Türkiye’nin Yeni Akıllı Cep Telefonu OVION, Kayseri OSB ve KTO Yönetimine Tanıtıldı, Kayseri OSB’de İkinci Nizamiye

Türkiye’nin Yeni Akıllı Cep Telefonu OVION, Kayseri OSB Yönetimine Tanıtıldı

Birçok alanda öncü konumda bulunan firmaları bünyesinde bulunduran Kayseri OSB’de, Türkiye’nin yeni akıllı cep telefonu markası OVION’un üretimine başlandı. Kayseri OSB Sanayicisi Mustafa Kemal Saçmacı tarafından yapılan yatırımla üretilen yeni cep telefonu OVION, Kayseri OSB Yönetimine tanıtıldı.

Kayseri OSB Sanayicisi Ödül Madeni Eşya firması sahibi Mustafa Kemal Saçmacı, üretimini gerçekleştirdikleri Türkiye’nin yeni Cep Telefonu OVION’u anlatmak için Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimini ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette; Denetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Gengeç ve Mehmet Yusuf Sarıalp ile Bölge Müdürümüz Abdulmenap Esko yer aldı.

Kayseri’de üretilen katma değeri yüksek bir ürün olması ile dikkatleri üzerine çeken OVION’un Kayseri OSB’de üretilmesine ilişkin açıklamada bulunan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Gururlandık ve oldukça da heyecanlandık. Türkiye’nin üretim üssü Kayseri OSB’deki kıymetli sanayicimizin böylesine önemli bir yatırımı yapması bizleri oldukça memnun etti. Çıktıkları bu güzel yolda kendilerine başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum. Türkiye’nin yeni akıllı cep telefonu OVION’un yaratacağı sinerji, Bölgemizde katma değeri yüksek yeni yatırımların da öncüsü olacak inşallah.” dedi.

Kayseri OSB’de bu denli önemli bir yatırımın kurulmasından dolayı memnun olduklarının altını çizen Başkan Yalçın, “Sanayicimiz Sayın Mustafa Kemal Saçmacı’nın önderliğinde yerli cep telefonu üretiminin Kayseri OSB’mizde yapılıyor olması takdire şayandır. İnşallah OVION’un üretimindeki yerli ve millilik oranının daha da artmasıyla ülkemizin ihracatının artmasına katkı sağlanacaktır. Türkiye’nin ithalatında önemli bir başlık olan cep telefonunun talepleri de yurt içi piyasadan karşılanmış olacaktır. Yüzde 100’ün üzerinde dış ticaret fazlası veren Kayseri, bu tür yatırımlarla ülkemizin cari açığının kapanmasında daha fazla katkı sunacaktır.” diye konuştu.

OVION markasını Kayseri’ye ve Türkiye’ye kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Ödül Madeni Eşya Firması sahibi Mustafa Kemal Saçmacı da açıklamasında, yerli akıllı cep telefonu üretiminde başarıyı yakaladıklarını belirtti.

OVION V10 Lite, OVION V20 Pro ve OVION V30 Ultra olmak üzere 3 model akıllı cep telefonunun üretimini yaptıklarını ifade eden Mustafa Kemal Saçmacı, “Kayseri’de bu yatırımı yaparak şehrimize ve ülkemize katkı sunmak bizleri sevindiriyor. Son günlerde OVION markamıza gösterilen teveccühle de ne kadar doğru bir işi doğru bir adreste yapmışız diyoruz. Bu yolda desteklerini esirgemeyen Kayseri OSB Başkanımız Sayın Mehmet Yalçın başta olmak üzere OSB yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Akıllı cep telefonu modellerimizin yanı sıra akıllı saat ve kulaklık ürünlerimizi de kullanıcıların beğenisine sunmaktayız. İnşallah ilerleyen yıllarda yerli ve millilik oranı daha da yüksek üretime geçeceğimize inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Ödül Madeni Eşya firması sahibi Mustafa Kemal Saçmacı, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimine OVION markalı akıllı cep telefonlarının üretim süreçlerine ve teknik özelliklerine ilişkin bilgi paylaştı.

GÜLSOY : YENİ AKILLI CEP TELEFONU OVION, ŞEHRİMİZİN MARKA DEĞERİNE GÜÇ KATMIŞTIR

TÜRKİYE’NİN YENİ AKILLI CEP TELEFONU MARKASI OVION, KAYSERİ TİCARET ODASI BAŞKANI GÜLSOY’A TANITILDI!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde KVK onaylı olarak üretilen Türkiye’nin yeni akıllı cep telefonu OVION, Kayseri Ticaret Odası’nda tanıtıldı. KTO Başkanı Gülsoy, “Ticari zekâsı ile ünlü olan Kayseri’de İş İnsanı Mustafa Kemal Saçmacı tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni akıllı cep telefonu OVION, şehrimizin marka değerinin gücünü daha da artırmıştır. Yerli akıllı cep telefonu, akıllı saati ve kablosuz kulaklığı ile bir bütün olarak satışa sunulan OVION’un şehrimizde ve ülkemizde ilgi göreceğine inanıyorum. Teknolojik yatırımıyla bizleri gururlandıran Saçmacı’yı tebrik ediyor, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde üretilmeye başlanan Türkiye’nin yeni akıllı cep telefonu markası OVION ile akıllı saati, Kayseri Ticaret Odası’nda tanıtıldı.

