KAZIM YÜCEL, ‘SON ZAMLARLA ÇAYLA SİMİTİN BİRLİKTELİĞİ SON BULDU’

İyi Partili Kazım Yücel Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde yapmış olduğu açıklamada vatandaşın bir simiti bir çayı vardı artık bu birliktelikte son buldu. Vatandaşın neredeyse her gün gelen zamlardan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

ÇAYLA SİMİTİN BİRLİKTELİĞİ SON BULDU

Kazım Yücel “Vatandaşlarımızın geçim ile ilgili sıkıntıları son günlerde hat safhada. Bizler bunu Büyükşehir Belediyesi Meclisinde su fiyatlarının Kayseri’de yüksek olduğunu, Bursa’nın, Konya’nın, Diyarbakır’ın, Eskişehir’in bizlerden daha ucuz olduğunu gündeme getirmiştir. Sonrasında da konuyu Kayseri’nin çeşitli yerlerinde emeklisinden işçisine vatandaşlarımıza sorduk. Geçim ile ilgili durumunuz nedir dediğimiz de su fiyatlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz dediğimizde, su fiyatlarının 30-35 m3 kullanan bir vatandaşın iş yeri sahibinin 400-450 TL civarlarında fatura ödediğini, evinde ise 150 TL’yi geçen su faturasının geldiğini duyunca hayrete düştük. Bunu Eskişehir, Bursa, Diyarbakır, Konya’da kullandığında ne kadar düşük olabileceğini gördük ve anladık.” İfadelerine yer verdi.

Yücel, “Bazen espriyle karışık bir çayla bir simit hesabı yapılırdı. Artık neredeyse her gün gelen zamlarla ki son günlerdeki çaya şekere gelen zamlarda düşünüldüğünde yıllardır ayrılmaz bir ikili olan simit ile çayın yol arkadaşlığı da bittiğini gördük. 4 kişilik bir ailenin öğün başı 1 çay 1 simitle karnını doyurduğunu düşündüğümüzde asgari ücretle çalışan bir vatandaşın ailesini 1 çay ve 1 simitle ancak zar zor idare edeceğini gördük.” dedi.

MUTFAKTA YANGIN VAR

Yücel, “Vatandaşımız diyor ki, önceden mutfak da ateş vardı. Artık su fiyatlarını ödediğimiz faturalarda ateş var, geçinemiyoruz nakit alışveriş zaten yapamıyorduk artık kredi kartlarımızda dolu. Başta belediyelerimiz su fiyatlarından başlayarak en azından vatandaşa destek vermeli. Vatandaşımızın sürekli söylediği, elektrik zammı akaryakıt zammı.  Çiftçinin şu anda muzdarip olduğu mazot fiyatları ve her gün artan gübre fiyatları. Çiftçilerimizden artık üretim yapmamız mümkün değil ifadeleri ile karşılaşıyoruz. Vatandaşımız gerçekten çok dertli ve çok sıkıntı içerisinde.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’deki Kooperatif Mağdurları AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile buluştu

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kayseri’ye gelen …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420