SORUMLU BİZİZ! (KÖŞE YAZISI)

Mustafa TEMİZER

Siyasiler ülke sorunlarını çözmeyi değil seçim kazanmayı önceliyor. Genel seçim bitiyor yerel seçime hazırlanıyor. Yerel seçim bitiyor genel seçime hazırlanıyor. Siyasetin çözüm bulma ilim ve sanatı olduğunu biliyorlar!? Ülke sorunlarını çözecekler ama çözmeye zaman bulamıyorlar!

Bir zamanlar bir reklam vardı “ Yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız.” diye. Birbirinden farkı olmayan güdümlü iktidar ve muhalefet, seçim öncesi kendilerine verilmeyen oyların boşa gideceği algısı oluşturuyor. Seçmeni kendilerine mahkum ediyor…. Seçim sonrası kimlere verilen oyların boşa gittiği anlaşılıyor. Seçmenin büyük bir kısmı verdiği oydan pişmanlık duyuyor. Keşke …………demeye başlıyor. Siyasette acilen neye ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor.

  • Yabancılardan icazetli, güdümlü, dini ve milli değerlerimizi istismar eden, milleti ayrıştırıp kutuplaştıran, milletin birliğini, vatanın bütünlüğünü tehlikeye atan iktidar ve muhalefet partilerine verilen oylar boşa gitmiştir.
  • Uyguladığı yanlış politikalar yüzünden ülkeyi ekonomik krize sokanlara, mutfağı, çarşı pazarı yangın yerine çevirenlere verilen oylar boşa gitmiştir.
  • Haksızlığı ve adaletsizliği zirveye çıkaran, başta adalet olmak üzere devletin bütün kurumlarını itibarsızlaştıranlara verilen oylar boşa gitmiştir.
  • Uluslararası haklarımızın başta Kıbrıs, Kudüs ve Türkistan’daki tarihi sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmekten aciz yönetimlere ve destekçilerine verilen oylar boşa gitmiştir.
  • Teröriste terörist diyemeyen onlarla gizli pazarlık içinde olanlara verilen oylar boşa gitmiştir.
  • İzlediği şeytani politika ile hiçbir ahlaki ilke tanımayan, iktidar olmak için her şeyi mübah gören, şahsi ihtiraslarına ülkeyi kurban eden iktidar ve muhalefet partilerine verilen oylar boşa gitmiştir.

Algı operasyonları etkisiyle oy kullanıp oylarımız boşa gittiyse yaşanan ekonomik, kültürel, siyasi, ahlâki… sıkıntılardan biz sorumluyuz. Oyu boşa giden herkes sorumlu. Yapılan adaletsizliğe, haksızlığa, yolsuzluğa, zulme istemesek ortak olduk……

Toplumları yücelten milli birliktir. Milli birliği sağlayacak yeni bir siyasi anlayışa, taze zinde kadrolara acil ihtiyaç vardır.

Bu kadro sadece Allah’tan korkmalı ve sadece Allah’a hesap vermeli. Liderleri en güzel örnek âlemler sultanı Hz.Muhammet Mustafa(s.a.v) olmalı.

Makam beklentisi, ihale beklentisi ve benzeri hiçbir beklenti içinde olmamalı. Sadece Hakkı Hak bilip Hakk’a ittiba; batılı batıl bilip batıldan İçtinab etmeyi dustur edinmeli.  Sadece ve sadece Hak rızasına talip olmalı. Sadece Allah’tan korkmalı ve Allah’a hesap vermeli.

Hak ölçülerini öğrenmek, yaşamak ve tebliğ etmekten başka hiçbir endişe ve hiçbir korkuları olmamalı. Bu konuda kendilerini engelleyecek hiçbir gücü tanımamalı. Hedefleri; tüm insanlığın barış ve mutluluğunu sağlayacak olan Muhteşem Türkiye projesini ayırımsız tüm milletimizle birlikte gerçekleştirmek olmalı.

Yarım asrı aşkın zamandır Milletim Uyan! Varlığın, birliğin, geleceğin tehlikede! Hak, hukuk, adalet; her zaman ADALET, her yerde ADALET, herkes için ADALET. Diyen Millet Partisi kadroları bu özellikleri taşımaktadır.  Şeytani politikaya hayır, rahmani siyasete evet diyen. Taze, zinde Millet Partisi kadroların öncülüğünde ortak değerlere, ilkelere, ideallere ve projelere hep birlikte sahip çıkmak zorundayız.                                                                                                                                                                                       İnsan hak ve hürriyetlerine dayalı HUKUK DEVLETİ                                                                                                                                                                                         Millî iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ 

Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK

Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET                                                                                                                                            

Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU                                                                                                                                                         Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti İslam Rönesansı’nı (İslam’ın yeniden dirilişi) yöneten MUHTEŞEM TÜRKİYE projesini gerçekleştirmek isteyen. Milleti bu projeye ortak olmaya davet eden Millet Partisi’ne verilen oylar boşa gitmemiştir.                                                                                                                                                                                         Milletimizin ve yöneticilerimizin uyanması, iştirak edilmeyen çilesine katlanılmayan bir kurtuluşun mümkün olmayacağı anlayışı ile basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Pembe Köşk  

Prof. Dr. Ata Atun  (İnş. Müh.), Doç. Dr. (UA. İliş.)  KKTC Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı Size …