Kocasinanda teknolojik tesis, Talas’ta müze gezisi

KOCASİNAN’DAN ERKEKLERE ÖZEL SON TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ TESİS

Kocasinan Belediyesi tarafından sadece erkeklerin faydalanabilmesi amacıyla yaptırılan yüzme havuzu ve fitness gibi hizmetlerinin yer aldığı en son teknolojiyle donatılmış tesis, resmi açılış törenine hazırlanıyor. Tesisin son kontrolleri gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 21 Mayıs Cumartesi saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan tesisin resmi açılışına tüm Kayserilileri davet etti.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Mimarsinan Mahallesi’ne 2 bin 300 metrekare alan üzerinde inşa edilen ve adım adım tesisin yapılışını takip eden Başkan Çolakbayrakdar, spor tesisin açılış öncesi son halini inceledi. Örnek sosyal belediyecilik hizmeti sundukları vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililerin sosyal hayatını renklendirmek, hayatlarını kolaylaştırmak ve onların mutlu yaşamaları için sosyal tesisler yaptıklarını söyledi.

Kocasinan’a yeni yaşam alanları kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak sosyal belediyecilik adına daha güzel hizmetler verebilmek için yeni tesisler inşa edip, hizmete sunuyoruz. Bunlardan biri olan Mimarsinan Mahalle’mizdeki Kocasinan Akademi spor tesisimizde; fitness, aerobik ve yüzme havuzu gibi her yaş grubundan erkek kardeşlerimiz spor yapma imkanı buluyorlar. 21 Mayıs Cumartesi Günü saat 13:00’da resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm hemşehrilerimi törenimize davet ediyorum. Bu ve benzer projelerin zamanla her mahallemizde yaygınlaşarak, devam edeceğini belirtmek istiyorum. Vatandaşlarımızın bildiği gibi Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimden sanata, spordan kültüre ve el becerileri olmak üzere her alanda faaliyetler yürütmekteyiz.  Bütün gayretimiz, içinde yaşadığımız mahallerimizin değerini artırmak, hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve insanımızı daha mutlu etmektir. Vatandaşlarımız için çalışıyor ve hizmet üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayserililerin yaşamaktan keyif alabileceği ve mutluluk duyabileceği bir Kocasinan inşa ettiklerinin altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, ilçenin prestijini artıran ve bölgeyi cazibe merkezi haline getiren hizmetler yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

TALAS’TA ÖĞRENCİLER HEM GEZİYOR HEM ÖĞRENİYOR

Talas Belediyesi, ilçede yaşayan öğrencilere yönelik ‘Tarihi Çevre Tanıtım Gezileri’ başlattı. ‘Şehrimizi Tanıyoruz’ sloganı ile gerçekleştirilen programın ilkine Başakpınar Mahallesi’nde bulunan Fatma ve Yüksel Başbuğu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Program kapsamında ilk olarak Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni ziyaret eden öğrenciler daha sonra Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ile Kayseri Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’ni gezerek buralardaki tarihi eserler hakkında bilgiler aldı.

Okullar kapanana kadar devam edecek olan program kapsamında kırsal mahallelerde okuyan toplam 400 öğrenci, 40’ar kişilik gruplar halinde müzeleri ziyaret etmiş olacak.

Gezi programı sonunda düşüncelerini aktaran öğretmenler ve öğrenciler, geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Öğrencilerin çok farklı bir deneyim yaşadığını ifade eden öğretmenler, özellikle yerinde görerek ve dokunarak bir nevi tarih dersi işlediklerini ifade etti.

Düşüncelerini aktaran Matematik Öğretmeni Volkan Şakir, “Kültür turu kapsamında böyle bir program düzenlediği için başkanımıza teşekkür ederim. Öğrencilerimiz açısından son derece verimli bir program oldu” dedi.

Daha sonra konuşan Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çayır da benzer düşünceleri ifade ederek şunları söyledi: “Bugün Talas Belediyesi’nin düzenlediği geziye katıldık. Müzelerimize ziyarette bulunduk, öğrencilerimiz açısından çok güzel bir gezi oldu. Teşekkür ederim.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Talas, Develi, Hacılar, Melikgazi, Kocasinan Belediye haberleri (20.06.2022)

ALİ DAĞI’NDA ANTEP FISTIĞI YETİŞECEK! Talas Belediyesi, bir ilke daha imza atarak Ali Dağı’ndaki bitki …