Öz kızlarına istismar davasında gözyaşı aktı

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Küçükmustafa Mahallesi’nde öz kızlarına istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan M.D.’nin (32) yargılanmasına başlandı. Sanık suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “Allah alkolün belasını versin. Haftada bir kullanıyorum. Kullanınca da taşkınlık yapıyorum. Asla istismarda bulunmadım” dedi ve gözyaşlarını tutamadı.

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık M.D. ile mağdur kızların anneleri hazır bulundu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmaya müdahil oldu. Suçlamaları kabul etmediğini ifade eden sanık M.D., “Asla cinsel eylemim olmadı. Onları elimde büyüttüm. S.’yi de annem büyüttü. Olaydan önce S. Birini sevdiğini söyledi. Okulu olduğunu, söyledim. Telefonunu kısıtladım. O da bana 3 gün küstü.  Olay günü de kız kardeşime gittiler. ‘sevdiğime kaçacağım’ diyerek, evden kaçmış. Alkolün Allah belasını versin. Haftada 1 kullanıyorum. Alkol aldığım zamanlarda taşkınlık yapıyorum” dedi.

Duruşmada tanık olarak B.S. ise, “12 yıl imam nikahlı olarak yaşadık. 4 çocuğumuz var. 1.5 yıl önce kızım Y. Bana bu olayı anlattı. Evi terk ettim. Sonra konuştuk yeniden bir araya geldik. Alkol almadığı zamanlar eşim şefkatli bir babaydı. S. Diğer eşinden olan kızıdır. Babasına aşıktı. Şikayetçi değilim” diye konuştu.

A.Y. isimli bir başka tanık ise, “Sanık 1.5 yıllık resmi nikahlı eşimdi. S.’nin annesiyim. Kızımı hiç görmedim. Bana düşman gibi yetiştirdiler. Şikayetçiyim” dedi.

‘OĞLUMU ÖLDÜRÜRDÜM’

Sanığın annesi S.E. ise, istismar olayı olmadığını söyleyerek, “Torunumu namusuyla yetiştirdim. Oğlumu çok severdi. Böyle bir şeye şahit olsam, oğlumu vururdum” dedi.

Mahkeme mağdur kızların ifadelerinin alınması için duruşmayı ertelerken, sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Yıldırım-12 Beşkaynak Operasyonu

İçişleri Bakanlığı, bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.