KPSS’den memurluk adıyla dolandırıcılık

“AK Parti sözcüsünü tanıyorum, o iş ben de “ dedi KPSS yerleştirmesi dolandırıcılığı mahkemeye taşındı Kayseri’de kendini AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın yakın arkadaşı olarak tanıttığı ve V.Ö. isimli kişiyi çocuklarını devlette memur olarak yerleştirme vaadiyle 8 bin EURO ve 16 bin TL dolandırdığı iddiasıyla firari H.D.’nin yargılanmasına başlandı. Müşteki  V.Ö., “Neyim var neyim yok hepsini verdim” dedi.

Olay, geçtiğimiz aylarda kent merkezinde meydana geldi. İddiaya göre bir sendikadan tanışan H.D. ve V.Ö. arasında memurluk konusu açıldı. V.Ö. kızlarının KPSS sınavına girdiğini ve memurluk konusunda H.D.’nin yardımcı olup olamayacağını sordu. Ankara bürokrasisinden bir çok tanıdığı olduğunu AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ında hemşehrisi olduğunu ve aralarının çok iyi olduğunu söylediği iddia edilen şüpheli H.D., konuyu halledeceğini söylediği öne sürüldü. Bunun üzerine müşteki V.Ö. tarafından H.D.’ye 8 bin EURO ve 16 bin TL verildi. Dolandırıldığını fark eden V.Ö.’nün şikayeti sonrası dava açıldı.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında şikayetçi V.Ö. hazır bulunurken, yakalama kararı bulunan sanık H.D. ise, duruşmaya katılmadı. Çocuklarının memur olması için sanık H.D.’den yardım talebinde bulunduğunu anlatan şikayetçi V.Ö., “Sen dert etme dedi. Siyasilerle arasının çok iyi olduğunu, bu işi halledeceğini söyledi. Ancak kimseye anlatmamam gerektiğini söyledi. Ben de kimseye anlatmadım. Çocuklarımı işe sokma konusunda da Mahir Ünal’dan bahsetti. Çok samimiyiz. Sen dert etme. Çözeceğim işini dedi. 8 bin EURO ve 16 bin TL verdim. Şikayetçiyim” dedi.

2 tanığın dinlendiği duruşmada, mahkeme heyeti verdiği ara kararla sanık H.D.’nin yakalama kararının infazının beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. (Haber: Samed Aydın SUN/Kayseri Star Haber)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dolandırıcı kadın yakalandı, uyuşturucudan 9 tutuklama, kazada 1 ölü

Kayseri’de parkta tanıştığı 75 yaşındaki M.K. ile eşinin  iyi niyetinden yararlanarak  130 bin lira değerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.