Murat Duru Çankaya Kaymakamı oldu

Develi Kaymakamı iken 9 ay önce  Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamlığına atanan Murat Duru son kararname ile Ankara Çankaya Kaymakamı oldu. Duru’ya yeni görevinde başarılar dilerim.

Murat Duru, bu konuda şu paylaşımı yaptı.

ZOR AMA ARZ-I VEDA YAKLAŞIRKEN
(Sonuna kadar okumanız dileğiyle)
Trakya’mızın en güzel ilçelerinden biri olan Çerkezköyümüze ve Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerime hizmet için 9 ay önce “Ya Allah Bismillah” diyerek ilçemizdeki görevime başlamıştım.
20.05. 2022 tarihi itibariyle de T.C. İçişleri Bakanlığımızın takdiri bizlerin de isteği ile Ankara Çankaya Kaymakamlığına görevlendirildim. Necip milletimize “hizmetkarlık” yolundaki görev yerimiz bundan sonra Ankara Çankaya Kaymakamlığı olacaktır inşallah.
Güzel insanların yaşadığı güzel şehirimiz Çerkezköy’ümüze hayırlı hizmetler yapabilmek ve Çerkezköyümüzün her yönden daha da gelişebilmesi için yerel yönetimlerle, kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdür ve personeli çalışma arkadaşlarımla, 12 mahalle muhtarlarımla,Siyasi Parti İlçe Başkanlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarımızla, İş Adamlarımızla, İlçe Esnaflarımızla ve Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerimle hep beraber el ele verip sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalıştık.
Çerkezköyümüzdeki görev sürecimin her anında yaptığımız hayırlı hizmetler ile insanımızın hayır dualarını alarak yaşam kalitesini ve refah düzeyini arttırmayı amaçladık.
Hizmet ederken her zaman Kaymakamlık makam kapısı yaşlı-genç, fakir-zengin her zaman 7’den 70’e bütün Çerkezköyümüzün güzel insanlarına açık olmuştur. Vaktim elverdikçe zaman zaman esnaflarımızla ve Çerkezköyümüzde yaşayan insanlarımızla tanışıp sohbet ederek, yetkim ve gücüm dahilinde, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek Çerkezköyümüzün sorunlarına çözüm bulmaya çalıştım, yine bilgi ve tecrübelerim doğrultuda insanımıza en doğru yolu ve seçenekleri göstermeye çalıştım. Halkın ve Hakkın Kaymakamı olarak Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerimi Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle bütünleştirip kaynaştırarak adeta köprü olmaya çalıştım. ‘Devlet görevlisi vatandaşının kültürünü, inancını, gelenek ve göreneklerini horlamayacak, tepeden bakmayacak, vatandaşını dürüst, samimi, içten ve riyasız bir şekilde sevecek ve Ona hizmet edecek, öte yandan vatandaş da devletine ve devlet görevlisine yardımcı olacak, sahip çıkacak, sevecek ve saygı duyacak’ anlayışını ilçemizde oluşturabilmek için çok büyük özen ve gayret gösterdim.
Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerime hizmet etmekten her zaman gurur duydum ve bundan sonra da gurur duyacağım. 81 ilimizden gelen insanlarımızla adeta Türkiye’mizin özeti olan Çerkezköylü hemşerilerimi kimi zaman dede-nine, kimi zaman anne-baba, kimi zaman hala-dayı-teyze-amca, kimi zaman da kardeş olarak görüp onları özüm saydım. Kısaca bir halk çocuğu olarak kendimi Çerkezköyümüzün güzel insanlarından biri gibi hissettim. Devletimizin ve Hükümetimizin bana verdikleri imkanları kendi bilgi ve tecrübelerimle birleştirerek Çerkezköy merkez ve mahallelerine eşit, adaletli ve hakça bir dağılım yaparak sunmaya çalıştım. 9 aylık görev sürecimde 12 mahallemizin her birine Cuma programları düzenleyerek her defasında ziyaret edip muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla sıcak, samimi ve direk ilişkiler kurarak sorunları yerinde tesbit edip çözümler bulmaya çalıştım. Ben halkımıza ne kadar çok hizmet edersem, ne kadar çok teşekkür ve ‘’Allah razı olsun’’ sözlerini duyarsam o kadar çok mutlu olurum. Bu mutluluğu daha önceki ilçelerde olduğu gibi Mevlam Çerkezköy ilçemizde de ziyadesiyle doya doya bana yaşattı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine, cennet vatanımıza, Müslüman Necip Büyük Türk Milletine duyduğum karşılıksız aşk ve sevgiye ilave bir de riyasız gerçek bir Çerkezköy sevgisiyle gecemizi gündüzümüze katarak, doğru, dürüst, açık, şeffaf bir şekilde İlçemiz merkez ve mahallelerine hizmetin en iyisini yapmaya çalıştım. Bütün amacım Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerime sevgi ve saygıyla bezenmiş hoş bir seda bırakmak olmuştur. Çünkü Çerkezköyümüz ve Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerim hoş sedayı ziyadesiyle hak ettikleri gibi her şeyin en güzeline de layıktırlar ve onları her gittiğim yere gönlümde götüreceğim. Beni sevgi ve saygısıyla adeta yalan dünyanın en zengini yapan Çerkezköyümüzün güzel insanları hemşerilerimi asla unutmayacağım.
Arz-I veda vakti yaklaşırken; “ne mutlu İslam inancıyla yoğrulmuş Müslüman Necip Büyük Türk Milletine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet edenlere’ diyorum.
Bu duygu seli içersinde selam, sevgi, saygı ve dua ile…

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erdoğan, Özel, Yerlikaya, Özdağ, İnce Kayseri olaylarını değerlendirdi, Sinan Ateş davası açıklamaları yapıldı

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI Kıymetli Kayserili hemşehrilerimiz; ilimizde dün akşam vuku bulan …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420