Özhaseki: 300 binden fazla konutu bir yıl içerisinde bitirip herkesi evlerine kavuşturacağız

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sanayici ve İş Adamları Buluşması, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımıyla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu şekilde sürekli gerçekleştirecekleri programlarla, hep beraber çalışarak Kayseri’yi daha iyi noktaya taşımak ve Kayseri’yi daha da yaşanabilir, Türkiye’yi daha da güçlü hale getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Kayseri’de özel bir tesiste gerçekleştirilen programa Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP İl Başkanı Ahmet Bağçovan, AK Parti Kayseri Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, rektörler, iş dünyasının sivil toplum teşkilatları temsilcileri ve çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

“BİRLİK, BERABERLİK, DAYANIŞMA İÇERİSİNDE HEP BERABER ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Sözlerinin başında, katılımcılara ve kendilerini yalnız bırakmayan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “İnşallah sağduyunun hâkim olduğu ve galip geldiği anlayış içerisinde, istikrarın önemini bilen 85 milyon Türk milletinin Sayın Cumhurbaşkanımız ve onun yol arkadaşlarına ‘yola devam’ demelerinden dolayı elbette memnuniyet duyuyor, Kayseri şehri olarak da bu konuda vermiş olduğunu desteklerden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, inşallah bundan sonra daha da birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde hep beraber bu çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum. Değerli il başkanlarımıza, özellikle AK Parti’mizin, Milliyetçi Hareket Parti’mizin kıymetli il başkanlarına yapmış oldukları hem gayretli çalışmalar hem de teşriflerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İlk defa gerçekleştirilen programda, Kayseri’nin her biri birbirinden kıymetli tüm yatırımcılarını bulunduramadıklarını ancak bundan sonra 15 günlük aralıklarla bir araya gelmeye özen göstereceklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi daha iyi noktaya taşımak adına gece demeden gündüz demeden hep beraber çalışarak, Kayseri’yi daha da yaşanabilir, Türkiye’yi daha da güçlü, Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak anlayış içerisinde hep beraber bu çalışmaları yapacaklarını dile getirerek başta Bakan Özhaseki ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

“SİZİN HİMAYENİZDE BU ŞEHİRDE DAHA ÇOK BÜYÜK HİZMETLER YAPACAĞIZ”

Şehre atanalı bir yıl olduğunu ve şehrin her noktasında Bakan Özhaseki’nin izlerini gördüğünü ifade eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri’de herkesin, kendilerini bakan olarak ağırlamaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu paylaştı. Vali Çiçek, Bakan Özhaseki’nin himayesinde Kayseri’de daha çok büyük hizmetler yapacaklarını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN MÜCADELE VURGUSU

Sözlerine Adıyaman’da olduklarını ve depremle ilgili çalışmaları incelediklerini ifade ederek başlayan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sonrasında ise Kayseri’ye yöneldiklerini ve ne zaman Kayseri’ye doğru yönelseler içlerinde bir ferahlık olduğunu dile getirerek, memleket sevgisinden bahsetti. Bakan Özhaseki, mücadelenin esas olduğunu, elle, dille, bedenle, parayla, pulla ve makamla mücadelenin yapılabileceğini anlatarak yıllardır iyi ne görürse yaptığını, kötü ne varsa karşısına dikilmeye çalıştığını kaydetti.

“VUKU BULANDA HAYIR VARDIR”

Konuşmasında, “Yıllardır sizlerle beraberiz, Allah sizlerden razı olsun, buralara kadar geldiniz, bizi yalnız bırakmadınız sağ olun var olun” diyen Bakan Özhaseki, sözü seçime getirerek, ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildiğini ifade etti ve vuku bulanda hayır vardır anlayışı doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen ‘tek adam rejimi ve diktatörlük’ eleştirilerine bir yanıt olduğunu aktardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki:

Kabine toplantısında deprem bölgesi için bulduğumuz yeni formülleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Bu formüller devreye girdiğinde depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, güvenli ve sağlam konutlarına kavuşturacağız

İnşallah söz verdiğimiz gibi 300 binden fazla konutu bir yıl içerisinde, iki yıla kalmadan ise diğer bütün konutları bitirip herkesi evlerine kavuşturacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de düzenlenen Sanayici ve İş Adamları Buluşması’nda yaptığı konuşmada depremzede vatandaşlar için üretilen afet konutlarına ilişkin yeni formüller geliştirdiğini ifade ederek, “Kabine toplantısında deprem bölgesi için bulduğumuz yeni formülleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Bu formüller devreye girdiğinde depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, güvenli ve sağlam konutlarına kavuşturacağız. İnşallah söz verdiğimiz gibi 300 binden fazla konutu bir yıl içinde, iki yıla kalmadan da diğer bütün konutları bitirip herkesi evlerine kavuşturacağız.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kabine toplantısında deprem bölgesi için bulduğumuz yeni formülleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Bu formüller devreye girdiğinde depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede vereceğiz.” dedi.

