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Aydın Kalkan, yaklaşık 310 bin öğrencimiz yoğun geçen bir dönemi tamamladı, karneler alındı, öğrencilerimizin tatili hak ettiğini düşünüyoruz. Velilerimiz çocuklarını evlatları olduğu için sevmelidir takdir etmelidir, karne sonuçlarına gereğinden fazla anlamlar yüklenmemelidir. Akademik başarısı iyi olan da orta olan da bizim evladımız, çocuklarımızı başak çocuklarla karşılaştırarak gönüllerini kırmayın, dedi.

ŞİDDET NEREDEN GELİRSE GELSİN DOĞRU DEĞİLDİR.

Aydın Kalkan, son günlerde ülke genelinde ve Kayseri’de şiddet olaylarının gündemden düşmediğini ifade ederek şunları söyledi: Kayseri’de geçtiğimiz yıllarda bir müdür yardımcısı şiddetten dolayı öldü, bir bayan müdür yardımcısı sırtından bıçaklandı, bir öğretmenimiz ders anlatırken sınıfta veli baskını ile darp edildi. Yine geçtiğimiz günlerde Erkilet’te bir lise öğrencisi akran zorbalığı sonucu bir cinayete kurban gitti. Eğitimin hiçbir paydaşının şiddetini kabul etmiyoruz. Öğrencilere yönelik, çoktan eskilerde kalması gereken yöntemler uygulanmamalıdır. öğrencilere şiddet  uygulanması da kabul edilemez ve artık terk edilmelidir. Öğrencilerimizi sevgiyle ve farklı pedagojik yöntemlerle terbiye etmeliyiz. Hala problem varsa disiplin kurulları çalıştırılmalı ve kurumsal tedbirler alınmalıdır.dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ DİNLENMEYİ HAK ETTİ

Uzun bir eğitim öğretim döneminden sonra öğretmenlerimiz dinlenmeyi hak etti diyen Aydın Kalkan, öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz, genel olarak Kayseri’de bir problem yaşanmadı. Okul yönetimlerimizle birlikte destekleme kursları, yerel ve ulusal projeler, okul içi etkinliklerle eğitimcilerimizin çok iyi iş çıkardıklarını ifade edebiliriz, ifadelerini dile getirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Meral Akşener ‘Millet bizi çağırıyor’ dedi ve tek aday olarak güven tazeledi

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı tamamlandı ve  seçime tek aday olarak katılan mevcut Genel Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.