TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ SÜRÜYOR,HACILAR’DA GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI PROJELERİNİ SERGİLEDİ

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ SÜRÜYOR

Talas’ın klasikleri arasına giren ve her ay vatandaşlardan yoğun ilgi gören ‘Antika Pazarı’ hız kesmeden devam ediyor.

‘Harman Meydanında Tarihe Yolculuk’ sloganıyla her ayın ikinci pazarı kurulması geleneksel hale gelen organizasyon, 11 Haziran Pazar günü yine antika satıcılarıyla tarihi eşya meraklılarının buluşmasına sahne olacak.

Harman Mahalle Meydanında kurulan pazarda tarihi ev eşyalarından radyo, gramofon ve plaklara, antika para ve pullardan tesbih, halı ve kilimlere kadar birçok değerli ürün antika meraklılarının beğenisine sunulacak.

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI PROJELERİNİ SERGİLEDİ.

Hacılar Ali Atay Şaşoğlu Ortaokul Öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK araştırma projeleri sergisi açıldı. İlçe protokolünün de beğenisini kazanan projelerden üç tanesi TÜBİTAK bölge finalinde yarışmaya hak kazandı.

Hacılar Ali Atay Şaşoğlu Ortaokulunda düzenlenen ve Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Esma Sayıcı, İlçe Emniyet Müdürü Maksut Güldaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Erdoğan, kurum ve okul müdürleri ile velilerin katıldığı serginin açılışına öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

6’ncı sınıf öğrencilerinin yaptığı model roket, 7’inci sınıf öğrencilerin yaptığı model uçak ve 8’inci sınıf öğrencilerin TÜBİTAK yarışmaları için hazırladıkları projelerin sergilendiği programda öğrenciler özenle yaptıkları projeleri ilçe protokolüne tanıttılar. Serginin ardından TÜBİTAK bölge finaline katılan öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Program öğrenciler tarafından yapılan roketin fırlatılması ile son buldu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri OSB Yönetimi İstanbul’daki Fuarlara Çıkarma Yaptı

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, İstanbul’da ziyarete açılan 2 ayrı fuar …