Ödül Madeni Eşya firması sahibi Mustafa Kemal Saçmacı, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy’u makamında ziyaret ederek yeni akıllı cep telefonu OVION’un üretim süreçlerini ve teknik özelliklerini paylaştı.

Yerli üretim cep telefonunu yakından inceleyen KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Teknoloji üretiminde şehrimizde teknik özellikleri, tasarımı ve fiyatıyla katma değeri yüksek olan akıllı cep telefonu üretilmesi bizleri oldukça memnun etmiştir. Şehrimizin marka değerine güç katmıştır. Biz iş insanlarımıza sürekli olarak katma değeri yüksek ürünler üretmeleri yönünde telkinde bulunuyoruz. Teknolojiye yatırım yaparak Kayseri’mizi gururlandıran değerli iş insanımız Mustafa Kemal Saçmacı’yı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bizim de artık gururla bahsedeceğiz bir akıllı telefon markamız var. Yerli ve milli üretim oranın artması en büyük dileğimizdir. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatımıza olumlu katkı sağlayacak olan OVION’un tüketicilerimiz tarafından ilgi göreceğinden şüphem yok. İthalatımızda da teknolojik ürünlerin başında gelen cep telefonunu talebinin yerli akıllı telefonumuzdan karşılanması iş dünyasının temsilcileri olarak bizleri de mutlu edecektir. Kayserimizdeki bu tür inovasyon hamlelerinin artmasını, ülkemizin cari açığının kapanmasında katkı sunmasını diliyorum. “ diye konuştu.

Ödül Madeni Eşya Firması sahibi İş insanı Mustafa Kemal Saçmacı’da OVION markasını Kayseri’ye ve Türkiye’ye kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KVK onaylı olarak 2 yıl garantili şekilde OVION V10 Lite, OVION V20 Pro ve OVION V30 Ultra olmak üzere 3 model akıllı cep telefonunun üretimini yaptıklarını ifade eden Saçmacı, “Kayseri’de teknolojik yatırım yapma düşüncesiyle çıktığımız bu yolda çok şükür bir başarı yakaladık. 3 çeşit modelimizde android işletim sistemi, NFC özelliği ve muhteşem kamerası var. Fiyatıyla oldukça ilgi görüyor. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Akıllı cep telefonu modellerimizin yanı sıra akıllı saat ve bluetooth kulaklık ürünlerimizi de kullanıcıların beğenisine sunmaktayız. İnşallah ilerleyen yıllarda yerli ve millilik oranı daha da yüksek üretime geçeceğimize inanıyoruz. Şehir protokolümüze yaptığımız tanıtımlarla OVION markamıza gösterilen teveccüh, bizleri çok sevindiriyor. Ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızı şimdi daha iyi anlıyoruz. Ticaret Odası Başkanımız Ömer Gülsoy’a da destekleri ve göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Kayseri OSB’de İkinci Nizamiye Tamamlandı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne giriş çıkışlarda denetimin artırılması amacıyla hazırlanan yeni projede ikinci etap tamamlandı. Abdülhamid Han Bulvarı üzerindeki ikinci nizamiye hizmete başladı.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, bölge sınırları içinde yaşanan hırsızlık olaylarının artmasıyla ilgili sanayicilerden gelen yoğun talepler doğrultusunda ana giriş noktalarında nizamiye kurulması için proje çalışması yürüttüklerini hatırlattı.

Başkanı Yalçın, bölge sınırlarındaki nizamiye girişleri için uygulamaya aldıklarını projenin ikinci aşamasının da tamamlandığını belirterek, “Abdülhamid Han Bulvarı üzerinde yapımını tamamladığımız yeni nizamiyemizin sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Mehmet Yalçın, projenin ilk ve ikinci uygulamalarının tamamlandığını belirterek, “Anbar mevkiinde yaptığımız ilk nizamiyemizin ardından, Abdülhamid Han Bulvarı üzerindeki ikinci nizamiye inşaatımız da tamamlanarak hizmete başladı. Bölgemizin, Güney Çevre Yolu girişinde kısa süre önce temelini attığımız 3. nizamiyemizin de inşaat çalışmaları hızla devam etmektedir. Yaz aylarıyla birlikte 4. nizamiyemizin de temelini atmış olacağız. 2025 yılı başlarında 4 ana girişteki nizamiyelerimizi tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

Yalçın, “Bölgemizin diğer giriş çıkış noktalarında da fiziki özelliklerine göre belirlenecek uygulama projelerimiz ile yeni nizamiyelerimiz yapılmaya devam edecek. Böylelikle Kayseri OSB sınırları içindeki güvenliğin etkin şekilde sağlanmasını hedefliyoruz. Yeni nizamiye yapılarımızın tamamlanmasının ardından plaka tanıma sistemi ve güvenlik kameraları uygulamalarımız başlayacak. Bu sayede bölgemize giriş çıkışlarında düzeni sağlamayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Mehmet Yalçın, sanayicilerin talepleri doğrultusunda yeni projeler ve hizmetler sunmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Eğitim, ekonomi-teknoloji, magazin-yaşam, kültür-sanat haberleri

TEV ve WWF-Türkiye’den Dünya Çevre Günü’nde anlamlı işbirliği TEV (Türk Eğitim Vakfı) ve WWF-Türkiye (Doğal …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420