AGÜ ve NNYÜ’de bahar şenlikleri

AGÜ Bahar Şenlikleri
Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) bahar şenlikleri (Spring Fest) 21 Mayıs Cumartesi ve 22 Mayıs Pazar günü Sümer Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.
Spring Fest’te pop sanatçıları Gökçe ve Rabia Karataş ayrı ayrı konserler verecek.Ersin Show ve DJ Tarık Sayın performanslarıyla sahne alacak.Yarışmalar, spor karşılaşmaları ve kulüp aktivitelerinin de yer alacağı Spring Fest’te daha bir çok etkinlik yer alacak.

NNYÜ’DE BAHAR ŞENLİĞİ

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenliği 23-25 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

NNYÜ kampüsünde yapılacak 7. Bahar Şenliği, Pazartesi günü Çocuk Mehteran Takımı ve Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayacak. Bilim, kültür, sanat ve spor etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve üç gün sürecek NNYÜ 7. Bahar Şenliği’nde Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. etkinlikleri başta olmak üzere, bilgi yarışmaları, satranç turnuvası, yamaç paraşütü, karaoke, çeşitli oyunlar, sportif faaliyetler, klasik araba sergisi, bisiklet turu, dart turnuvası, duvar boyama gibi birbirinden güzel ve eğlenceli pek çok etkinlik yer alacak. Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın öğrencilerle bir araya geleceği söyleşi programının yer aldığı etkinliklerde her akşam ünlü bir sanatçı NNYÜ’de konser verecek. Şenlik kapsamında ilk gün Manuş Baba, ikinci gün Rabia Karataş, üçüncü gün Melek Mosso sahne alacak.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, geleneksel olarak her yıl düzenledikleri Bahar Şenliklerine pandemi sebebiyle ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, “Öğrencilerimizin çok istediği, sevdiği ve özlediği Bahar Şenliğini bu yıl yeniden düzenleyeceğiz. 7. Bahar Şenliğimiz, yoğun ve tempolu geçen eğitim öğretim yılının sonunda öğrencilerimizin biraz olsun rahatlamalarına, stres atıp eğlenmeleri için fırsat olacaktır. Ayrıca öğrencilerimizin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmelerine katkı sunacaktır. Bu şenliğimizin sağlık ve huzur içinde geçmesini diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Âşık Sanatı Sempozyumu, Alev Alatlı Proje Anadolu Liseleri Açıldı, Iv. Mednıght’tan Masallar’ın Bir Parçası Olma Zamanı

Kapadokya Üniversitesinin Dördüncüsünü Düzenlediği Âşık Sanatı Sempozyumunda Bu Yıl Erzurum Konuşuldu Kapadokya Üniversitesi Türk Dili …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420