Bakan Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret için geldiği memleketi Kayseri’de sabah saatlerinde Seyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi’ni ziyaret etti. Ardından kent meydanında yer alan Bürüngüz Cami’ndeki Cuma namazı çıkışında hemşerilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Özhaseki, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi ziyaretlerinin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Sanayici ve İş Adamları Buluşması’na katıldı.

“Hamdolsun yine biz Cumhur İttifakı olarak ipi göğüsleyerek Sayın Cumhurbaşkanımızı makama oturttuk”

Cumhur İttifakı olarak 28 Mayıs seçimlerinde kararlılıkla çalışıldığını ifade ederek, “‘Vuku bulanda hayır vardır.’ biz, böyle söyledik ve devam ettik. İkinci seçimle birlikte yüzde 50’yi geçtik. Hamdolsun yine biz Cumhur İttifakı olarak ipi göğüslemiş olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızı da makama oturttuk. Türkiye’de şeffaf bir seçim oldu. Demokrasinin kurallarının hakkıyla oturduğu tüm dünyaya ilan edilmiş oldu. Çok şükür güçlü Türkiye imajı bir kere daha oturdu. Eskiden üzerinde oyunlar oynanan bir Türkiye olmaktan, Batı aleminin gözüne bakarak ne isterlerse yapılan bir ortamdan şimdi güçlü bir liderliğin ve milletin arkasında olduğu bir liderliğin inşallah inşa edileceği yüzyıla doğru girileceği bir dönem başlıyor. Bundan dolayı da mutluyuz.” şeklinde konuştu.

“10 Milletvekilimiz kol kola girsin; ben de 11. Milletvekili olarak çalışacağım”

Seçimde Kayserili hemşerilerinin AK Parti’ye 5 milletvekili verdiğini anlatan Özhaseki, ” Biz, Kayserimiz ve tüm şehirlerimiz için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kayseri TBMM’de 10 Milletvekiliyle temsil ediliyor, 7’si Cumhur İttifakı’nda. Ben de 8. Milletvekili olarak gayret edeceğim. Bu dönem muhalefetteki arkadaşlar şehrimizi kötülemekten vazgeçsin, 10 Milletvekilimiz kol kola girsin; ben de 11. Milletvekili olarak çalışacağım.” diye konuştu.

“Kabine toplantısında deprem bölgesi için bulduğumuz yeni formülleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Bu formüller devreye girdiğinde depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede vereceğiz”

 Bakan Özhaseki, asrın felaketi olarak tanımlanan 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin bin yıllık medeniyetin karşılaştığı en büyük afet olduğunu hatırlatarak, “14 milyon insan bundan etkilenmiş. 100 kadar ilçemiz, 1000’e yakın köyümüz ve yıkılan bina sayısı, dün aldım rakamları bir daha, çünkü itirazlar oluyor. Mahkemelerin verdiği kararlar var, ara ara değişebiliyor. 680 bin konut yıkılmış. 170 bin de iş yeri, depo, ahır, köy yıkılmış, tek katlı. Yani 850 bin tane bizim yapmak zorunda olduğumuz ev var, iş yeri var. Bunların altyapıda yapacağız. Bunların hepsinin maddi zararı 100 milyar dolar civarında. İnsanların bir kısmı çadırdalar, bir kısmı konteyner kentteler. Oradan da haliyle bir an önce çıkmak istiyorlar. Diyorlar ki ‘acele evlerimizi yapın verin.’ Bunlar yapılacak, çaresi yok. Bu yükün altından kalkacağız. Değişik formüller var. O formülleri geliştiriyoruz zaten. Benim bulduğum yeni formüller var, çalıştığım. Çarşamba günü kabine toplantımız var. Kabine toplantısında deprem bölgesi için bulduğumuz yeni formülleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Bu formüller devreye girdiğinde depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, güvenli ve sağlam konutlarına kavuşturacağız. İnşallah söz verdiğimiz gibi 300 binden fazla konutu bir yıl içinde, ondan sonra bir buçuk ve iki yıla kalmadan da diğer bütün konutları bitirip herkesi evlerine kavuşturacağız.” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN PINARBAŞI’NA 2 AYRI MÜJDE

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Binası Projesi’nin …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420