Süleyman Soylu istifa etti

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve küresel salgına neden olan  koronavirüs salgınını önlemek için 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta Cuma günü gece yarısına 2 saat kala sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinin açıklanması ile yaklaşık 300 bin vatandaş alışveriş yapmak için marketlere ve fırınlara koşarak, günlerdir virüse karşı alınan önlemleri alt-üst etmişti. Koronavirüs salgınının artacağından sorumlu tutulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepkilerin hedefi olmuş ve hatasını kabul etmişti.

Bakan Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıkladı ve şunları söyledi.

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah’a ısmarladık.. Allah milletimizi korusun…”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

CHP’li Arık’tan MHP’li vekillere ‘kutuplaştırma’ tepkisi, adrese teslim ihaleye de Meclis’te dikkat çekti

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK ADRESE TESLİM İHALE İDDİALARINI MECLİSE TAŞIDI: “AK PARTİNİN VİLLASI DA BALLI TAKSİSİ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.