Kayseri üniversitesi’nde yeni açılan lisans programları öğrenci alımına başlıyor

Kayseri Üniversitesi’nde Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri ile Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine yeni eğitim-öğretim yılından (2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı) itibaren öğrenci alınacak.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, misyon, vizyon ve hedefleri doğrultusunda eğitim-öğretim yelpazesini genişletme gayretinde olan Kayseri Üniversitesi’nin yeni kurulan bölümlerle çeşitliliğinin arttığını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karamustafa, “Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla 40 kişilik kontenjan ayrıldı. Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne ise 60 öğrenci alımı yapılacaktır. Yeni kurulan Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemizin Tarih Bölümü ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine ise 60’şar öğrenci alınacaktır. Yeni bölümlerimizi tercih edecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Deneyimli akademik kadromuzla diğer bölüm ve programlarımızda olduğu gibi, yeni açılan bölümlerimizdeki öğrencilerimize de en iyi şekilde eğitim vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz, sahip olduğu uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan ve nitelikli insan gücünü yetiştirerek toplumsal fayda oluşturma misyonu ile fakülte, enstitü ve meslek yüksekokullarında eğitimdeki kalite çıtasını sürekli yüksek tutacaktır” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Üniversitesi ile Talas Belediyesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kayseri Üniversitesi ile Talas Belediyesi arasında mesleki ve teknik eğitim ve üretim alanlarında işbirliği protokolü …