İstanbul’daki hain saldırıya tepkiler..

TÜRKİYE  HARP MALÜLÜ GAZİLER  ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ
KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI ALİ YAVUZ’DAN TEPKİ
 13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul / Taksim / istiklal Caddesinde meydana gelen menfur patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.
 Ülkemizin huzurunu bozmak ve kaos çıkarmak için alçaklıktan medet umacak kadar küçülen hainler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. İstanbul’a düşen ateş sadece İstanbul ‘da değil ülkemizin her köşesinde yanmıştır, acımız ve kederimiz ortaktır.
Çocuklara, masun canlara kıyacak kadar alçak olan vatan hainlerine yaptıklarının hesabı en kısa zamanda ve en sert şekilde sorulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizlere bu acıyı yaşatanlara, bu ve bunlar gibi vatan hainlerine misliyle karşılığını verecek, dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Biz bu mücadeleyi bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğiz ve özellikle bize dost gibi görünen,  teröristleri kendi ülkelerinde saklayan, hainlere her türlü desteği veren gerek içimizdeki gerekse dışımızdaki hainlere en ağır şekilde derslerini vereceğiz.
Biz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak bu menfur olay karşısında yaşadığımız derin üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyoruz.
Gün; birlik ve beraberlik olma günüdür. Acıyı paylaşma günüdür.
Başımız sağolsun…
Vatan sağolsun…

Tüm Emekliler Sendikası Kayseri Şubesi’nden hain saldırıya tepki

Tüm Emekliler Sendikası Kayseri Şubesi, son olarak Taksim’de meydana gelen olaya sert tepki gösterdi, olayı kınadı, şu açıklamayı yaptı.
‘İstanbul İstiklal caddesi bir bombanın patlatılması sonucu 6 yurttaşımız yaşamını kaybetmiş 81 yurttaşımız yaralanmıştır . Tüm Emekliler Sendikası Kayseri Şubesi olarak ülkemizi kör bir karanlığa ve kaosa sürüklemeyi amaçlayan bu saldırıyı şiddetle kınıyor , lanetliyoruz !
İnsanlarımızın huzurunu bozmaya , yaşamlarını karartmaya kimsenin hakkı yoktur. Bir an önce bu katliamı yapanlar , yardımcı olanlar açığa çıkarılmalı en şiddetli şekilde cezalandırılmalı.
Tüm Emekliler Sendikası olarak , barış ve huzur içinde bir ülke ; insanca , kardeşçe bir yaşam umudu ve isteğimizi yineliyoruz.
Yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz.’

ALTI SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANININ ORTAK AÇIKLAMASI
TERÖRE GEÇİT VERMEYECEĞİZ!
Dün (13 Kasım 2022) İstanbul Taksim’de meydana gelen hain terör saldırısını toplantımızın öncelikli gündem maddesi olarak ele aldık.
Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmaması için dua ediyoruz.
Milletimizin başı sağ olsun.
Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz.
Bizler, Türkiye’yi terör saldırılarıyla dizayn etmek isteyenlere karşı kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin amaçlarına ulaşmalarına hiçbir koşulda müsaade etmeyeceğiz.
Terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız. Bu mücadele sonuç alana dek sürdürülmelidir.
Bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve kararlıyız.
Milletimizin barış, huzur ve güven ortamında yaşaması hepimizin elindedir.
Ülkemizin yarınlarını demokratik bir hukuk devletinde güvenle kuracağız.
Bütün zorlukları hep birlikte aşacağız.
Odakır: “Kalleş terör saldırısını nefretle lanetliyorum”
Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı hakkında yaptığı açıklamasında terörü lanetledi. Odakır, “Birlik ve beraberliğimize, huzurumuza karşı yapılan bu kalleş terör saldırısını nefretle lanetliyorum” dedi.
İstanbul’da Taksim İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı sonucunda 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişinin de yaralandığı açıklandı. Yaşanan terör saldırısı sonrasında KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, yaptığı açıklamayla terörü lanetledi.
“YAŞANAN ACIYI İÇTENLİKLE PAYLAŞIYORUZ”
Başkan Odakır, “İstanbul’da Taksim İstiklal Caddesi’nde bir terör saldırı meydana geldi. Vatandaşlarımız hayatını kaybetti, çok sayıda insanımız da yaralandı. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz, yaşanan acıyı içtenlikle paylaşıyoruz” dedi.
“EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR”
Türkiye’nin terör saldırılarıyla karıştırılmak istendiğinin altını çizen Odakır, “Türkiye, geçmişte de günümüzde de bu türden kalleşçe saldırılarla karıştırılmak istendi, istenmeye de devam ediyor. Memleketimizin her alandaki atılımlarının önü kesilmek ve bir kargaşa oluşturulmak isteniyor. Bilinmelidir ki tüm bunların karşısında Türk milleti tek yumruk olarak duracaktır. Ülkemiz, tüm güvenlik güçleri ve insanlarımızla birlikte, oluşturulmak istenen bu kargaşaya geçit vermeyecektir. Hiçbir şekilde terör karşısında suskun kalınmayacak, terörün hedefine ulaşmasına müsaade edilmeyecektir. Birlik ve beraberliğimize, huzurumuza karşı yapılan bu kalleş terör saldırısını nefretle lanetliyorum. Devletimiz, güvenlik güçlerimiz bu saldırıların cevabını dün verdiği gibi bugün de misliyle vereceğine kalpten inanıyorum. Vatan ve millet düşmanı terör grupları emellerine ulaşamayacaklar. Allah bir daha böyle kötü olaylar, acılar yaşatmasın. İstanbul’umuzun, milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Ünal’ınTERÖRİSTLER HEDEFLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAK” basın  açıklaması 

            İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısı hepimizi derinden yaralamıştır. Huzurumuza ve birlikteliğimize darbe vurmaya yönelik bu terörist eylemi şiddetle lanetliyor, patlamada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

            Eli kanlı teröristlerin genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden masumlara karşı gerçekleştirdiği bu insanlık dışı saldırı, terörün gerçek yüzünü bir kere daha ortaya koymuştur.  Güvenlik güçlerimizin yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucunda terörün başını ezdiğimiz bu günlerde, ülkemizin en kalabalık bölgelerinden birinde böyle bir eylemin gerçekleştirilmesi, teröristlerin son çırpınışlarıdır. Bu eylemin kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine atılan çirkin iftiraların hemen arkasından gerçekleşmesini manidar buluyor, terör örgütlerinin sivil uzantılarının yaptığı algı operasyonlarıyla ülkemizi hangi noktaya çekmek istediğinin bir kere daha açığa çıktığını görüyoruz. Terör örgütleri ve onların gizli açık uzantılarının emellerine ulaşamayacağını, Türk milletinin her bir ferdinin hainler karşısında birlikte ve dimdik ayakta olduğunu bir kere daha tüm dünyaya ilan ediyoruz.

            Uzun yıllardan beri kanlı bir terörün acı bedeli olarak on binlerce vatan evladımızı şehit verdik. Bundan sonra tek bir vatan evladının burnunun dahi kanamaması için ne gerekiyorsa yapılmalı, teröristlerin gözünün yaşına bakılmamalıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörün son bulması için yapılan her türlü çabaya ve gerçekleştirilen her eyleme destek veriyor, güvenlik güçlerimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu bir kere daha ifade ediyoruz.

            Ülke içinde teröre karşı birlik ve beraberliğin sağlanması, ülkemizde huzur ortamının korunması açısından son derece önemlidir. Ülkemizdeki terör belasının son bulması; milletimizin birlik ve beraberliği; dostluk ve kardeşliğimizin ilelebet sürdürülmesi için tüm sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin, kişi, kurum ve kuruluşların milli hassasiyetlerimiz doğrultusunda ortak hareket etmesi ve güç birliği oluşturması hepimizin arzu ettiği bir durumdur.

            Türkiye Kamu-Sen olarak terörün kökünün kazınması, Anayasamızda ifadesini bulan “devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün” pekiştirilmesi için üzerimize düşen her türlü görevi üstlenmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Terörü ve teröristleri bir kere daha lanetliyor, patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KAYSERİ’DEN GAZZE’YE C-130 İLE İNSANİ DESTEK

Milli Savunma Bakanlığı, Gazze’ye sağlık personeli ve yardımı gönderildiğini şöyle paylaştı. ‘Gazzeli kardeşlerimizin tahliyesi için …