SEÇMEN KİME OY VERDİĞİNİ SANIYOR?!(KÖŞE YAZISI)

Mustafa TEMİZER

Parti kurmak, ülkeyi yönetmek için başta ABD olmak üzere yabancı ülke temsilcileri ile görüşmek o ülkelerin desteğini almak zorunda olduğuna inanan iktidar muhalefet partilerini destekleyen seçmen kime oy verdiğini zannediyoruz?

Örneğin; R.T. Erdoğan’ın  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken 90’lı yılların başında ABD’nin Ankara Büyükelçisi olan Morton I. Abramowitz, Graham Fuller ve bir başka emekli CIA yetkilisi George Fides ile görüştüğü, birlikte FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Amerika’da oturma izni alması için kefil oluduğu,  George Soros tarafından fonlanan sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevi yapan Abramowitz, başkanla 1994 yılından itibaren görüştüğü ve yol arkadaşları ile dost olduğu, kurulan dostluklar sonucunda başkanın birkaç kez ABD’ye gidip görüşmeler yaptığı, Abramowitz’in 15 Ekim 1996’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını makamında ziyaret ettiği, parti kurmasını desteklediği, 1998 yılında Yargıtay’ın başkan hakkındaki hapis cezasını onamasından dört gün sonra 29 Eylül tarihinde dönemin ABD başkonsolosu Carolyn Huggins’in başkanı ziyaret ettiği, onu destekleyen açıklamalarda bulunduğu, başkanın Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı dönemde çok sayıdaki ziyaretçileri arasında yabancı büyükelçilerinin de bulunduğu, George W. Bush’un başkanlığı döneminde ABD Savunma Bakanlığı bünyesindeki Savunma Politikaları Kurulu’nu 2001-2003 yılları arasında yöneten Perle, 2004 yılında “Başbakanla bundan bir buçuk yıl önce [2002 ortaları] tanıştım. Dostum Cüneyt [Cüneyt Zapsu], telefon etti ve bana belki de başbakan olacak kişiyle tanışmak isteyip istemediğimi sordu. Ben de “Tabii isterim” dedim.” Erdoğan’la iki buçuk saatlik uzun bir görüşme yaptık dediği, Başkanın  ABD ziyaretleri sırasında dostlarının(!) isteği doğrultusunda Yahudi kuruluşları ile görüştüğü, ABD’nin ülkemizi de içine 23 İslam ülkesinin haritasını değiştirmeye yönelik Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanlığını kabul ettiği, Yahudi kuruluşu tarafından üstün cesaret madalyası ile ödüllendirildiği ….. iktidarın yabancı aklıyla hareket ettiği biliniyorsa seçmen kime oy verdiğini sanıyor?

Diğer taraftan iktidar adayı muhalefet partisinin mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 24 Ocak 2022 günün akşamında İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott  ile İstanbul Boğazı’nda balık yediği(!), 31 Ocak 2022’de ABD İstanbul Başkonsolosu Darie Darnell ve eşi Flake İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettiği, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçtaroğlu yabancı büyükelçilerle görüştüğü, ABD, İngiltere, Almanya’ya gittiği bir dizi görüşmeler yaptığı, ülkemizin sorunlarına çözüm üretecek(!) ABD’li bir danışman bulduğu… Muhalefetin de yabancı aklıyla hareket ettiği biliniyorsa seçmen kime oy verdiğini sanıyor?

Ülkemizde siyaset emperyalizmin ve işbirlikçilerinin isteği doğrultusunda yürütülüyorsa. Lobiler, holdingler, menfaat çevreleri yoluyla belli insanlar seçilip onlarla görüşülüp basın yayın ve bütün vasıtalar kullanılarak bu liderler parlatılıyorsa. Toplumda algılar oluşturuluyor milletin, parlatılan bu liderlerin peşinden sürüklenmesi sağlanıyorsa. Her türlü başarısızlığı dış güçlere bağlayan iktidarı da muhalefeti de yabancı güçler belirliyorsa.  Millet sadece tasdik makamı haline geliyor seçimlerde, belirlenen iktidar ve muhalefet adaylarını onaylamak zorunda kalıyorsa seçmen kime oy verdiğini sanıyor?  İktidarıyla muhalefetiyle ülkeyi kim yönetmiş oluyor?..

 Tüm söylemlerine rağmen iktidar ve muhalefetin milliliğinden bahsedilebilir mi? Mecliste “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” yazmasının manası kalır mı?..

Cumhuriyet tarihi boyunca dışardan icazetli yabancı güçlerin desteği ile iktidar olan politikacıların ülkeyi getirildiği nokta ortada değil mi? İcazetli iktidar ve muhalefetin ülke meselelerine çözüm getirmediği, koltuk sevdası için birbirinin gözünü oymaktan çekinmediği, tüm uzlaşma ve bütünleşme çabalarını küçük hesapları uğruna heba ettiği açıkça ortada iken seçmen kime oy verdiğini sanıyor?

Dışardan icazetli politika ve politikacılara hayır demek; Millete dayanan siyaseti gerçekleştirmek zorundayız. Türk siyasetinin siyasi aktörleri, “Türkiye, yabancı aklıyla değil; Türk zekâsı ile yükselecektir.” diyen Millet Partisinin Milli Birlik-Milli İttifak “MİLLİ, DEMOKRAT, ÇAĞDAŞ PARTİLER PLATFORMU” çağrısına, Muhteşem Türkiye Projesini birlikte gerçekleştirelim çağrısına kulak vermeli. Tüm putları devirmek, yersiz ve zararlı siyasi eğilimleri ve partileri bu yolla tasfiye etmek mümkündür.  Hep birlikte Yeniden Milli Mücadele ruhuyla ülkemizi;

İnsan hak ve hürriyetlerine davalı HUKUK DEVLETİ

Millî iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ

Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK

Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü, herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET

Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti İSLAM Rönesansı’nı yöneten MUHTEŞEM  TÜRKİYE’ yapmak zorundayız. Vatan, millet, bayrak, din, devlet, hak, hukuk adalet diyen dürüst ve samimi siyasetçiler Millet Partisinin çağrısına  kulak vermeli.

Unutmayalım ”İştirak etmediğimiz, çilesine katlanmadığımız bir kurtuluş mümkün değildir.”

Milletimizin ve yöneticilerimizin uyanması basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Avrupa Birliği Değişime Gebe  

Prof. Dr. Ata Atun (İnş. Müh.), Doç. Dr. (UA. İliş.) KKTC Cumhurbaşkanı Danışma Kurulu Üyesi …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420