Hür Düşünce Hareketi Genel başkanı Aksoy: Altı partinin açıklayacağı adayı 13. Cumhurbaşkanı seçeceğiz

Hür Düşünce Hareketi  Genel  kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan Genel Başkanı Süleyman Aksoy, altı siyasi partinin açıklayacağı Cumhurbaşkanı adayını 13. Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’de seçeceklerini ve Türkiye’de o gün yeni bir gün doğacağını belirterek ‘Bu yeni gün, Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye olacak ve karanlıkların bir Türkiye’si kesinlikle olmayacak” dedi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Zeybek Halk oyunları  ve büyük önder Atatürk’ün 10. yıl nutku ile başlayan İBB Cem Karaca Kültür Merkezi’ndeki Genel Kurula, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamza Çebi, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, DP Genel Başkan Yardımcısı Nilay Aksoy, Milletvekilleri; Mustafa Sezgin Tanrıkulu, İsmet Tokdemir, Sibel Özdemir, Gökhan Zeybek, Çalışma ve sosyal güvenlik eski bakanı Yaşar Okuyan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, İyi Parti İstanbul Başkan Yardımcısı Adnan Sinan Çakıroğlu, Deva Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erkan Uzun ile STK temsilcileri ve bir çok tanınmış sima katıldı.

Genel kurulda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ittifakın  ve belirlenecek adayın güçlü olması, ittifakın sürekli olması, Türkiye’nin aydınlığa kavuşmasının son derece önemli ve değerli olduğuna dikkat çekerken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’da iktidara ‘en büyük gücümüz altı farklı bileşenin bir masa etrafında toplanmış olması. Kendilerinin örtülü bir masası var’ dedi.

Daha sonra yapılan Hür Düşünce Hareketi 1. Olağan Genel Kurulunda Kurucu Başkan Süleyman Aksoy ve yönetimi oybirliği ile yeniden göreve getirildi. Aksoy, bu hareketle Türkiye’nin tarihini değiştirmeyi amaçladıklarını tekrarladı. ‘Türkiye sorunlarını aşacak güçtedir’ diyen Aksoy şunları söyledi.

“Biz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir Türkiye istiyoruz. Biz hür bir toplum yaratmak için öncü bir hareket olmak istiyoruz. Biz üniversitelerde ilim, irfan ve bilim üretilen bir Türkiye istiyoruz. Biz gençlerinin umutlu, yaşlılarının huzurlu olduğu bir Türkiye istiyoruz. Biz milli geliri 25 bin dolar olan Türkiye istiyoruz. Biz Atatürk’ün bize emanet ettiği gibi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkan bir Türkiye istiyoruz. Biz tersaneleri işgal edilmiş, ordusu dağıtılmış bir Türkiye istemiyoruz. Gençlerinin öğrenciyken on GB ücretsiz internet kullanabileceği bir Türkiye istiyoruz. Beyin göçünü tersine döndürecek bir Türkiye istiyoruz. Bunu nasıl sağlayacağız? Özellikle Afganistan’dan ve Suriye’den IŞİD menşeili unsurların geldiği ve seçim ortamında bir kaos yaratacağını açık kaynaklarda pompalanmaktadır. Buna itibar etmeyiniz. Kendinize güveniniz. Kendinize güvendiğiniz müddetçe bu ülkeyi refah toplumu hâline getirmeyi başarabiliriz. Bulunduğunuz yerden vatandaşı sandığa götürün. Sandık önünüze geldiği zaman oyunuza sahip çıkın. İnşallah altı siyasi partimizin açıklayacağı Cumhurbaşkanımızı 13. Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’de seçeceğiz ve Türkiye’de ertesi gün yeni bir gün doğacak. Bu yeni gün, Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye olacak. Bu yeni gün, karanlıkların bir Türkiye’si olmayacak.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

ZAFER PARTİSİ SAFLARINDA ÜÇ YILDIZ İSİM

Zafer Partisi saflarına katılan birbirinden değerli isimler göz kamaştırıyor. Güneydoğu’da yaralanan askerlerimizi büyük özveri ile …

CHP İl Başkanı Özer, Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetlerle ilgili Sayıştay raporuna dikkat çekti

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Sayıştay raporuna yansıyan Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl …