ARIK YEREL BASININ SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ: “KAHROLSUN İSTİBDAT, YAŞASIN HÜRRİYET”

Kamuoyunda “sansür yasası” olarak bilinen Basın Kanunu’nun görüşmelerinde söz alan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yerel basının sorunlarına dikkat çekti. Zorunlu yayınların Basın İlan Kurumu kanalı ile adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiğini ifade eden Arık, “Eğer bu reklamlar basılı mecra olan gazetelerde uygulanan resmî ilan sistemi gibi doğrudan Basın İlan Kurumuna gönderilir ve televizyon kanallarına da Basın İlan Kurumu tarafından iletilirse hem adaletli bir paylaşım hem de Basın İlan Kurumuna ek gelir yaratılacaktır. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” diye konuştu.

Kamu oyunda “sansür yasası” olarak bilinen internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başladı. Teklifin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP iktidarının susturulmuş bir basın hayali kurduğunu belirterek, yerel basının sorunlarına dikkat çekti. Arık, “Daha özgür bir basının yerine susturulmuş bir basın hayali kuran iktidar yıllardır yerel basının taleplerini görmezden geliyor. Bugün yerel televizyonlar ve radyolar geçim sıkıntısı içerisinde, zorunlu ödemelerini dahi yapamamakta, zorunlu yayınlarla birlikte özellikle Bakanlıkların, belediyelerin icraatlarını ve duyurularını belli ajanslar üzerinden televizyon kanalları ve radyolara geçmekte. Eğer bu reklamlar basılı mecra olan gazetelerde uygulanan resmî ilan sistemi gibi doğrudan Basın İlan Kurumuna gönderilir ve televizyon kanallarına da Basın İlan Kurumu tarafından iletilirse hem adaletli bir paylaşım hem de Basın İlan Kurumuna ek gelir yaratılacaktır. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Gürer: Emekli maaşı ile geçinmek mucize. Emekli ilaç katkı payı kaldırılmalı. İntibak düzenlemesi yapılmalı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında 1100 lira olarak ödenen …

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi.

MKYK üyesi Kayseri İl Sorumlusu Selçuk Geyveli ve MKYK üyesi Selamet Derneği Genel Başkanı Harun …