Genç Memur-Sen’den “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi Ödül Töreni

Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törene Kayseri il Milli Eğitim Müdürü Bahamaddin Karaköse, Eğitim bir sen genel başkan yardımcısı Abdülaziz Aydın, il milli eğitim müdür yardımcıları,  ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri Memur-sen Kayseri şube başkanları danışman öğretmenlerve Lise öğrencileri katıldı.

Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk  toplantıda şu konuşmayı yaptı.

“​110 lisede 110 öğretmen ve 1100 öğrencinin katıldığı kitap okuma programında 4 farklı kategoride 7 yıldır istikrarla devam ettirdiğimiz “Bir Bilenle Bilge Nesil” projemizle binerce gence ulaştık ve ulaşmaya devam edeceğiz. ​”Türkiye’nin 81 ilinde, yüzlerce ilçe, yüzlerce okulda binlerce gencimizi kitapla buluşturduk. Öğretmen ve öğrencilerin birlikte bir şeyler öğrendiği, ufuk kazandığı, yeni bakış açılarına kavuştuğu bu proje ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize dokunduk, dokunmaya devam ediyoruz.
Milli iradenin ve egemenliğimiz üzerine oynanan kirli oyunları boşa çıkarma ve medeniyet yarışında öne geçmeyi amaçlayan çabamızda en hayati ve tarihi görev milletimizin ümidi olan, heyecanı ve geleceği olan gençlere düşmektedir.
​Bir millet, geleceğini iyi yetişmiş genç nesillere borçludur. Milletin İstiklal ve istikbalini teminat altına alacak bilinç, varlığından anlam ve amacından gafil olmayan uyanık bir nesil bilincidir. Bugün dünyanın birçok ülkesinde amaçsızlığın, idealsizliğin boşluğunda çırpınan gençliğin müptelası olduğu alışkanlıkların ölümcül sonuçlarıyla sadece kendini değil, İnsanların geleceğini tüketiyor olması modern dünyanın en ağır sorunu olarak devam etmektedir. ​Milli değerlerin yanı sıra çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile donanmış gençlerimiz ecdadımızın bedelini canları ve kanlarıyla ödeyerek bizlere armağan ettikleri bu vatanı yarınlara daha güçlü değer ve donanımla taşımanın onurlu mesuliyetini ruhlarının derinliğinde duymalıdır. ​Nesillerimizi ifsad eden küresel kültür ve eğitim politikalarına karşı, gençleri medeniyet değerlerimizle buluşturmak, şuurlu bir nesil inşa etmek, eğitimin her safhasında gençlerimize destek olmak her zaman önceliklerimiz arasında oldu. Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfusun sahici bir imkâna dönüşmesi ancak medeniyet şuurunun yaygınlaştırılmasına, bilgi ile bilgeliği gençlerin şahsında birleştirmeye bağlıdır.
​Bu muazzam tablonun ortaya çıkmasında emeği geçen başta Genç Memur-Sen başkanımız olmak üzere, Şube Başkan Yardımcılarımıza, İlçe Temsilcilerimize, milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimiz gençlerin omuzlarında yükselmiştir. Kıymetli gençler sizlere güveniyor ve sizlere inanıyoruz. Bizler imkânı, sizler ise gayreti ortaya koydunuz ve bu işbirliğinden büyük bir gelecek potansiyeli doğdu. Bu düşüncelerle katılımlarınız dolayısıyla tekrar teşekkür ediyor, gençlerimizi kutluyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.”

Daha sonra  projede dereceye girenlere çeşitli ödüller ve hediyeler verildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ’ye Engelsiz Üniversite Ödülü, ölen Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören, JGK Çetin ve öğrencilerden Kapadokya Üniversitesini Ziyaret, SUNUM’a proje desteği

ERÜ’de Vefat Eden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Güneş İçin Tören Düzenledi Geçirdiği rahatsızlık sonucu …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420