Şair , Yazar Sendikacı Mehmet Akif İnan Kayseri’de anılıyor

Türk şiirinin önemli isimlerinden Yedi Güzel Adam’dan biri Mehmet Akif İnan, Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube tarafından ölüm yıl dönümünde anılıyor. Mehmet Akif İnan; Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Cahit Zarifoğlu gibi yazarların da içinde bulunduğu Yedi Güzel adam diye ifade edilen ekolün bir üyesidir.

Mehmet Akif İnan 1992 yılında Eğitim Bir Sen’in kurucu genel başkanlığını yaptı. Daha sonra 1995 yılında Memur Sen’i kurdu. Mehmet Akif İnan’ın kurduğu sendika bugün bir milyon üyeye ulaştı ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü oldu.

Şair , Kudüs şairi olarak da bilinmektedir.Şiirleri bestelenen, eserleri özgürlük ve mücadele platformlarında sürekli okunan, kitapları ile geçmiş ve gelecek arasında köprüler inşa eden Mehmet Akif İnan’ı anma programı Kayseri’de yapılacak.

 Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı  ve Memur Sen kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan tüm üyelerimizi, şiir ve ezgi dostlarını programımıza bekliyoruz, programımız bugün saat 16’da Melikgazi Belediyesi tiyatro salonunda olacaktır, programda müzisyen Selçuk Küpçük ve şiir yorumcusu Malik Şahin sunumlar yapacaktır, ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de yılın ahisi: Dededen oğul ve torun kebapçı Şakir’e

Kayseri’de Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında ‘yılın Ahisi’ Dededen oğula, oğuldan toruna kebapçılık yapan Şakir Büyükberber’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.