Kenanoğlu’ndan, Kayseri çarşı merkezi için çarşı düzenleme projesi

Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu,  Anadolu şehri Kayseri’nin misafir odası olarak gördüğü çarşı merkezi için çarşı düzenleme projesi önerdi, şunları söyledi.

“6000 yıllık tarihi medeniyetler başkenti Kayseriniz tarihi dokusu turizm ve ticaret merkezi şehrimizin tam merkezi olan Kale civarı ve çarşılarına belki 30 yıldır hiç bakılmadı ilgi gösterilmedi. Şehrin en merkezi yerine yapılan AVM çarşıyı cazibe merkezi olmaktan bir müddet alıkoydu. Avm’ler artık Avrupa’da cazibesini kaybetti ülkemizdede modası geçmek üzere. Halk sıcak yüzyüze samimi alışverişi özledi emtialara dokunmak sohnet etmek çay içmek yerel kendi esnafından alış veriş yapmak istiyor (aldatılmakta istemiyor). Bu yüzden her şehrin kendine has bölgeleri vardır ve şehir içi ve şehir dışı insan akışı yoğunluğu o bölgelerde olur. Kayseri’nin bir evladı olarak bende şehrime borcumu ödemek adına İyi Parti’den Meclis Üyeliğine aday oldum ve halkımızın takdiri ile seçildim. 3 yılı aşkın zamandır önerilerim ve faaliyetlerim hem partim adına hemde şehrim adına olmuştur.

Kale cazibe merkezi olmalı dedim
Kapalı çarşı Vezir hanı Gön han
Yeraltı çarşısı
Modern Tuvaletler Çocuk odaları
Dinlenme oturma yeme içme
Çarşı cephe giydirme yaya yolları
Otopark ve Ulaşım sorunu
Dilenci ve güvenlik sorunları
Kayseri yemek kültürü mekanları
Ticari ve Turistik Festivaller
Cumhuriyet mahallesi Bankalar cad .
Camii Kebir mahallesi
Şehir merkezi ile ilgili tekliflerim kabul görüp programa alınanlarda oldu zaten yapacaktıktık dedikleride oldu. Çarşı Cami Kebir projesi ne aşamada bilmiyoruz. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Melikgazi Belediyesininde dahil olduğu proje ve ihaleler hayata geçiriliyor Cumhuriyet mahallesi Mevlevi cad.Serdar cad Vatan cad düzenleme ihalesi yapıldı çalışmalar başladı nasıl bir proje ilanda olmadığı için görselini bilmiyoruz. Her çalışmanın bir eziyeti sıkıntısı olacak elbette düzenleme tamamlanana kadar pandemi süresince çok sıkıntı çeken esnaflarımız fazla mağdur edilmeden kısım kısım inşa’ları alt yapıları , tamamlayarak yaz sezonu ve okul sezonu işimizi aksatmadan çok güzel estetik şık görünümlü bir çarşıya kavuşmamız esnaflarımızın talebidir.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

ADIM ADIM 2023 İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA TOPLANTILARI 25-26 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla gerçekleştirilecek olan ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe …