KoroBiz – Ezgilerle Hikâyemiz Tanıtım Buluşması

Ezgilerin dini, mezhebi, ırkı yoktur, şiirleri farklı harfler diziniyle yazılsa bile. İyi komşulara, özgür kadınlara, umutlu gençlere, neşeli çocuklara adanmış şarkıların, sevgi, aşk ve barışa dair şiirlerin dili aynıdır.

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Balat Kültür evi olarak, bir zamanlar sokaklarında 7-8 dilin konuşulduğu İstanbul’un en eski yerleşimlerinden Balat semtinin geçmişine yakışır bir çalışma başlattık.

Şef Cengiz Ünal’ın yönetiminde çok dilli, çok kültürlü bir koro çalışması ile Balat’ın tarihini selamlarken, ortak şarkıların diliyle dostluk ve barışa katkı sunmayı diliyoruz.

15-29 yaş arasındaki gençlerden oluşan KoroBiz, ülkemizin kültürel varlığı olan farklı ana dillerde şarkılara ve ezgilere yeniden hayat veriyor. Coğrafyamızın kadim halklarından oluşan Danışma Kurulu üyelerinin değerli katkıları ile Türkçe, Ermenice, Ladino, Rumca, Romanes, Kürtçe, Zazaca, Süryanice şarkılar ve ezgiler Balat’ta yeniden buluşuyor.

Federasyonumuz tarafından, 2010 yılında restore ederek kültür sanat ve sosyal üretim mekanı olarak hizmete açılan Balat Kültür Evi, o tarihten bu yana, özellikle kadınlar ve gençlerin katıldığı çeşitli etkinliklerle kent kültürüne katkı veriyor.

Avrupa Birliği Elele Kültürler Arası Diyalog İçin Kültür Sanat Fonu katkısı ile yürüttüğümüz KoroBİZ çalışması ile kültürler arası diyaloğu müziğin birleştirici gücü ile yeniden inşa etmeyi amaçlıyoruz.
Image

BULUŞMA PROGRAMI:

14.00-15.00 Buluşma – Tanışma

15.00-15.30 Açılış Konuşmaları

Sevil Koca TSKF Başkanı
Nilgün Kıvırcık Proje Koordinatörü
Cengiz Ünal Koro Şefi
Korist gençlerden paylaşımlar

15.30-15.45 KoroBiz Mini Konser

15.45-17.00 Değerlendirmeler

Sizi, ‘ötekini’ biz yapacak olan bu müzik yolculuğunda, BİZ OLMA çabasına ortak olmaya, KoroBİZ’in nefes olacağı barış ve dostluk sesine katılmaya, ilk toplantımızda BİZ’e eşlik etmeye davet ediyoruz.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AFAD, MTA ve TBB İş Birliği ile Kayseri’nin Depremselliğine Katkı Sağlayacak Proje, Ulaşımda ‘Gittiğin Kadar Öde’ Projesi, Kayseri’de “Asurlu Tüccarlar Mahallesi” Projesi, Mutfak Sanatları Merkezi, Bünyan’da yol çalışması

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ULAŞIMDA ‘GİTTİĞİN KADAR ÖDE’ PROJESİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yatırım, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420