Üniversiteye Turkovac ziyareti, öğrencilere sıcak çorba, sinema sözü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden KAYÜ Öğrencilerine Her Sabah Sıcak Çorba İkramı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) öğrencilerine her sabah sıcak çorba ikramında bulunuyor.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesinde bulunan Kongre ve Kültür Merkezi önünde hafta içi 08.30-10.30 saatleri arası verilen ücretsiz çorba hizmetinden isteyen tüm öğrenciler faydalanabiliyor.

Sıcak çorba hizmetinden yararlanan öğrenciler, Kayseri Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini sunuyor.

Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden biri olarak kampüste her sabah çorba ikramında bulunan öğrenci dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesine öğrenciler adına teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Kayseri Büyükşehir Belediyesine, belediyemizin değerli başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a her zaman müteşekkiriz. Üniversitemize ve üniversitemiz öğrencilerine sürekli destekte bulunuyorlar. Tüm imkânlarını öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz için seferber ediyorlar. Kayseri Üniversitesi olarak merkez ilçelerimize ilaveten yedi ayrı ilçede faaliyette bulunan bir üniversiteyiz ve Kayseri’mizin tüm belediyelerinin üniversitemize verdikleri destekleri sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde kıymetli buluyoruz. Yaptıkları güzel uygulamalardan dolayı başta Kayseri Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Kayserimizin tüm belediyelerine üniversitemiz ve öğrencilerimiz adına tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

GENÇ DOSTU BAŞKAN, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, davet üzerine özel bir eğitim kurumunda öğrencilerle bir araya gelerek, tecrübelerini paylaştı.

Genç dostu Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde gençlerin ihtiyaç, beklenti ve önceliklerini dikkate alacak çalışmalar yapmayı sürdürürken, Başkan Büyükkılıç da bulduğu her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye özen gösteriyor.

Tecrübelerini paylaşması ve Kayseri adına yapılan hizmetleri anlatması için davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu daveti kırmayarak lise öğrencileriyle buluştu.

Çok keyifli ve samimi ortamda gerçekleşen söyleşide Başkan Büyükkılıç, balon turizminden, devlet tiyatrosuna, gastronomiden eğitime kadar birçok konu hakkında yapılan çalışmalarla ilgili öğrencilere bilgiler verdi.

Gençlere yönelik yapılan projeleri de anlatan Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare alanda yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde kütüphanesinden, bisiklet yollarına, müzesinden etkinlik alanlarına kadar bir yaşam merkezi kurmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, “Amacımız gençlere fırsat vermek ve gençlerimizin eğitimli, donanımlı, kişiliğinin öz güven içerisinde gelişmesini sağlayarak, onlara ufuk açmaktır” dedi.

ÖĞRENCİLERE “SİNEMA” SÖZÜ

Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan Büyükkılıç, teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan ‘Kesişme İyi ki Varsın Eren’ filmine götürme sözü verdi. Başkan Büyükkılıç, “Bu ülke laf olsun diye sevilecek bir ülke değil, her karış toprağında bir şehit yatan bir ülkedir. Eren’in şahsında genç yavrumuzun vatan sevgisini, aile sevgisini ve 11 kardeşin nasıl yaşadığını da görün. Bu canlarımızı misafir edeyim, önce ben gittim, izledim ve hakikaten bir baba olarak duygulandım” dedi.

Günün anısına, öğrenciler adına Başkan Büyükkılıç’a tablo hediye edildi.

BÜYÜKKILIÇ’TAN TÜRKİYE’NİN GURURU “TÜRKOVAC” ZİYARETİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, acil kullanım onayı alan Türkovac aşısının geliştirildiği, Kayseri’nin ve Türkiye’nin gururu Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükkılıç, önemli bir başarıya imza atan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve aşının mucidi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’yi tebrik etti.

Başkan Büyükkılıç, Kovid-19 döneminde dünyanın birinci önceliği olan aşı için büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüterek Türkovac aşısını kullanıma sunan Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Başkan Büyükkılıç’a Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli eşlik etti.

“YERLİ VE MİLLİ BİR ÜRETİCİ OLMANIN VE TÜRK AŞISINA GÜVENMENİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yerli ve milli bir üretici olmanın ve Türk aşısına güvenmenin sevincini yaşadıklarını vurgulayarak, “5 üniversitesi olan, 2 aktif Tıp Fakültesi olan bu güzel şehrimizde, aşının Erciyes Üniversitemizin Tıp Fakültesi bünyesinde çıkıyor olması bizleri sevindirdi ve gururlandırdı. Her şeyden önce tebriklerimizi sunuyoruz. Bir araştırma üniversitesine yakışan bir çalışma. Daha fazlasını umuyor ve üniversitemize inanıyoruz” dedi. Yeni dönemde yapılacak çalışmalarda da yeni buluşlara imza atmalarını temenni eden Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yerel yönetici olarak üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde, her zaman olduğu gibi bugün de varız, yarın da Allah izin verirse hizmet etme yönünde her zaman desteğimizi sürdüreceğimizi ifade etmek isteriz. Dün de Ankara’daki görüşmeler sırasında buradaki yapılması gereken yatırımlarla ilgili ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. O da bizleri tabi ki sevindirdi. Yerli ve milli bir üretici olmanın ve Türk aşısına güvenmenin de hepimiz adeta sevincini yaşıyoruz. Sağ olasınız, var olasınız diyoruz. Tebrik ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.”

“TÜRKOVAC AŞIMIZA ÇOK BÜYÜK TEVECCÜH VAR”

Büyükkılıç’a aşı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise “Bildiğiniz gibi acil kullanımı alındı, Erciyes Üniversitesi olarak, Kayserililer olarak bizleri çok mutlu etti. Özellikle Türkovac aşımızın Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden çıkması çok çok gurur verici bir durum. Türkovac aşımıza çok büyük teveccüh var. Her taraftan tebrikler, teşekkürler geliyor. Sizlerin de burada olması, bizim yanımızda olmanız bizi ayrıca gururlandırıyor” diyerek teşekkür etti.

ÖZDARENDELİ’DEN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli de Başkan Büyükkılıç’ın merkeze ilk ziyareti olmadığını, birkaç kere daha merkezi ve üniversiteyi ziyaret ettiğini belirterek, konuyla alakalı sunduğu destek ve motivasyonlarından dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Karne günü törenler, mesajlar ve açıklamalar

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN VE BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MİNİKLERE KARNE DAĞITTI Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile …