MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ÖZDEMİR: -CUMHURBAŞKANI İLE KILIÇDAROĞLUNU KIYASLAMAKTAN AR EDERİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 28 Mayısta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde, Bu seçimde iki aday yarışacak. Ben şahsen ne donanım olarak, ne devlet tecrübesi olarak, ne siyasi liderlik olarak, ne de bu milletin milli manevi değerleri paralelinde Sayın Cumhurbaşkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu ile kıyaslayamam bundan ar ederim dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Ahmet Bağçovan, Öz Ağaç İş SendikasıGenel Başkan Tuncay Dolu ve Genel Başkan Yardımcısı Emin Haytanında bulunduğu istişare toplantısına katıldı.
Toplantıda 14 Mayıs seçimlerini değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Bu gün dünyaya baktığınızda krizlerin hakim olduğu, bu sebepten dolayı da pek çok ülkenin sıkıntı yaşadığı dönemde Türkiye istikrarını sağlamakla birlikte kökleşmiş sorunların aşılmasında başarılı imtihan vermiştir.
Böylesi bir dönemde pek çok ülke terörle mücadele edemez duruma gelmişken, Türkiye kendisine yönelen terör tehdidinin tamamını kaynağında bertaraf etme iradesini ve kudretini göstermiş, Cumhuriyet tarihimi boyunca, terörle mücadele anlamında Türkiye tarihinde ilk defa böylesine kapsamlı bir süreç yaşanmış, başarılı neticeler alınmaya başlanmıştır.
Benzer şekilde sorun yaşanan, savaşların olduğu dönemde Türkiye kendi iradesini ortaya koymuş, kendi iradesiyle birlikte hem bölgesel sorunlara yol açan, küresel krizlere yol açan savaşların etkilerinin aşılmasında bir başarı daha elde etmiştir. Bu gün dünyada sorunların aşılması, krizlerin çözüme kavuşturulması konusunda artık ülkelerin hemen hemen tamamı Washingtonun veya Londranın yolunu tutmuyor. Mutlaka Ankara ve İstanbula geliyor. Bir dönem ısrarla birilerinin Falanca ülke ne diyecek, falanca ülke ne yapacak? Bunu bekleyelim görelim, ona göre tavır alalım dediği zaman diliminden Allaha hamd olsun Türkiye bu gün artık öyle bir seviyeye gelmiştir ki, diğer ülke ve tarafların tamamı Türkiye ne yapacak, Türkiye ne düşünüyor, Türkiye nasıl bir adım atacak diye Türkiyenin dikkatle takip edildiği bir süreç yaşanıyor. Bu kazanım sosyal refah olarak da aziz milletimize yansımaya başlamıştır.
PKK terör örgütünün siyasi uzantılarıyla beraber hareket eden siyasi partiler ise, Türkiyeyi geçmişin karanlık günlerine döndürmek istemiş yine kriz, kaos ve kargaşadan başka Türkiyeye hiçbir şey kazandırmamış olan parlamenter sistemin devamından yana bir irade ortaya koymuştur.
Ancak gelinen aşamada 14 Mayıstaki seçimlerde milletimizin iradesiyle birlikte Mecliste oluşan tabloya baktığımızda Cumhur İttifakı Mecliste çoğunluğu elde etmiş, böylelikle aziz milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin devam etmesini arzuladığını da dosta ve düşmana göstermiştir. Şimdi bunun ikinci ayağı vardır. İkinci ayağı da Cumhurbaşkanımızın yüksek bir oy çoğunluğu ile seçilmesidir. Ben Allah izin verirse zaten sizlerin de Kayserinin de üzerine düşeni yapacağına inanıyorum diye konuştu.
Pazar günü yapılacak olan seçimde Rehavete kapılmayacağız uyarısında bulunan Özdemir, Pazar günü yapılacak olan seçimlerde hem ailemizi hem de yakınlarımızı sandığa götüreceğiz. Milletimizin öz evladı olan, milletin kendi bağrından çıkardığı, bunca yıl sonra Türk Milletine büyük kazanımların gelmesine vesile olan hayatını Türkiyeye adamış olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana oy verilmesini sağlayacağız inşallah diyerek, Bu seçimde iki aday yarışacak. Ben şahsen ne donanım olarak, ne devlet tecrübesi olarak, ne siyasi liderlik olarak, ne de bu milletin milli manevi değerleri paralelinde Sayın Cumhurbaşkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu ile kıyaslayamam bundan ar ederim.
Bir yanda hayatını bu millete adamış, gecesini gündüzünü Türk Milletinin birliği beraberliği ve iyiliği için harcayan, Türkiyenin daha ileri seviyeye gitmesi için kararlı bir şekilde gayret eden, dünyada nerede bir mazlum varsa bu mazlumların çağrılarına sessiz kalmayan, irade ve yetkiyi sadece Türk Milletinden bekleyen Recep Tayyip Erdoğan varken, diğer yandan 13 defa diğer siyasi parti genel başkanları ile buluşup ardından adaylığını kabul ettirebilmek ve meşru gösterebilmek için dünyadaki belli başlı ülkeleri ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu var. Bu gerçeği hatırlatmak lazım. Bu isim kendi adaylığını tanıtmak ve kabullendirmek için Kayseriye mi geldi, Sivasa mı geldi. ABDye, İngiltereye ve Almanyaya gitti adaylığı için icazet bekledi. Sonrasında zillet ittifakı liderleri ile beraber oldu nihai aşamada PKK terör örgütünün desteğini almak suretiyle, Kandilden yapılan açıklamalar bunun açık göstergesidir. Diğer yandan Türiyeden kaçmış, bu milletin canına kast etmiş, alçak hain FETÖcülerin desteğinin Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte olduğunu görüyoruz.
Dolayısıyla biz MHP olarak diyoruz ki; bu seçimde 28 Mayısta ABDnin dediği değil, İngilterenin dediği değil, PKKlı hainlerin dediği değil, FETÖcü hainlerin dediği değil ama sizlerin dediği olsun bu milletin evladı olan Recep Tayyip Erdoğan seçilsin.
Bu sebepten dolayı inşallah Pazar günü sandıklara el ele omuz omuza gidelim, bu milletin evladı olan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına kararlı bir giriş yapalım ve sandıktan vuracağımız tokadın sesi Washingtondan duyulsun, Londradan duyulsun, Berlinden duyulsun ifadesinde bulundu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Bakan Özhaseki, “Türkiye Yüzyılı’nın” İlk Döneminde Çalışmalarına Başladı

Bakan Özhaseki, “Türkiye Yüzyılı’nın” İlk Döneminde Çalışmalarına Başladı Öncelik Deprem Bölgelerindeki Çalışmalar Çevre, Şehircilik ve …