Geçen yıl yapılamayan festivalin üçüncüsü 3-6 Haziran’da yapılacak

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” olarak gelenekselleşen Anatolia Festijn etklinliğinin üçüncüsü ‘Ailemle orda olmak istiyorum’ aile teması ile 03-06 Haziran 2022 tarihlerinde her zamanki yerinde Stadspark Osdorp’ta düzenlenecektir.

Anatolia Festijn, Hollanda kültürünü, Anadolu kültürleri ile tanıştırmayı ve kaynaştırmayı amaç edinen ve bu anlamda kültürler arası bir köprü vazifesi gören Stichting Markad kurumunun düzenlemiş olduğu Anadolu kültür günlerinin adıdır.

AnatoliaFestijn, Anadolu‘nun sahip olduğu zenginlikleri, çeşitliliği ve kültürel birikimini bu etkinlikler aracılığı ile ziyaretçilerle buluşturmayı hedefleyen bir organizasyondur.

Anatolia Festijn, anadolunun farklı bölgelerine ait özelliklerin, yöresel unsurların, mutfak lezzetlerinin ziyaretçileri ile buluşturma misyonunu üstlenir.

Etkinliğe katılım

Etkinlik süresince 50 bin civarı katılım bekleniyor.
Etkinliğe sadece Amsterdam ve çevresinden değil, tüm Hollanda’dan ve çevre ülkelerden katılımcılar gelmektedir.

Etkinlik alanı

3500 m² alan içinde çocuklarımızın gün boyunca eğlenebilecekleri oyun alanı,
1600 m² alan içerisinde stançıların satış ve tanıtım yapabilecekleri alışveriş alanı,
1500 m² alan içerisinde mutfak lezzetlerinin ziyaretçilerle buluşacağı gastronomi alanı   bulunuyor.

Etkinlik sırasında performans sergileyen konuşmacılar veya sanatçılar

Yetişkinlere ve çocuklara hitap eden tiyatro oyunları, sahne gösterileri, söyleşi tadındaki sohbetleri ile geleneksel değerlerin etkileşimini paylaşmayı hedeflemektedir.

Tüm yaş guruplarının katılabileceği, hergün ayrı etkinlikler, birbirinden özel lezzetler ve çocuklara özel oyun alanları ile kültür buluşmasının yaşanacağı etkinliğe büyük ilgi bekleniyor.

Girişler 4 gün boyunca ücretsiz olup, fuar civarında araçlar için park yeri sorunu yoktur ve park da ücretsizdir.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

42 yıllık haber… ‘Diplomaside kadın günü’

İlhan KARAÇAY yazdı: TAM 42 YILDIR ARŞİVLERDE DURAN BİR HABERİM, AYDINLIK GAZETESİNDE YAYINLANAN “DİPLOMASİDE KADIN …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427