Büyükşehir’den:‘Orta Asya Türk Müziği’ Konseri, ziyaretçi yoğunluğu, yeni personel için kura, tramvay hattına 120 bin fidan

Valilik ve Büyükşehir’den Tarihi Mekânda ‘Orta Asya Türk Müziği’ Konseri

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde kadim kent Kayseri’de başlatılan turizm tanıtım atağı tüm hızıyla sürerken, kültür sanat etkinlikleri de Kayserililerle buluşuyor. Bu kapsamda Valilik ve Büyükşehir, Türk tarihi notaları ile Orta Asya Türk Müziği rüzgârı estirecek olan Arslanbek Sultanbekov konseri düzenliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in el birliği ile çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, eşsiz bir tarihi ve kültürel miras ile sayısız doğal güzelliklere sahip kadim kent Kayseri’yi tüm dünyaya tanıtmak için başlattığı turizm atağı sürerken, bu çalışmalara kültür sanat etkinlikleri de ekleniyor.

Bu kapsamda kısa süre önce Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek, KAYTUR A.Ş.’nin hizmetiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Bünyan ilçesindeki tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda Türk tarihi notalarıyla Orta Asya Türk Müziği rüzgârı estirecek konser düzenlenecek.

6 Ekim Perşembe saat 17.00’de Büyükşehir ve Valilik işbirliğinde gerçekleşecek konserde “Dombıra” adlı eserin bestecisi, Nogay halk ozanı Arslanbek Sultanbekov tarihi notalarla müzik ziyafeti sunacak.

Büyükşehir ve Valiliğin ücretsiz konserinde Kayserililer unutulmaz bir müzik şenliği yaşayacak.

BÜYÜKKILIÇ: “TRAMVAY HATTINA 120 BİN ADET FİDAN DİKİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapımı tüm hızıyla devam eden Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı’ndaki çalışmaları inceledi. Başkan Büyükkılıç, yeşili önemseyen yaklaşım ile tramvay hattına 120 bin adet fidan dikimi yapıldığını söyledi.

Yapımı hummalı şekilde devam eden Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yetkililerden son durum hakkında bilgiler aldı.

Kayseri’nin rahat, konforlu ve güzel bir ulaşım imkânına kavuşması için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı çalışmalarının hummalı şekilde devam ettiğini vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR, YEŞİLİ ÖNEMSEYEN YAKLAŞIM SERGİLİYOR

Büyükkılıç, hatların yapımı ve imalatının yanı sıra çevre düzenlemesi ile yeşili önemseyen yaklaşım sergilediklerini vurgulayarak, tramvay hattına günlük bin 500 adet ligüstrüm kurt bağı çit bitkisi fidanı dikildiğini, toplam 120 bin adet fidana tamamlanacağını ifade etti.

Çalışmalarında çevreci ve yeşili önemseyen yaklaşımda olduklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Bu çalışmalarımızda, çevre düzeniyle, diğer yapılacak çalışmalar ile Allah’ın izniyle yakın zamanda buradaki hattımız aktif olarak faaliyete geçecek. Kayseri’de Talas bölgemizdeki hattımız ve Tınaztepe bölgemizdeki hattımızın da eklenmesiyle yaklaşık 48 kilometreye ulaşan konforlu bir tramvay hattımız ortaya çıkacak. Kayseri’mizin ulaşımı daha da rahatlatmış olacak” dedi.

Büyükkılıç, raylı sistem hatları çalışmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç’a inceleme esnasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve daire başkanları ile yüklenici firma yetkilileri de eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi kucaklayan çalışmalarının yanı sıra her kesimden ziyaretçilerini makamında misafir etmeyi sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, gazilerden yargı mensuplarına, belediye başkanlarından kaymakamlara ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kadar her kesimden vatandaş ile makamında buluştu.

Şehirde birliğin ve beraberliğin adeta sembolü olan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, birbirinden farklı belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra vatandaşlara da kucak açıyor. Ortak akıl ve istişareye büyük önem vererek, vatandaşların da yönetimde söz sahibi olmasına özen gösteren Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ziyaretçilerini de makamında konuk etmeyi sürdürüyor.

“HALKIMIZLA KUCAKLAŞMAK DA BİZİM GÖREVDEN ÖTE GÖNÜL İŞİMİZDİR”

Kayseri’de şehrin sakinlerinden ve şehir dışından gelen onlarca vatandaşı makamında kabul eden Başkan Büyükkılıç, ziyaret için gelen konukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini veren şehrimizde, bize değer vererek teveccühlerini gösteren, teşrif eden hemşehrilerimi, diğer şehirlerden konuk olan misafirlerimizi ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Gönül belediyeciliği anlayışımızla gönül verdiğimiz halkımızla kucaklaşmak da bizim görevden öte gönül işimizdir. Bu münasebetle bizi seven, bize güvenen, bizlerle görüşen ve bize değer vatandaşlarımıza, ziyaretçilerimize sevgilerimi ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

KENTİN ONLARCA SAKİNİ VE ŞEHİR DIŞINDAKİ VATANDAŞLAR BÜYÜKKILIÇ’IN KONUĞU OLDU

Kentteki her kesimden onlarca ziyaretçinin yanı sıra şehir dışından da konuklarını misafir eden Büyükkılıç’ın, 21. Dönem Kayseri Milletvekili Sevgi Esen, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Osman Balcı, Türksat Kayseri İl Müdürü Furkan Çelebi, Kayseri Kadim Kadınlar Kooperatif Başkanı Tansel Redifoğlu, Birleşik Kafkasya Dernek Başkanı Cemil Görücü, Lider Eğitimcileri, Gönüllüleri ve Akademisyenleri Destekleme Derneği (LEGADDER) Başkanı Gökhan Arıkan, Yeni Ufuklar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Adnan Kenanoğlu, Sarıoğlan Kaymakamlığına atanan Fatih Güner ve Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Adana AK Parti Feke İlçe Başkanı İbrahim Gün, Sarıçam İlçe Başkanı Emrah Ceylan, İmamoğlu İlçe Başkanı Hakkı Doğaner, Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Saimbeyli İlçe Başkanı Adem Uyanık ve Tufanbeyli İlçe Başkanı Kenan Birgin, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Dursun Büyükbaş konuğu oldu.

BÜYÜKŞEHİR’DE YENİ PERSONEL, ŞEFFAF YÖNTEMLE KURA ÇEKİLEREK BELİRLENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şeffaf bir yönetim anlayışıyla çeşitli birimlerde değerlendirmek üzere belediye bünyesine alacağı personeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın katılımlarıyla noter huzurunda yapılan kura ile belirledi.

Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Kura Çekim Programı kapsamında Kadir Has Kongre Merkezi’nde noter huzurunda yapılan kura çekilişine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk de katıldı.

Kayseri 5. Noteri Hüseyin Yaşar tarafından kura çekimi yapılırken, Başkan Büyükkılıç, yoğun talep olan başvuruları değerlendirmek noktasında hakkaniyet ve liyakati esas alarak farkındalık oluşturmak için çekiliş ile adayları belirlediklerini ifade etti.

“HER BİRİNİZİ AYRI AYRI SEVİYORUZ”

Personel adaylarına seslenen Başkan Büyükkılıç, kura programının hayırlı olmasını temenni ederek, “Alınacak olan kardeşlerimizi, kriterleri taşıyan canlarımızı kura usulü ile noter huzurunda çekmek yöntemiyle hiç kimseye karşı ayrıcalık tanımadan sonuçlandırmaya özen gösteriyoruz. Her birinizi ayrı ayrı seviyoruz, gönlümüz tabi hepinizin gönlündeki yerde çalışmasını arzu eder, inşallah değişik vesilelerle bu tür çalışmalar yapıldığında fırsatları değerlendirirsiniz” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ, KARİYER MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin iş arayanla işvereni buluşturarak istihdama katkı sağlayacak, üniversite ve iş dünyasının da paydaş olduğu Kayseri Kariyer Merkezi hakkında da bilgiler veren Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Kariyer Merkezimiz marifetiyle sadece belediyeler değil, tüm kamu kurum kuruluşları, özel sektörü takip edip, oradan İşkur ile işbirliği halinde paydaşlarımız olan üniversitelerimiz, organize sanayilerimiz, serbest bölgemiz gibi kurum ve kuruluşlarımızla olan birlikteliğimizden yararlanarak mesleğinize uygun alanlar bulabilirsiniz, buradan hatırlatıyorum. Yapılan çalışmalar hayırlı olsun, bize yakışan adaletle muamele etmek, sizlerin büyükleri, ağabeyleri, temsilcileri olarak şehrimize yakışan anlayış içerisinde yaklaşım sergilemektir.”

Programda, toplam 523 başvurudan şartları taşıyan 88 personel noter huzurunda kura ile belirlendi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Varol: Bugün sayısı gittikçe artan kadına şiddet olayları hepimizi derinden üzmektedir

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü …

BAŞKAN ESAT ÖZTÜRK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Gününü pasta ikramı yaparak kutladı. Başkan Esat …