TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN ‘VER ELİNİ MEMLEKET’, SİVAS VE ERZURUM HAMLESİ

İlhan KARAÇAY’ın haberi

Türk Hava Yolları Amsterdam Müdürlüğü’nden yapılan bir açıklamaya göre, önümüzdeki yaz ayları için, ‘Ver Elini Memleket’ sloganı ile ucuz tarifeli seferler düzenlendi. Hollanda’dan İstanbul aktarmalı olarak Sivas, Erzurum ve diğer kentlere de yüzde otuz indirimli  fiyatlar uygulanacak.

Parlamento’ya yurt dışından giren ve ‘TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı’ olan Zafer Sırakaya’nın girişimi ile gerçekleşen kampanyaya göre, tüm ülkelerde uygulanacak olan seferler, Hollanda’da da uygulanacak.THY Amsterdam Müdürlüğü’ne yeni atanan Şerafettin Ekici,  Amsterdam’dan Sivas, Erzurum ve diğer şehirlere İstanbul aktarmalı uçuşlara da yüzde otuz indirim uygulanacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları ile yüzde 30 indirimli ‘Ver Elini Memleket’ Kampanyası
1 Mayıs- 30 Eylül 2023 tarihleri arasında geçerli olacak. Ucuzluk, 28 Kasım- 4 Aralık 2022 tarihleri arasında alınacak olan biletler için geçerli olacak. İndirim en az üç, en fazla dokuz kişi için yapılan rezervasyonlarda, tüm ekonomi sınıf uçuşlarda geçerli olup, kampanya kapsamında yapılan indirimlere vergi ve harçların dahil olmadığı da açıklandı.

Konuyla ilgili olarak ayrıca bir açıklama yapan Zafer Sırakaya şunları söyledi:
“Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın memleket özlemini, Türkiye hasretini gidermek için ilk adımı atan ve bilet fiyatlarında indirim talebimizi hayata geçiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’a ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza yurtdışı Türkler ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda yaptığımız çalışma ve görüşmeler neticesinde THY’nin önümüzdeki dönemlerde de bilet fiyatlarında yapacağı kampanya ve indirimlerle yurtdışı Türklerin ülkelerine daha sık gelmelerine imkân sağlayacağı müjdesini şimdiden sizlerle paylaşıyorum.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bizlerden istek ve beklentilerine yönelik çalışmalarımız devam ediyor ve her daim devam edecek.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği’nden Mirdamed Azizov’un kardeş Türkiye Cumhuriyeti’ne ziyareti

BM ortağı Uluslararası İnsan Haklarını Koruma Komisyonu’nun Orta Asya uzmanı, CIPDH üyesi, Ebedi Birlik Gençlik …